Menu

İstanbul trafiği ünlüleri de çıldırttı

İstanbul trafiği ünlüleri de çıldırttı

Okullar açılır, yağmur yağar, kaza olmuştur, yol çalışması vardır... Ama her ne olursa olsun İstanbul trafiği her zaman tıkalıdır. Belki de bu yüzden trafik sorunu İstanbul'u yaşanılmaz kılan faktörlerin başında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ‘olağandışı’ trafik sıkışıklığı pek çok insanın işine geç kalmasına neden oldu. Biz de ünlünün tepkisinde keramet vardır deyip Twitter’dan yükselen trafik isyanlarını biraraya getirdik.

Serkan Altunorak

Son olarak 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde izlediğimiz yakışıklı oyuncuSerkan Altunorak, trafik sorunu hakkında belki de en ağır tweeti atan ünlü oldu. Yaşadığımız şehrin tüm güzelliğini adeta bir kara delik gibi yok eden trafik sorunu Altunorak'ın tweetinden şöyle görünüyor: "İstanbul'daki bu trafik rezilliği gerçek bir üçüncü dünya ülkesi olduğumuzun en büyük göstergesidir.”

birolguven20131024-2

Birol Güven

Televizyon komedilerinin başarılı senaristi Birol Güven, İstanbul'un trafik sorununu yaşayan isimler arasında. Güven, bu soruna yine mizah penceresinden baktı ve şunları yazdı: "Trafik polislerinin en rahat ettiği şehir İstanbul. Araçlar hareket etmiyor. Polisler erkenden bayram tatiline çıksa kimse hissetmez. Evimden köprü trafiğini görebiliyorum. Yapılacak en mantıklı şey şu; Eskihisar-Topçular-Bursa-Erdek-Lapseki-Gelibolu-Tekirdağ- Avcılar-Levent.”

 

arda-turkmen201301024-3

Arda Türkmen

Hazırladığı yemek programları ve hayatımıza tat katan tarifleriyle Arda Türkmen, gurmelerin yakından tanıdığı bir isim. Türkmen, İstanbul trafiğinin 10 dakikalık yolu nasıl yarım saate çıkardığını şu tweetle ilan etti: "Edirne'den Mahmutbey gişeler iki saat, gişelerden Karaköy de iki saat!”

aysegulaldinc20131024-4

Ayşegül Aldinç

Şarkıcı ve oyuncu Ayşegül Aldinç 'Pis Yedili' dizisinin setine giderken girmek zorunda kaldığı trafik hakkında her zaman söylenen bir klişe üzerinden tweet attı: "’Yağmur yağdı böyle oldu’ veciz teranesinin trafik için güftelendiğini düşünüyorum... Evinde oturanları hassaten seviyorum!"

eceerken20131024

Ece Erken

Akın Altan'la yaşadığı aşkla magazin manşetlerini süsleyen sunucu Ece Erken, twitter hesabından trafik sorununa şöyle bir çözüm sundu: "Ruhum daraldı. Hava kapalı, trafik kötü. Çıkmayalım evlerden hava kötü olunca."

berkoktay20131024

Berk Oktay

Yakışıklı oyuncu Berk Oktay'ın adı son olarak geçtiğimiz haftalarda çok sevdiği köpeğinin kendisine saldırdığı haberiyle gündeme gelmişti. Oktay, İstanbul'un trafik sorununun çözülmeyeceğinden o kadar emin ki, çareyi kaçmakta buldu: "Trafik felç. Bıktım! İzmir'e yerleşeceğim."

yunusgunce20131024

Yunus Günçe

Radyo programcısı ve sunucu Yunus Günce, günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği trafik için Berk Oktay gibi düşünüyor. Günçe, trafikle ilgili şunları yazdı: "Yazlar sıcak, kışlar soğuk, İstanbul'da trafik olur. Uzatmak manasız. Çok yakında İstanbul’da ‘trafik saati’ diye bir şey kalmayacak. Sadece ‘trafik’ olacak! Saati, maati olmayacak."

Röportajın devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2013/43sayısında...

 

 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik