Menu

Kardeş ülkenin cennet adaları

Kardeş ülkenin cennet adaları

Son yıllarda özellikle Türkiye’deki ünlülerin ve cemiyet hayatının tatil gözdesi haline gelen Yunan Adaları; çılgın gece hayatları, dinlendirici manzaraları, mezeleri ve tadına doyulmaz müzikleriyle sizleri bekliyor.

Erdinç YAPAN
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

SİSAM (SAMOS) ADASI
Türkçe’de Sisam Adası olarak adlandırılan Samos, Türkiye’ye en yakın Yunan adası. Tıpkı pek çok diğer ada gibi bu ada da 1453’ten 1832 yılına kadar Osmanlı hakimiyetinde kalmış. 35.000 nüfuslu ada, 480 metrekarelik yüzölçümüyle Ege Denizi’ndeki sekizinci büyük ada konumunda bulunuyor. Çevresine yayılmış irili ufaklı plajları, yemyeşil doğası, tarihi kalıntıları ve şirin sokaklarıyla Sisam, ziyaretçilerine sakin bir tatil vaat ediyor.
Ziyaret etmeden dönmeyin
Vathy Kasabası: Kuşadası’ndan gelen feribotlar Vathy Limanı’na yanaşıyor. Limandaki kordon boyunca yan yana sıralanmış kafeler, yazın gün boyu hareketli. Samos Kasabası da denen Vathy’de, adadaki antik yerleşimde bulunmuş tarihi eserlerin sergilendiği bir de Arkeoloji Müzesi bulunuyor. Bu müzede diğer eserlerle beraber 4.5 metre boyundaki dünyaca ünlü dev antik Yunan heykelini görebilirsiniz.
Pythagorio Kasabası: Adını, burada doğan ünlü matematikçi Pisagor’dan alan ada, Vathy’den 14 km uzaklıkta şirin bir kıyı kasabası. Kapıların önünü süsleyen renk renk sardunyalarıyla, müstakil evlerin bulunduğu dar sokaklarıyla Pythagorio, fotoğraflarda gördüğünüz tipik Yunan adalarını size yaşatacak.
Hera Tapınağı: Tanrıça Hera için yapılmış dev tapınak son derece heybetli ve etkileyici. Yüzyıllar öncesinden kalma bu etkileyici yapıyı gezerken, insanların elleriyle yaptıkları anıtlara gıptayla bakacaksınız.
Kokkari:Vathy’den 15 km uzaklıktaki bu balıkçı köyü, lezzetli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz ve geceyi Yunan müziğinin nağmeleriyle dolduran bir tavernada sonlandırabileceğiniz hoş bir yer.

12082-gezi1-1Sisam Adası


Benzer Öğeler (etikete göre)

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik