Menu

Şaşırtıcı ve sıra dışı

Şaşırtıcı ve sıra dışı

Tuba Ergin, sıradışı ve şaşırtıcı koleksiyonu ‘Giga-Bites’la Fashion Week’teydi. Vogue İtalya Yayın Direktörü Franca Sozzani’nin de özel olarak gelip izlediği defilede, koleksiyon büyük beğeni topladı.

Koleksiyon, her geçen gün birbirine daha çok yaklaşan moda ve teknoloji birlikteliğini vurguluyor. ‘Giyilebilir teknoloji’ akımının yeni bir yorumu olarak nitelendirilen koleksiyon için Ergin “Giyilebilir teknoloji karşısında teknolojik bir hazırgiyim koleksiyonu” diyor. Atık bir baskıdevre kartı üzerinden esinlenerek hazırlanan koleksiyonda devre desenlerinden oluşmuş triko jakarları ve örme baskıları ile kartların kendileri çanta, ayakkabı, kemer ve garnilerde karşımıza çıkıyor.

tubaergin20140317-3

Teknolojik kumaşlar ön planda
Tuba Ergin’in Giga-Bites koleksiyonu, yeni jenerasyon ekstra yumuşak tuşeli, nefes alabilen kaplamalar, dokumadan LED aydınlatma entegre ‘Dreamlux’ kumaşlar ve neopren gibi yüksek teknoloji ürünü kumaşlar ile vejetal deri, ipek, pamuk ve yün gibi doğal kumaşlarla karıştırılarak yeni sentezlerin yaratıldığı sıradışı bir koleksiyon… Modern, geleceğe dönük, minimal ve rahat silüetler koleksiyonun geneline hakim. Koleksiyonda soluk ‘laboratuar renkleri’; gri ve antrasit tonları, beyaz, gümüş, siyah, ten rengi, x-ray mavisi ve lacivert dominant renkler olarak öne çıkıyor. Aralarda ise haki ve kahve tonları görülüyor. Kat kat giydirilmiş ultrason filmi görüntüsünü andıran yarı transparan materyaller, lazer kesimli neopren ve derilerin altında kullanılan bakır alaşımlar, dönüştürülmüş LED kartları, deriden elde örülmüş triko elbiseler ve daha birçok yenilikle koleksiyon ilgi çekti.

tubaergin20140317-2jpg
 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik