Menu

‘El’in oyuncuları bizden oldu

Emanuel Bettencourt
Emanuel Bettencourt

Oyuncu Emina Sandal, 'Lale Devri' dizisinde başrolde. Sandal, kariyerine şarkıcılıkla başlamıştı. Şu sıralar popçu Mustafa Sandal'la mutlu bir evlilik yaşayan Emina, başrolünde oynayacağı diziden ayrılacağı konuşulsa da yeni kanalında yola devam ediyor. Emina Sandal'ın “Türkiye'de Sırp kökenli olduğum için başrol oynamamı çekemiyorlar” gibi bir açıklama yaptığı konuşulmuş, ancak sonradan bu sözler yalanlanmıştı.Emina Sandal Dizilerin ve sinema filmlerinin sayısal olarak hızlı artışı, beraberinde oyuncu istihdamına da yansıyor. Bazen oyuncu konusunda o kadar büyük sıkıntı yaşanıyor ki iki farklı dizide aynı kişiyi, üstelik benzer rollerde izleyebiliyoruz. Yapımcıların şu andaki yaratıcı çözümü ise; yurt dışında doğmuş Türkleri ya da tamamen yabancı bir kültürden gelen isimleri dizilerde ve filmlerde oynatmak. Bakalım hangi projede hangi yabancı isimler yer alıyor?
Erdinç YAPAN
Wilma Elles Emina Sandal
Kötücül Sarışın Wilma
Kanal D'nin amiral dizilerinden olan 'Öyle Bir Geçer Zaman ki', daha yayına girmeden kitlesini yaratmayı başarmıştı. Coşkun Irmak imzalı senaryosu ve kaliteli kadrosuyla dikkat çeken dizinin önemli rollerinden birinde yabancı bir oyuncuyu izliyoruz. Köln doğumlu Wilma Elles, dizide Erkan Petekkaya'nın canlandırdığı karakteri baştan çıkararak ailesine düşman ediyor.
Türk izleyicileri Wilma'yı 2008 yılında Mehmet Güneş'in yönettiği 'Türk Usulü' filminde izlemişti.
Oyuncu Emina Sandal, 'Lale Devri' dizisinde başrolde
Aliona Bozbey Danny Glover
Fettan Güzel Aliona
Doğum yeri Litvanya olan Aliona Bozbey, ekonomi eğitimi almış. Daha önce sarışın haliyle 'Arka Sokaklar' dizisinde de kendisine rastladığımız Aliona Bozbey'i, şu sıralar Dostoyevski'nin romanı 'Karamazov Kardeşler'in uyarlaması olan 'Karadağlar' isimli dizide izliyoruz. Erdal Özyağcılar'ın canlandırdığı Halit Karadağ karakterinin gözü açık ve kötü ruhlu gelinine hayat veren Aliona, bu rolün altından başarıyla kalkıyor.
Sinemada da yabancıya talep arttı
New York'ta Beş Minare
Senaryosunu yazıp yönetmenliğini de üstlendiği filmiyle gündeme oturan Mahsun Kırmızıgül, milyon dolarlık bütçeyle çektiği 'New York'ta Beş Minare'de, önemli Türk oyunculara yer verirken, aynı zamanda Hollywood'un da yakından tanıdığı yabancı isimleri filmine dahil etti. Danny Glover, Robert Patrick, Gina Gershon bu isimlerden birkaçı...
Fırat Çelik Gina Gershon
Paris'ten transfer oldu
Almanya doğumlu oyuncu, çok küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Paris'e göçmüş. Yaşam koşulları ve aldığı eğitimle neredeyse tamamen bir yabancı gibi yetişen Fırat Çelik, ailesi evde kendisiyle Türkçe konuşsa da yanıtlarını Fransızca olarak vermiş. Şu sıralar 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinde hayranlıkla izlediğimiz oyuncu dizide kendi sesini kullanamıyor. Türkçe dersi alan Fırat Çelik yakın zamanda kendi sesiyle konuşacağının müjdesini veriyor.
Gina Gershon
Mark Dacascos Robert Patrick
Sultan'ın Sırrı Kadrosunda yabancı oyunculara yer veren filmlerden biri de, kısa zaman önce vizyona giren 'Sultan'ın Sırrı'. Film; Türk tarihinin en gizemli liderlerinden biri olan Sultan II. Abdulhamit'in petrol kaynaklarıyla ilgili yaptırdığı araştırmayı çok gizli bir sandığa saklamasını konu alıyor. Filmde bir zamanların ünlü Hollywood yıldızı Mark Dacascos'un yanı sıra Emanuel Bettencourt da rol alıyor. Robert Patrick
Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik