Menu

2010’un ‘evet’leri ve ‘hayır’ları

Esra Erol & Ali Özbir
Esra Erol & Ali Özbir

Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bırakıp yenisinden günler almaya başlarken, gündeme bomba gibi düşen Nurgül Yeşilçay ile Cem Özer boşanması, pek çok kişiyi şaşkına uğrattı. Kimileri ise bu ayrılığı son derece doğal karşıladı.Biz de bu gelişmeden yola çıkarak 2010'un evliliklerini ve boşanmalarını derledik...
Erdinç YAPAN

Ebru Gündeş & Reza Zarrab Erdil Yaşaroğlu & Begüm Kütük İlhan Sabancı & Pınar Konca
EVET- Ebru Gündeş & Reza Zarrab
Şarkıcı Ebru Gündeş ile Azeri iş adamı Reza Zarrab'ın bir yıllık beraberliği, nikah masasına taşındı. Çift, geçtiğimiz şubat ayında, Kemerburgaz'da birlikte yaşadıkları evde, nikah masasına oturdu. Sadece altı kişinin katıldığı törende Gündeş gelinlik giymeyerek, beyaz sade bir kıyafet tercih etti.
EVET- Erdil Yaşaroğlu & Begüm Kütük
Geride bıraktığımız yıla damgasını vuran düğünlerden biri, karikatürist Erdil Yaşaroğlu'yla oyuncu Begüm Kütük'ün düğünü oldu. Eylül ayında yapılan düğünün şahitlerinden biri de Cem Yılmaz'dı.
EVET- İlhan Sabancı & Pınar Konca
Yalçın-Neslihan Sabancı çiftinin oğulları İlhan Sabancı ile Aysel-Erdener Konca çiftinin kızları Pınar Konca, geçtiğimiz ekim ayının başında Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen muhteşem bir düğün töreniyle dünyaevine girdiler. Sabancı ve Konca ailelerinin bu özel gününe iş, cemiyet ve siyaset dünyasından 650 davetli katıldı.
Emre Karabacak & Irmak Ünal Moris Kohen & Merve Kotil Mustafa Üstündağ & Ecem Özkaya
EVET- Emre Karabacak & Irmak Ünal
Oyuncu Cihan Ünal'ın kızı Irmak Ünal iki yıldır birlikte olduğu Emre Karabacak'la 17 Eylül'de Suada'da gerçekleştirilen törenle evlendi. 2007'den beri birlikte olan sevgililer kısa süreli ayrılıktan sonra tekrar bir araya gelip hayatlarını birleştirme kararı almıştı.
EVET- Moris Kohen & Merve Kotil
Moris Kohen, sevgilisi Merve Kotil ile 2010'un mayıs ayında Suada'da düzenlenen törenle ''Evet'' dedi. Siyah-beyaz konseptli düğünde, dansçılar farklı kostümleriyle geceye renk katarak davetlilerin ilgi odağı oldu.
EVET- Mustafa Üstündağ & Ecem Özkaya
Oyuncu Mustafa Üstündağ, 2010'un ağustos ayında 'Cümbür Cemaat Aile' dizisinin setinde tanıştığı oyuncu Ecem Özkaya'yla hayatını birleştirdi. Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde yapılan törenden sonra çift, Polonezköy'de bir kır düğünü yaptı.
Neslişah Alkoçlar & Batu Aksoy Nurgül Yeşilçay & Cem Özer Can Tanrıyar & Petek Dinçöz
HAYIR- Neslişah Alkoçlar & Batu Aksoy
Herkesin evlendiği yaz ayları aynı zamanda bir ayrılığa da sahne oldu. Neslişah Alkoçlar, geçen yıl nikah masasına oturduğu Batu Aksoy ile evliliğini temmuz ayında sessizce noktaladı. Sarıyer Adliyesi Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında çift, anlaşamadıklarını ve boşanmak istediklerini dile getirdi. Yaklaşık beş dakika süren duruşmada hakim bir yıldır evli olan çiftin boşanmasına karar verdi. Ayrılık sonrası neşeli oldukları görülen ikili, dost kalmaya karar verdiklerini ifade etti.
HAYIR- Nurgül Yeşilçay & Cem Özer
Uzun süredir evliliklerinin kötü gittiği konuşulan Nurgül Yeşilçay-Cem Özer çifti de geçtiğimiz aralık ayında ''Hayır'' dedi! Beyoğlu 1. Aile Mahkemesi'nde görülen dava sonrası Yeşilçay, ''Evliliğim için elimden geleni yaptım. Şimdiye kadar çocuğum için sustum, susmaya da devam edeceğim'' diye konuştu.
HAYIR- Can Tanrıyar & Petek Dinçöz
Kimse böyle bir ayrılığı beklemiyordu. Gözlerden uzak bir şekilde mutlu bir evlilik sürdüren Can Tanrıyar ve Petek Dinçöz, 10 yıllık mutlu evliliklerini 10 dakikada sonlandırdılar. Taraflar, gazeteler aracılığıyla birbirlerine göndermeler yapsalar da boşanmalarıyla ilgili bir anlaşmazlık yaşamadılar.
Seda Sayan & Onur Şan Sibel Tüzün & Engin Güven Tuğçe Tayfur & Tolga Ertuğrul
HAYIR- Seda Sayan & Onur Şan
Aralarındaki yaş farkına rağmen kameralara her fırsatta mutluluk pozları veren çift, evlendikten iki yıl sonra boşandı. Şubat ayında gerçekleşen davadan sonra ayrılan Sayan ve Şan'ın birbirlerinden talebi olmadı.
HAYIR- Sibel Tüzün & Engin Güven
2010'un şaşırtıcı ayrılıklarından biri de popçu Sibel Tüzün ve eşi Engin Güven arasında yaşandı. Kasım ayında evliliklerini gizlice sonlandıran çift altı yıldır evliydi.
HAYIR- Tuğçe Tayfur & Tolga Ertuğrul
Arabesk sanatçısı Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur da 2010 yılında ''Hayır'' diyenler kervanına katıldı. Çift 17 ay gibi kısa bir süre devam eden evliliklerini ekim ayında sonlandırdı. Bu ayrılığın gizli kalmasını isteyen Tuğçe Tayfur, boşanma ortaya çıkınca canlı yayınlanan 'Arım Balım Peteğim' programına bağlanarak, ''Anlaşamadık ve boşanmaya karar verdik. Anlaşmalı boşanıyoruz. Ortada başka bir sorun yok. Ben artık kendimi tamamen müziğe vereceğim'' dedi.Burak Uyguner & Nil Bentürk Demet Akalın & Önder Bekensir
EVET- Burak Uyguner & Nil Bentürk
2010'un ağustos ayı, tekstilci Burak Uyguner'le Nil Bentürk'ün evliliğine tanıklık etti. Four Seasons The Bosphorus Hotel'de gerçekleşen düğüne, 500 davetli katıldı.
EVET- Demet Akalın & Önder Bekensir
Birliktelikleriyle her zaman manşetlere taşınan popçu Demet Akalın, 2010'da evlenenler kervanına katıldı. Yılın merakla beklenen Demet Akalın-Önder Bekensir düğünü, ocak ayında Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşti. Ama sadece yedi ay sonra ikili şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılma kararı aldı. Beykoz Adliyesi'nde görülen boşanma davası 20 dakikada sonuçlandı ve Bekensir ile Akalın ayrıldı. Tabii bu da uzun sürmedi... Tekrar barışan ikili, geçtiğimiz günlerde yeniden ilişkiyi sonlandırdı.
Esra Erol & Ali Özbir Gökhan Özen & Selen Sevigen
EVET- Esra Erol & Ali Özbir
Ünlü sunucu Esra Erol, 2010'un temmuz ayında Sakarya'da gerçekleşen kır düğünüyle Ali Özbir ile dünyaevine girerken, düğüne iş, sanat ve sosyete camiası büyük ilgi gösterdi. Ekranlarda herkesi evlendiren Erol, önce kendi programında canlı yayında nikah masasına oturdu.
EVET- Gökhan Özen & Selen Sevigen
Sanat ve siyaseti buluşturan Gökhan Özen ve Selen Sevigen'in düğünü, 2010'un temmuz ayında gerçekleşti. İstanbul'da Four Seasons Otel'de gerçekleşen nikah töreni, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal'ı meclis dışında ilk kez bir araya getirdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin kıydığı nikahta Sevigen'in şahitliğini Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal birlikte yaptı. Özen'in şahitleri ise Semra Özal ile Ajda Pekkan'dı.
Sibel Can & Sulhi Aksüt İsmail Hacıoğlu & Vildan Atasever
EVET- Sibel Can & Sulhi Aksüt
Sibel Can ve Sulhi Aksüt ayrılığı tam bir arap saçına dönmüştü. Tarafların uzun süren dava süreci, 2010'un eylül ayında nihayete erdi. Bir buçuk yıldır ayrı olan çift Beykoz Aile Mahkesi'nde görülen dava ile yollarını ayırdı. Mahkeme çiftin ortak çocukları Emir'in velayetini Sibel Can'a verdi. Baba Sulhi Aksüt'ün, Emir için aylık bin 500 lira nafaka ödemesi karara bağlandı.
EVET- İsmail Hacıoğlu & Vildan Atasever
Altın Portakal sahibi oyuncu Vildan Atasever ile yaklaşık iki yıldır birlikte olduğu, kendisi gibi ödüllü oyuncu sevgilisi İsmail Hacıoğlu, geçtiğimiz nisan ayında aile arasında kıyılan nikahla dünya evine girdi.
Mehmet Ali Erbil & Tuğba Coşkun  
HAYIR- Mehmet Ali Erbil & Tuğba Coşkun
Çapkın şovmen Mehmet Ali Erbil'i erkek evlat sahibi yapan Tuğba Coşkun, beş yıl süren evliliklerini bitirme kararı aldı. Nisan ayında gerçekleşen boşanma sonrası Coşkun'un talepleri uzun süre gündemi meşgul etti. Coşkun, 3 milyon dolarlık penthouse, Bodrum' da 1 milyon dolarlık yazlık ve oğlu Ali Sadi için 1 milyon dolarlık daire ile aylık 10 bin lira nafaka aldı.
 
Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik