Menu

2013' e gösterişli veda

2013' e gösterişli veda

Yeni Zelanda’dan ABD’ye 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece tüm dünya coşku içindeydi.

Havai fişek gösterileri ve konfeti yağmurları, şehir meydanlarındaki kutlamalara damgasını vurdu. İşte dünyadan yılbaşı manzaraları... 

Sidney,Avustralya 

Küçük ada ülkeleri ve Yeni Zelanda’dan sonra yeni yıla ilk giren ülkelerden biri Avustralya oldu. Sydney Köprüsü çevresine toplanan yüz binlerce kişi görkemli havai fişek gösterisini izlerken yılın en klasik yeni yıl kutlama fotoğrafı, Sydney Opera binasıyla birlikte havai fişek görüntüsüyle bu kare oldu.

newyorktimesmeydani20140107

New York, ABD

Yılbaşı kutlamalarının merkezi New York’ta Times Meydanı’nı dolduran yüzbinlerce Amerikalı ve turist, yılın en çok konuşulan isimlerinin başında gelen Miley Cyrus’ın konseriyle coştu.

pekin20140107

Pekin, Çin

Tarihi Çin Seddi’nde düzenlenen yılbaşı kutlamalarında çeşitli dans ve davul gösterileri yapıldı. Son 10 saniyeyi hep bir ağızdan geri sayan Çinliler rengarenk ışık gösterileriyle 2014’e girdi.

nisantasi20140107

İstanbul,Türkiye

Yılbaşını Nişantaşı’nda geçirmek isteyen İstanbullular, 2014’e ışıklazer şovları, konfeti, yapay kar ve havai fişek gösterileriyle girdi.

londra20140107

Londra, İngiltere

İngiltere’nin başkenti Londra’nın simgesi tarihi Big Ben Saat Kulesi’nde saatin 00.00’ı göstermesiyle Londra’nın bir diğer simgesi olan dev dönme dolap London Eye’dan atılan havai fişekler kutlamaya damgasını vurdu.

paris20140107

Paris, Fransa

Fransa’nın başkenti Paris meydanları yeni yıla alkolsüz girdi. Yaklaşık bir milyon kişinin toplandığı Paris’in Champs Elysee Bulvarı, Concorde ve Trocadero meydanları ile Eyfel Kulesi’nin etrafını saran Champ de Mars alanında güvenlik güçleri sabaha kadar alkol nöbeti tuttu.

riodejaneiro20140107

Rio de Janeiro, Brezilya

Brezilya’da yeni yıl kutlamalarının adresi yine Rio de Janeiro’nun meşhur Copacabana Plajı oldu. Bu yıl 2.3 milyon kişinin katıldığı kutlamalarda 24 ton havai fişek kullanıldı.

dubai20140107

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girebilmek için 48 kilometrelik kıyı şeridinde havai fişek gösterisi düzenledi. 400 farklı ateşleme noktasından 500 bin havai fişeğin atıldığı altı dakikalık gösterinin rekoru ele geçireceği tahmin ediliyor.


Ortam

Bu kategoriden diğerleri: « Gezi ajandası 2014'e sahnede girdiler »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik