Menu

Burcu Binici: ‘Meral Okay benim kaderim’

Burcu Binici: ‘Meral Okay benim kaderim’
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

Ekranların keyifli dizilerinden ‘6 Mantı’nın başrol oyuncusu Burcu Binici, kendisini oyunculukla tanıştıran isim olan Meral Okay’ı sevgiyle anıyor. Sesi son derece güzel olan oyuncu, albüm çıkarma konusundaysa kendisini donanımlı görme diğini söylüyor...

Geride bıraktığımız yılın kasım ayında başlayan ‘6 Mantı’ dizisinin Ayla’sı, dizinin şu ana kadarki temposu ve diziye gelen yorumlar hakkında neler söylemek ister?
Çok keyifli ve de çok genç bir ekiple çalışıyorum. İzleyicilerden ve çevremden gelen tepkiler de son derece güzel. Özellikle dizide hayat verdiğimiz Kayserili ve İzmirli karakterler sebebiyle bu şehirlerin insanlarından daha güzel ve keyifli tepkiler aldığımı söyleyebilirim. Hatta rolümüzün hakkını daha iyi verebilmemiz için “Şöyle yapmayın, böyle yapın” gibi bazı tüyolar bile veriyorlar. Kısacası ben çok mutluyum (gülüyor).


13063-burcu-binici-1

“Dizideki Kayserili ve İzmirli karakterler sebebiyle bu şehirlerin insanlarından daha güzel ve keyifli tepkiler aldığımı söyleyebilirim. Hatta rolümüzün hakkını daha iyi verebilmemiz için bize bazı tüyolar bile veriyorlar”


Dizide iki farklı kültürden gelen ailenin trajikomik maceralarını izliyoruz. Rol arkadaşınız İnan Ulaş Torun’la uyum sorunu yaşadınız mı?
Ulaş benim gördüğüm en yetenekli ve en kibar oyunculardan biri, dolayısıyla onunla çalışmak çok eğlenceli. Kamera arkası çekimlerimizi de izlediğinizi söylemiştiniz, onlara da baktığınızda Ulaş’la oynarken gülmemek için kendimi zor tuttuğumu fark etmişsinizdir. Tabii çoğu zaman da dayanamayıp katıla katıla gülüyorum. Yeteneğine hayranım.

‘6 Mantı’nın kamera arkası görüntülerine bakınca son derece keyifli bir set ortamı gördüm. Bunun sebebi gereksiz kaprisler olmaması mı yoksa bir komedi dizisi çekiyor olmanız mı?
Sözlerinize kesinlikle katılıyorum; ekip olarak sıfır kapris var. Ekibimiz ilk olarak işini yapıyor, ardından da keyfini çıkarıyoruz. Zaten bunun aksini düşünmek pek de mümkün olmazdı. Kaliteli bir iş çıkarmak için bu öncelikli şart. Profesyonel bir ekiple çalışmaktan çok mutluyum.


13063-burcu-binici-2

‘6 Mantı’ dizisinde Burcu Binici başrolü İnan Ulaş Torun ile birlikte paylaşıyor.


‘Düriye’nin Güğümleri’ dizisinden sonraki projenin mizahi yönünün ağır basması tercihinize nasıl bir etkisi oldu?
Aslını isterseniz, özellikle komedi dizisi olacak gibi bir tercihim yok. Benim için öncelikli olan işin kalitesi oluyor. Bu anlamda da ‘6 Mantı’ gibi bir dizinin kadrosunda olmayı özellikle seçtim diyebilirim.

‘ONUN YOLUNDAN GİDECEĞİM’

Dizinin ana fikri “Bazen çabuk büyümek gerekir” üzerine kurulmuş. Siz şimdiye kadar yaşınızdan büyük sorumluluklar altına girdiniz mi?
Mutlaka girmişimdir. Çünkü hayatımız boyunca karşımıza çıkacakları ve yaşayacaklarımızı kendimiz belirleyemiyoruz. Bu yüzden de önümüze çıkan küçük ya da büyük sorumlulukların altına giriyoruz. Önemli olan bu sorumlulukların hakkını verebilmek, işin altından alnımızın akıyla çıkabilmek diye düşünüyorum.


13063-burcu-binici-3Meral Okay


Komedi ve dram dizilerini yan yana koyduğumuzda komediler için verilen emek daha çok olmasına rağmen reyting sıralamalarında dram dizileri daha yukarıda yer alıyor. Toplum olarak dram mı seviyoruz?
Bu tarz bir ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. İşin oyunculuk ve teknik yönüne baktığınızda bütün yapılan işler aynı emekle çekilip yayınlanıyor. Ama tabii ki belirleyici unsur, yani izleyici, kendine yakın bulduğu işlerin peşinden gidiyor. Olayın reyting yönüne gelirsek inanın bu konuda hiçbir fikrim yok. Anlayacağınız şu proje tutar, bu proje iyi reyting alır gibi bir yorum yapmak mümkün değil çünkü izleyicinin sağı solu belli olmuyor. En iyi ve kaliteli dram dizileri bile maalesef bitebiliyor.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 2013/25 SAYISINDA...


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik