Menu

Sezen, Meral’in evine Kanlıca’dan yemek yolluyor

Meral Okay
Meral Okay

Yüksel ŞENGÜL
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


Ünlü şarkı sözü yazarı, oyuncu ve senarist Meral Okay, geçen hafta gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Bebek Hümayun-u Abad Camii’nde düzenlenen törende, cenaze namazının kılınmasını caminin karşısındaki bir kafeden izleyen Sezen Aksu, ayakta duracak halde değildi. Taktığı güneş gözlükleriyle ağlamaktan şişen gözlerini saklayan Aksu’yu oğlu Mithatcan ile yakın dostları teselli etmeye çalıştı o gün. Hayattayken hep yanında olduğu Meral Okay’ı ölümünün ardından da unutmadı Sezen Aksu... İlk günden itibaren her gün düzenli olarak Okay’ın Baltalimanı’ndaki evinde bulunan yakınlarına Kanlıca’dan deniz motoruyla yemekler gönderdi, hatta hala göndermekte. Kanlıca’nın ünlü restoranı İkinci Bahar’ın sahibi Erdoğan Öztaş, o gün yine elinde yemekle motora bindi ve karşı kıyıdaki Meral Okay’ın evinin yolunu tuttu... Öztaş, bu konuda HAFTA SONU’na şu açıklamayı yaptı:

“Sezen Aksu, Kanlıca’nın yardım meleğidir. Ancak Meral Okay’ı çok severdi. Biri Kanlıca’da, diğeri Baltalimanı’nda oturan bu iki candan dostu, ne yazık ki şimdi ölüm ayırdı. Ama Sezen Hanım, dostunu unutmadı. Meral Hanım’ın evinde toplanan, her gün dua okuyan yakınları ve arkadaşları için bizim kanalımızla yemekler gönderdi ve göndermekte... Sanırım 40’ı çıkana kadar da devam edecek.” Erdoğan Öztaş, Sezen Aksu ile Meral Okay’ın Yahya Kemal Beyatlı’nın ‘Eylül Sonu’ şiirini çok sevdiklerini, Hıncal Uluç’un da restoranı ziyaret ettiği bir gün bu şiiri söylediğini hatırlatıyor. Bu örnek dostluktan, günümüzde az bulunan böylesine bir vefadan söz ediyor uzun uzun... Kanlıca’dan kalkan ve karşı yakadaki, artık içinde Meral Okay’ın yaşamadığı eve giden, büyük ihtimalle Sezen Aksu’nun kıyıdaki pencerelerden birinden gözleri yaşlı izlediği yemek götüren deniz motoruna bakarken, Beyatlı’nın ‘Eylül Sonu’ şiiri yankılanıyor kulaklarımızda...


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik