Menu

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni ‘Mucize’si

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni ‘Mucize’si

Beyaz Melek’, ‘Güneşi Gördüm’ ve ‘New York’ta Beş Minare’ filmleriyle sinema dünyasının en çok merak edilen ismi olan ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül, dördüncü filmi ‘Mucize’de kalplere derinden dokunacak…

Murat TAMAY

mahsun20140512-2

Bugüne kadar çektiği filmlerde toplumsal olayları konu alan yönetmen Mahsun Kırmızıgül, yeni filmiyle sinema izleyicisiyle buluşacak. Dördüncü kez yönetmenlik koltuğuna oturan Kırmızıgül’ün, daha önceki filmlerinde olduğu gibi senaristliğini, yönetmenliğini yaptığı ve oynadığı ‘Mucize’ filminin müziklerinde de yine kendi imzası olacak. Mucize filminin iki başrol oyuncusu Mert Turak ve Talat Bulut aylar süren hazırlıklar sonunda filmin çekimlerine katıldılar. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Mert Turak, Mahsun Kımızıgül’ün yeni bombası. İki kere Afife Tiyatro Ödülü, iki kere Sadri Alışık Tiyatro Ödülü ve Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Özel Ödülü sahibi olan Mert Turak, filmin viyona girmesinden sonra çok büyük kitleler tarafından konuşulacak. Oyunculuğu ile akıllara kazınacak olan genç oyuncu ilk sinema filmi olan ‘Mucize’nin setine girmeden önce özel bir hazırlık süreci yaşadı. Filmde çok farklı bir karakteri oynayan Mert Turak, oyuncu olarak yer alan Piaf adlı atla üç ay çalışarak rolüne hazırlandı.

GERÇEK HİKAYE
Usta oyuncu Talat Bulut, filmde idealist bir Egeli öğretmeni canlandırdı. Bu film için farklı bir tipe giren Talat Bulut’u görenler tanımadı, Bulut yedi yıl aradan sonra ‘Mucize’ filmi için kamera karşısına geçti. Mahsun Kırmızıgül bu filmiyle bu kez izleyiciyi 1960 yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panormasına ışık tutacak. Filmde anlatılanlar, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda okumayı bekleyen yüz binlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesi... 1960’lı darbe döneminde geçen film, Egeli bir öğretmeninin (Talat Bulut’un) Anadolu’nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatıyor.

mahsun20140512-3

‘Piaf beni ısırıyordu’
Film setinden önce üç ay boyunca Piaf adlı atla özel olarak çalışan oyuncu Mert Turak, sette Piaf’ın en yakın arkadaşı olduğunu söyledi. Turak, “Hala onunla geçirdiğim zamanlar rüyalarıma giriyor. Sette Piaf’la birbirimize çok yakındık. Hatta beni arkadaşı kabul edip sık sık ısırıyordu” dedi.

Boyut Film, Murat Tokat’ın yapımcılığında çekilen ve yaşanmış bir aşk masalı ve bir dostluğun hikayesini anlatan ‘Mucize’ 1 Ocak 2015 yılında Türkiye, Avrupa ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde aynı anda sinemalarda olacak.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik