Menu

DB Berdan Karadeniz rüzgarı

DB Berdan Karadeniz rüzgarı

Modanın kalbinin attığı İstanbul Fashion Week’te DB Berdan markasının Karadeniz rüzgarları taşıyan ‘Horon’ adlı koleksiyonu modaseverlerden büyük ilgi gördü.

Tasarımcı Deniz Berdan’ın Karadeniz Laz kültüründe önemli bir yeri olan horon oyunundan yola çıkarak oluşturduğu koleksiyonun genelinde geleneksel erkek horon kıyafetlerinin formundan yola çıkılmış. 29 parçadan oluşan kreasyonda ayrıca Loreal Professionnel için yapılan saçlardan hazırlanmış bir de kostüm yer aldı. Ayrıca ince belli çay bardağı desenli elbiseler ve gömlekler büyük beğeni topladı. Müziklerini Deniz Berdan’ın seçtiği, koreografisini Uğurhan Akdeniz’in yaptığı şov davetlilerden büyük alkış aldı.

denizberdan20140317-2

Horon dansı podyumda
Tasarımcı Deniz BerdanDB Berdan’ın yeni koleksiyonuyla anlatmak istediklerini şöyle açıkladı: “Koleksiyonda konumuz horon. Horon, dünyanın en hızlı ritmik dansı. Koleksiyonda horon dansının erkek kıyafetlerinin formundan yola çıktık. Desenlerde de Karadeniz’in ikonlaşmış görüntüleri var.” Tasarımlarda kullanılan kumaş ve materyallerle ilgili ise Deniz Berdan “Baskılı kumaşta baskıyı en iyi ifade edenleri seçtik. Diğer düz kumaşlarda da en iyilerini seçmeye özen gösterdik. Yün ve pamuklu gibi...” diyor.

denizberdan20140317-3
 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik