Menu

İstanbul'u 'kediler' bastı

İstanbul'u 'kediler' bastı

Dünyaca ünlü ‘Cats’ müzikali gösterilerine başladı.

Türkiye’ye ilk kez gelen müzikalin açılış galası, 21 Ocak’ta Akbank’ın özel gala davetiyle Zorlu Center PSM’de izleyiciyle buluşmaya başladı. Gala gecesi, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürü Ray Cullom ve Akbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği, iş ve eğlence dünyasından önemli isimlerin de izlediği galada kedi karakterlerinin seyirciler arasında dolaşarak sürpriz yapması, salondaki herkesi şaşırttı. Sevilen müzikal, 9 Şubat’a kadar gösteriye devam edecek.

toplusoylar20140130.jpg

En uzun soluklu müzikallerden Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan ‘Cats’, set tasarımı, olağanüstü kostümleri ve mükemmel koreografisiyle izleyenleri büyüledi. Her ne kadar rekoru egale edilmişse de Broadway’in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, 20’den fazla dile çevrildi. 1998’de televizyona da uyarlanan müzikal, 300’den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.

nurcanturgayartam20140130.jpg

1981 yılından bu yana Broadway ve Londra’da izleyici ve ödül rekorlarıyla fenomen haline gelen ‘Cats’ müzikali, T.S. ElIot’ın ‘Yetenekli Kediler’ adlı şiirinden esinlenerek yazılmış. İzleyiciler gösteriyi çok beğendiklerini ifade ettiler.

aligulemirmuratsaygi20140130.jpg

 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik