Menu

Ortadoğu’da en çok sevilen 5 yıldız

SONGÜL ÖDEN
SONGÜL ÖDEN

DÜZENLENEN BİR ANKET SONUCUNDA 255 BİN 408 ORTADOĞULU, ‘EN İYİ TÜRK KADIN OYUNCU’ KATEGORİSİNDEKİ İLK BEŞ İSMİ BELİRLEDİ: SONGÜL ÖDEN, TUBA BÜYÜKÜSTÜN, NURGÜL YEŞİLÇAY, FAHRİYE EVCEN VE BEREN SAAT

ORTADOĞU’NUN ÖNEMLİ MEDYA KURULUŞLARINDAN MBC, geçtiğimiz günlerde internet sitesinde bir anket düzenledi. 255 bin 408 kişinin oy kullandığı, 10 kategoride 110 adayın yarıştığı anketin ‘En İyi Türk Kadın Oyuncu’ kategorisinde, Songül Öden en yakın rakibine üç misli fark atarak birinci oldu. Tuba Büyüküstün ise oyların yüzde 19.54’ünü alarak ikincilik koltuğuna oturdu. Nurgül Yeşilçay, ‘Asmalı Konak’ ve ‘Ezo Gelin’ dizileriyle üçüncü, Fahriye Evcen ‘Yaprak Dökümü’yle dördüncü, Beren Saat de ‘Aşk-ı Memnu’daki rolüyle beşinci sırada yer aldı.

 

SONGÜL ÖDEN TUBA BÜYÜKÜSTÜN NURGÜL YEŞİLÇAY
1-SONGÜL ÖDEN 2-TUBA BÜYÜKÜSTÜN 3-NURGÜL YEŞİLÇAY
FAHRİYE EVCEN BEREN SAAT
4-FAHRİYE EVCEN 5-BEREN SAAT


1- Songül Öden
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan ve ‘Ferhunde Hanımlar’, ‘Havada Bulut’, ‘Vasiyet’ gibi dizilerde oynayan Songül Öden’i, en son ‘Mükemmel Çift’ adlı dizide izlemiştik. Ancak ‘Gümüş’ dizisi, izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Erkeklerin, Kıvanç Tatlıtuğ’un eşi rolündeki Songül Öden’e ilgisi, muhafazakar Arap dünyasında boşanmalara neden olmuştu. Öden, son olarak başrolünü Hülya Avşar, Kerem Alışık ve Yavuz Bingöl’le paylaştığı ‘72. Koğuş’ adlı sinema filminde Meryem karakterini oynadı, film mart ayında vizyona girecek.

2- Tuba Büyüküstün
Beş yıl önce Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaştığı ‘Ihlamurlar Altında’ adlı dizideki Filiz karakteri, özellikle dizinin gösterildiği Ortadoğu ülkelerinde çok sevildi. Büyüküstün’ün daha sonra çekilen ‘Asi’ dizisindeki ‘Asiye’ rolü de aynı ilgiyi gördü.

3- Nurgül Yeşilçay
Şimdilerde ‘Aşk ve Ceza’ dizisinde Yasemin karakteriyle izleyicinin karşısına çıkan Nurgül Yeşilçay, Arap ülkelerinde ‘Asmalı Konak’ın Bahar’ı ve ‘Ezo Gelin’in Ezo’su olarak çok sevildi. Yeşilçay özellikle Arap kadınlar tarafından çok beğeniliyor.

4- Fahriye Evcen
‘Yaprak Dökümü’ dizisinde canlandırdığı Necla karakteriyle tanınan Fahriye Evcen, dizinin Arap ülkelerinde gösterilmesiyle birlikte milyonlarca hayran kazandı. Evcen, en son ‘Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak’ adlı sinema filminde oynadı.

5- Beren Saat
2008’de ekrana gelen ve iki yıl ilgiyle izlenen ‘Aşk-ı Memnu’ adlı dizide Bihter Ziyagil rolüyle sevilen Beren Saat, dizi Arap ülkelerinde gösterilince büyük ilgi gördü. Şu anda ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisiyle izlediğimiz Saat’i Ortadoğu’da Bihter olarak seviyorlar.


Ortam

3 yorum

 • mervet
  mervet Çarşamba, 16 Şubat 2011 17:18 Yorum Linki

  songul oden
  özellikle dizinin gösterildiği Ortadoğu ülkelerinde çok çok sevildi
  bulgarie grece bossni roumanie balkane egypte tunisie maroc alger qatar oman saoudi syrie ordon kuweit lybie soudan iran palestine france allemagne holande italy espane... 22

 • Kinan
  Kinan Pazartesi, 14 Şubat 2011 17:12 Yorum Linki

  Çok seviyorum Songül Odin çok iyi bir oyuncu güzel ve çekici

 • mimou
  mimou Pazartesi, 14 Şubat 2011 14:37 Yorum Linki

  songul oden çok çok güzel

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik