Menu

Gizem Karaca: 'Aşık olduğumda gözlerimin içi gülüyor' Berk Oktay: 'Her erkeğin karşısına, kimyasını alt üst eden bir kadın cıkar'

Gizem Karaca: 'Aşık olduğumda gözlerimin içi gülüyor' Berk Oktay: 'Her erkeğin karşısına, kimyasını alt üst eden bir kadın cıkar'

İkisi de göz önünde, ikisi de hayranlıkla izlenip takip ediliyor. Biri çok güzel diğeri ise çok yakışıklı... Onları bir araya getiren 'Benim Hala Umudum Var' dizisi oldu. Gizem Karaca ve Berk Oktay ile hikayenin gidişatını ve aşka dair hislerini konuştuk.

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Fotoğraflar: Mustafa KIZIL

Her hafta reytinglerde üst sıralara yerleşen 'Benim Hala Umudum Var' dizisinin başrol oyuncuları Gizem Karaca ve Berk Oktay, yarattıkları karakterler olan Hakan'ın Umut'a aşkını, oyunculuk tutkularını ve hırslarını anlattılar...

‘Benim Hala Umudum Var’ dizisi seyirci tarafından çok sevildi. Projeyi kabul etmeden önce bu kadar iyi bir iş çıkacağını tahmin ediyor muydunuz?

Gizem Karaca: Ediyordum. Çünkü senaryo klişe gibi gözükse de, içine bol sürprizler katılarak hareketlendirilmiş bir senaryo ve gerçekten çok çalışıyoruz. İyi bir iş elde edebilmek için çok ter atıp büyük emek veriyoruz ve çok şükür yüzümüz kara çıkmıyor.

Berk Oktay: Bugüne kadar seçtiğim ve içinde bulunduğum tüm projeler belli bir başarıya ulaştı. Ben senaryoyu çok didikliyorum. Hikayenin geleceğiyle ilgili tüm bilgileri alıyorum ve projeyi öyle kabul ediyorum. Hikayenin sevileceğini ve iyi bir is çıkaracağımızı düşündüğüm için kabul ettim bu işi. Çok fazla şaşırdığımı söyleyemem.

Proje size ilk teklif edildiğinde kabul etmenizde neler etkili oldu?

Gizem Karaca: Yapım şirketi, senaryo, ekip her şey çok profesyoneldi.

Berk Oktay: Tabii ki öncelikle yapımcımız Faruk Turgut'la yaptığım görüşme ve ondan aldığım bilgiler... Bu bir matematik denklemi. Güçlü yapımcı, sağlam senaryo, kariyerli bir yönetmen ve doğru cast bir araya geldiğinde sizin de iştahınız açılıyor (gülüyor)

Hikayenin içeriği daha önce Türk filmlerinde alışık olduğumuz tarzda. Yeni bir konu olmamasından dolayı çekinceleriniz var mıydı?

Gizem Karaca: Olmadı. Çünkü detaylarla özelleştirilmiş kaliteli bir senaryo ve kaliteli bir ekip var

Berk Oktay: Hikaye çok klişe başladı, doğru. Ama benim hep bahsettiğim gizem ve sıra dışılılık dokuzuncu bölüm itibariyle duruma ağırlığını koyuyor. Yani hikayemiz klişeden çıkıp merak uyandıran, heyecanlı bir hal alıyor. Tabii bunu önceden bildiğim için herhangi bir çekince yaşamadım.

Yeni bir sezona giriyoruz. Geçen sezondan devam edenler kadar yeni yapımlar da var. Bunların içinde ‘Benim Hala Umudum Var’ nerede olacak sizce?

Gizem Karaca: İnşallah en iyi yerlerde olacak. Hep beraber göreceğiz.

Berk Oktay: Ben yaptığım işe güveniyorum. En azından seyircimize lezzetli ve kaliteli bir iş sunduğumuzu düşünüyorum. Yüksek sezondaki yarışta nerede yer bulacağımızı zaman gösterecek. Biz işimizi güzel yapalım, gerisi kendiliğinden gelir.

gizemkaraca20120919

'Gizem Karaca: Oyuncu olmayı hep isterdim ama güzellik yarışmasına bu amaçla girmemiştim'

 

Dizide, Hakan (Berk Oktay) yavaş yavaş Umut’tan (Gizem Karaca) etkilenmeye başlıyor. İleriki bölümlerde aralarında karşılıklı bir aşk görebilecek miyiz?

Gizem Karaca: Bilmem ki (gülüyor)... İzleyip görelim.

Berk Oktay: Hakan, özel hayatını hep geri plana atmış bir adam. Hayattaki sorumlulukları ve işine verdiği önem kendine vakit ayırmasına engel oluşturmuş. Fakat her erkeğin karşısına kimyasını alt üst eden bir kadın çıkar. Umut, Hakan'ın hayata bakışını değiştirecek. Umut da ona kayıtsız kalamayacak. İhtiraslı bir aşk hikayesi bizleri bekliyor (gülüyor).

Dizi ilk başladığında rolünüzün geri planda kaldığı yorumları yapılmıştı. Hakan karakterinin şimdilerde Umut’la etkileşime girmesi bu yorumların ışığında mı oldu?

Berk Oktay: 13 yıldır bu sektörün içindeyim. Benim kariyerim bellidir. Aklı selim olan herkes benim hikayemin gelişimini bilmeden, öğrenmeden kabul etmeyeceğimi bilir. Hakan, Umut aşkının etkisinin güçlenmesi için Ozan, Umut aşkını iyi işlemek gerekiyordu. Dedim ya bu iş matematik işi. Senaristimizi bu konuda kutluyorum.

berkoktay20130919

'Berk Oktay: Hakan'dan daha agresif ve sabırsızım'

Oynadığınız Hakan karakteriyle benzer yönleriniz var mı?

Berk Oktay: Ben Berk olarak oynadığım tüm karakterlerle bazı yönlerimi örtüştürüyorum. Çünkü insanız. Hepimizin içinde her türlü duygu var, fark sadece bunları dışarıya vuruş şeklimiz. Ama Hakan'la en belirgin farkım olarak daha agresif ve sabırsız olduğumu söyleyebilirim.
Dizideki gibi zor ve eşit dengelerde olmayan bir aşk yaşasaydınız, siz de Umut gibi uzak durmayı mı tercih ederdiniz?

Gizem Karaca: Yaşamadan konuşmak zor. Tahminim Umut gibi olurdu.

Röportajın devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2013/38 sayısında... 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik