Menu

Esra Erol beyaz balonlarla ‘KADINA ŞİDDETE SON’ Dedi

Esra Erol beyaz balonlarla ‘KADINA ŞİDDETE SON’ Dedi

Bu sene daha bir duyarlılıkla yaklaştığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Kadına Şiddete Hayır’ demek için, Tarabya Bahçe misafirleri beyaz balonları gökyüzüne bırakarak, konuyla ilgili tepkisini vurguladı.

Ünlü bloggerların da destek verdiği etkinlikte, oyuncu ve blogger Ruken Demirer’de beyaz balonlara dilek bağlayarak şiddete ‘Dur’ dedi. Tarabya Bahçe’ye pazar brunchı için gelen televizyonun sevilen ismi Esra Erol ve Ruken Demirer mekanda hem kahvaltı etti hem de hasret giderdi. Tarabya Bahçe’nin sahipleri Eda ve Cüneyt Baker’in evsahipliğinde gerçekleştirilen ‘’Umut Dolu Beyaz Balonlar’’ brunchına katılan ünlü isimler hem toplumsal şiddeti kınadı hem de keyfli bir gün geçirdi.  

Bir kadın olarak Özgecan Aslan cinayetiyle başlayan ve devamında birçok kadın cinayetinin yaşandığı ülkemizde, yasalara, adalete ve devletin aldığı kararlara güvendiğini vurgulayan Esra Erol, bu konuda sosyal içerikli kampanyalarda yer alabileceğini de vurguladı. Yazdığı ve tanıttığı moda içerikli görselleri ve videolarıyla sosyal medyada birçok kişi tarafından takip edilen Ruken Demirer ise, kadına şiddeti kınamak için beyaz balonları gökyüzüne bıraktı. Yaptığı konuşmada, yaşanılan şiddet içerikli olayların tüm ülke insanları gibi kendisini de çok üzdüğünü dile getiren moda blogger’ı bundan sonraki moda çalışmalarında konuyla ilgili tepkisini ve duyarlılığını gösteren karelerle binlerce kişiye ulaşmayı ve farkındalık yaratmayı hedefliğini söyledi.esraerol20150310-3

En çok beğeni alan fotoğrafa otel konaklama hediyesi

‘Umut Dolu Beyaz Balonlar’ ı gökyüzüne salarak, geleceğimizi şeklillendiren kadınlara uygulanan şiddet vakalarını protesto eden kadınlar, Tarabya Bahçe’de hemcinsleriyle keyifli bir brunch da yaptı. ‘umutdolubeyazbalonlar’ hashtag’iyle en çok beğeni alan fotoğraf paylaşımı yapan kişiye Büyük Ada’da yer alan Hotel Prinkipos’da Nisan ayı içerisinde iki kişilik konaklama hediye edecek olan Tarabya Bahçe, Dünya Kadınlar Günü’nde kadının güzelliğine yakışır hediyelerle bu özel günü kutladı. Beyaz balonların ucuna konuyla ilgili umutlarını yazarak şiddet vakalarının artık sona ermesi için katkıda bulunmak ve konuya dikkat çekmek isteyen Tarabya Bahçe, toplumsal duyarlılığını da vurguladı. Bu özel günde kamu vicdanını rahatsız eden sosyal olaylarda özellikle kadınların tepkilerini dile getirmesi için özel bir sosyal sorumluluk etkinliğine ev sahipliği yapan Tarabya Bahçe, her türlü kamu vicdanını rahatsız eden olayda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu bu etkinlikle bir kere daha anlattı.

esraerol20150310-2

Kadınlara özel yüzde 20 indirim

Terapi niteliğindeki manzarası ve ünlü şef Yusuf Şahin’in enfes lezzetleriyle, umut dolu yarınlar için kapılarını kadınlara özel ayrıcalıklarla açan Tarabya Bahçe, mekana gelen tüm kadınlara yüzde 20’lik indirim uyguladı. Organik Bahçe’sinden kullandığı doğal lezzetleriyle fark yaratan brunch mönüsünde; otlu pidelerden, ev yapımı reçelllere, bahçeden koparılan domates ve salatalıktan, envai çeşit kendi pastanesinde hazırlanan kek ve hamur işi lezzetlere yer veren Tarabya Bahçe’de bu özel günde misafirlerine hem bir lezzet şöleni yaşattı hem de toplumsal duyarlılığını dile getirdi. ‘Kadınlar Dünyayı Güzelleştirir, Biz de Sizin Dünyanızı…’ mottosuyla hareket eden Tarabya Bahçe, içinde bir tek kuş sütünün eksik olduğu brunch mönüsüyle misafirlerini ağırladı.

tarabya20150310-2

 

 

 

 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik