Menu

‘Son dönemdeki başarıma kısmet diye bakmak lazım’

‘Son dönemdeki başarıma kısmet diye bakmak lazım’

Efsane dizi ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Soner’i, başarılı oyuncu Mete Horozoğlu yeni sezonda ‘Kayıp’ın Mehmet’i olarak karşımıza çıktı. Horozoğlu, Mehmet’in şimdiye kadar oynadığı rollerden en çok kendisine benzeyen karakter olduğunu söylüyor. Başrolünü Aslı Enver ile paylaşan Horozoğlu ile 13 Eylül Cuma akşamı yayınlandığı ilk bölümle izleyicinin ilgiyle karşıladığı ‘Kayıp’ı ve oyunculuğu konuştuk

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Fotoğraflar: Emre DOĞRU

mete-horozoglu20130927-2
Mete Horozoğlu, yıllardır oyunculuk yapmasına rağmen sinema filmi ‘Nefes’ ve ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisindeki muhteşem oyunculuğuyla hafızalarımızda unutulmaz bir yer etti. Sevilen oyuncu ile yeni dizisi ‘Kayıp’tan, küçük oğlu Ali’ye kadar keyifli bir sohbet gerçekleştirdik...

‘Kayıp’ ekibine katılmaya nasıl karar verdiniz?
Geçen sezon ortalarında yönetmenimiz Zeynep, çok iyi bir senaryo olduğunu ve reji ekibi, Sedat Bey, Hüseyin Bey, görüntü yönetmenlerimiz, eski sanat ekibimiz hep beraber gireceğimiz bir iş olduğunu söyledi. Benim için ikna olduğum an, o andı.

‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin yönetmeni Zeynep Günay Tan, aynı zamanda ‘Kayıp’ın da yönetmeni. Rolü kabul etmenizde aynı yönetmenle çalışacak olmanın etkisi oldu mu?
Evet, oldu tabii. Zeynep, oyuncuyu ve oynayacağı rolü çok iyi hissedebilen bir yönetmen. Bu sebeple oyuncu yönetimi muhteşem. Oynarken, onu kandırabilmek çok zor. Bu işimi hem çok kolaylaştırıyor hem de çok zorlaştırıyor. Karakteri oynarken çok güvende oluyorsunuz ama oynamaya başlayana kadar canınız çıkıyor. Neyse bunlar meslek sırları, daha derinlere inmeyeyim (gülüyor).

‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ uzun soluklu bir işti. ‘Kayıp’ da onun kadar iddialı mı?
Bakalım, buna seyirci karar verecek...

Dizi çekimleri nasıl gidiyor? Ekip arasındaki uyum nasıl?
Dizi çekimleri çok meşakkatli oluyor. Altı gün gibi kısa bir sürede bir bölümü yetiştirmek gerekiyor. Bu sebeple bütün ekip beraber çok vakit geçiriyor. Kimlerle çalıştığın bu noktada önemli. Bu yeni işte iyi bir ekip oluşturulmuş çok şükür. Teknik ekip zaten eski arkadaşlarım, ekibe yeni katılan arkadaşlar da hem kişilikleri olsun hem işlerinde olsun çok iyi insanlar. Bu da Kanal D prodüksiyonun başarısı sanırım.

Canlandırdığınız Mehmet karakterinin hikayedeki yeri nedir?
Çocuğu kaçırılan ailenin avukatının hukuktan sınıf arkadaşı olan, eski bir polis Mehmet. Hem de kayıp büroda çalışmış, çocuk kaçırma vakalarına aşina yani. Aileye yol göstermek maksadıyla yardım için çağırılıyor ve hikayeye dahil oluveriyor. Bu yardım bir anda aile içi soruşturmaya dönüşüyor ve dizi hikayesi griftleşerek devam ediyor.

Sizce Zeynep Günay Tan neden bu rol için sizi seçti?
Bilmem, Mehmet'i bende gördü herhalde... İnşallah onu yanıltmam.

mete-horozoglu20130927-3

Role nasıl hazırlandınız?
Yüksek lisans hocam Çetin Sarıkartal ile beraber çalıştık.

Mehmet ile benzer yönleriniz var mı?
Şimdiye kadar oynadığım roller içinde bana en yakın karakter olacak Mehmet.

‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’deki rolünüz olan Soner karakteri ile hafızalarımıza yer ettiniz. Haliyle sizi izlerken yeniden hatırlayacağız. Oldukça başarılı bir iş ve performanstı. Mehmet bize Soner’i unutturabilecek mi?
Bakalım; bunu yakında anlayacağız. Soner'in hafızalarda yer etmesinin sebebi; Soner karakterinden çok dizinin başarısına bağlıydı. Eğer ‘Kayıp’ dizisi de başarılı olabilirse, Mehmet karakteri akıllarda kalıcı bir yer edinebilir. Ben işlerimde farklı adamları ortaya koymaya çalışıyorum, oyunculuğa bakışım bu. Eğer becerebilirsem, Soner’den farklı bir adam izleyecek seyirci. İnşallah becerebilirim, çünkü işim bu.

Röportajın devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2013/39 sayısında...


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik