Menu

TANIDIĞIMIZ İZMİRLİLER

TANIDIĞIMIZ İZMİRLİLER

Kordon’u, imbatı, çöp şişi ve fuarı bir yana İzmir’in ünlü kadın ve erkekleri de sık sık gündeme geliyor. Şu sıralar ekrandaki ‘İzmir Çetesi’yle daha sık görmeye alıştığımız Ege’nin incisinin adı, kimlerin nüfus cüzdanının ‘doğum yeri’ hanesinde yazmıyor ki! Sezen Aksu’lar, Pakize Suda’lar zaten aşina olduğumuz isimler. Size diğer İzmirliler’den bazılarını hatırlatalım.


Cansu Dere
‘Ezel’ dizisinin başarılı oyuncusu Cansu Dere, İzmirli ünlülerin arasında bulunuyor. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de yapan Dere, şimdi İstanbul’da yaşasa da, aklı, fikri ve yüreği hep imbat diyarında. Yaz tatillerinde ise mutlaka İzmir’in Çeşme ilçesine gidiyor.


Engin Altan Düzyatan
‘Canlı Para’ adlı yarışma programının başarılı sunucusu, oyuncu Engin Altan Düzyatan, doğma büyüme İzmirli olup Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Çok sevdiği bu kenti cazip bir iş teklifi nedeniyle terk ederken nasıl kederlendiğini, hayatının sonuna dek unutamayacağını söylüyor. Başarılı oyuncu, İzmir’in tüketilecek bir şehir değil, tüketmeyen insanların yaşadığı bir yer olduğunu belirtiyor.


Nehir Erdoğan
Ailesi, arkadaşları, anıları, her şeyi İzmir’dedir Nehir Erdoğan’ın. Şöhret merdivenlerini ise İstanbul’da tırmandı. ‘Okul’ ve ‘Hababam Sınıfı Merhaba’ filmleriyle adını duyurdu, ‘Yabancı Damat’ dizisiyle de bir anda zirveye çıktı. Erdoğan, İzmirli olmasına rağmen İzmirli kızların güzelliğinin kendisinde kompleks yarattığını söylüyor!


Ebru Akel
İzmir Alsancak doğumlu güzel oyuncunun babası, İzmir’in ilk tekstilcilerinden Selahattin Akel. Annesi Nedret Akel ise yıllardır İzmir AKP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Akel, her fırsatta İzmirli olmaktan gurur duyduğunu söylüyor.


Ece Uslu
‘Kızım Nerede?’ dizisinde Suna adlı bir dedektifi canlandıran Ece Uslu, şöhret basamaklarını tırmanmaya, doğduğu kent olan İzmir’den başladı. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda bale ve müzik eğitimi alan Uslu, her fırsatta soluğu orada alıyor.


Haluk Bilginer
Türkiye’nin yanı sıra İngiltere’deki oyunculuğuyla da adından söz ettiren Haluk Bilginer, İzmirli oluşuyla her zaman gurur duyduğunu söylüyor. Lise son sınıfa kadar bu kentte kalan Bilginer, dünle bugünü kıyaslarken yüzü gölgeleniyor ve “Eskiden İzmir çok güzeldi. Şimdi ne zaman gitsem moralim bozuluyor, çünkü kent inanılmaz çirkinleşti” diyor.


Meltem Cumbul
‘Nuri’ adlı sit-com ile iki yıl aradan sonra ekranlara geri dönen Meltem Cumbul, İzmirli oyuncular arasında. 13 yaşına kadar İzmir’de yaşayan güzel oyuncu, şimdi İstanbul’da olsa da, yüreğinin İzmir’de attığını söylüyor.


Zeynep Tokuş
Star TV’nin düzenlediği 1998 Türkiye Güzellik Yarışması’nda kraliçe seçilen Zeynep Tokuş, İzmir’den söz açılınca asla mütevazı olamadığını söylüyor: “Bu kentin kızları suyundan mıdır havasından mıdır bilinmez, güzel olurlar.”


Sarp Apak
9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Sarp Apak, hem İzmirli oluşuyla hem de bu kenti çok iyi bilmesiyle övünüyor. Apak “Bana İzmir sorulduğunda mutlu oluyorum. Çünkü bu kenti sokak sokak bilirim” diyor.


İpek Tuzcuoğlu
İzmirli olan ve eğitimini de bu kentte tamamlayan İpek Tuzcuoğlu bir süreden beri çok mutlu. Çünkü başrolünü oynadığı ‘Dürüye’nin Güğümleri’ dizisini Muğla’da çekiyor. Tuzcuoğlu, çekim olmayan günlerini İzmir’de geçiriyor.


Saba Tümer
Türkiye’nin gülen yüzü, kahkahalarıyla milyonların içini ısıtan programcısı Saba Tümer de İzmirli. Uzun yıllar İzmir’de yaşayan Tümer, doğduğu kentle ilgili şöyle konuşuyor: “İzmir’i çok seviyorum. Rahatlığını, insanlar arasındaki dayanışmayı, oradaki anılarımı, sevdiklerimi, her şeyini...”


Vahide Gördüm
‘Adını Feriha Koydum’ adlı dizideki Zehra karakteriyle her hafta evlerimize konuk olan İzmirli ünlülerden Vahide Gördüm, yakın bir gelecekte İstanbul’a veda edip, eşiyle birlikte İzmir’e yerleşme planları yapıyor. Kocasıyla kurduğu ‘Akademi 35.5’ adlı oyunculuk eğitimi veren kurumdan söz edildiğinde ise gülümsüyor: “Çünkü biz Karşıyakalıyız! Bu kadar havamız olsun artık.”

Can HAKMAN


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik