Menu

Ya koparsa!

Ya koparsa!
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

Haber ve fotoğraflar: Murat TAMAY
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ,
DB Arşiv, Hürriyet Arşiv

MAYA KIYAMETİ
Bilim insanlarının açıklamalarına rağmen, dünyanın dört bir yanındaki insanları 21 Aralık’ta yaşanacağı söylenen kıyamet korkusu sarmış durumda. Çin’den Orta Amerika ülkelerine kadar kıyamet hazırlıkları yapılıyor, ayinler düzenleniyor. Peki ama bu korkunun sebebi ne? Bütün dünyanın inandığı 21 Aralık kıyamet günü iddiası nereden çıktı? O gün bizi ne bekliyor? Öncelikle takvim hakkında genel bir bilgi vermek gerek. Mayalar, Haab takvimini ‘baktun’ adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırmış. Baktunlar da, dünya gezegeninin sonunun 21 Aralık 2012’de geleceğini öngörüyor. Bu tarihte, 13’üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı’ndan Altıncı Güneş Çağı’na girecek. Bu çağ da insanlığın ‘altın çağı’ olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacak.

MARDUK NEDİR?
Maya kehanetlerine göre insanoğlu altın çağına girmeden önce bir felaketin eşiğinden geçecek. İşte o felaket de takvimin bittiği gün olan 21 Aralık’ta gerçekleşecek. Bu noktada devreye Sümerler’in Marduk gezegeni giriyor. Nam-ı diğer Niburu gezegeni... O gün Niburu, Jüpiter ile Mars arasına girecek ve Güneş Sistemi’ndeki dengeleri devasa çekim gücüyle alt üst edecek.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik