Menu

Serhan Sokulgan: ‘Sezen ile aşkımız olgunluk döneminde’

Serhan Sokulgan: ‘Sezen ile aşkımız olgunluk döneminde’

‘Takas’ şarkısıyla çok sevilen ve bu şarkıya Kilyos’ta çektiği kliple de çok beğenilen Serhan Sokulgan, müzikteki hedefinin, ilerİde çok iyi bir yorumcu olarak anılmak ve alkışlanmak olduğunu söylüyor. Genç müzisyen, çok sevdiği Sezen Aksu için de çarpıcı yorumlar yaptı.

Serhan Sokulgan ile Ortaköy’de sabah kahvaltısında buluştuk. Bir gün önce DJ’lik yapmış olmasına rağmen gayet enerjik ve keyifliydi. Bu pozitif durum sohbetimize de yansıdı.

‘Takas’ şarkısını her yerde duyuyoruz. Bu kadar patlayacağını tahmin ediyor muydunuz?
Ukalalık gibi algılanmasın ama tahmin ediyordum. Şarkıyı ilk dinlediğimde enerjisine ve gücüne çok inandım. Hak ettiği yerde olacağını biliyordum.

Klip de kıpır kıpır olmuş.
Solar Beach’de çektik. Deniz, güneş ve kum olsun istedim. Daha önceki kliplerimde bir siyahlık vardı, bu kliple beraber rengarenk görüntüler ortaya çıktı.
Şarkı neden sadece dijital ortamda dinleniyor? CD olarak niçin satışı yok?
Dört sene önce ilk single’ımı çıkarttığımda, “Herkes single’a dönecek” dedim. O zamanlar saygın bir gözle bakılmıyordu ama şimdi oturdu. ‘Takas’ın bu kez dijital platformlarda olmasını istedim. Çünkü insanlar şarkıya çok çabuk ulaşıyor.

Daha önce PR işi de yaptınız. İşin her yönünü bilmek avantaj mı dezavantaj mı?
Hayattaki her şey avantaj ve dezavantaj aslında. Ama bazen gerçekten dezavantaj olduğunu hissediyorum. Çünkü farkındalığınız yüksekse hayat sizi daha çok zorluyor. Ama avantajları da çok. İşlerim daha hızlandı. Daha pratik olmamı sağladı.

Sonra radyoculuk yaptınız ve müziğe geçtiniz. Bu kararı nasıl aldınız?
Babam müzisyen ve sanatla ilgilenen bir ailede büyümek gerçekten çok büyük bir avantaj. Müzikle ilgili bir şeyler yapacağımı söylediğimde, bana hiç karışmadılar ve destek oldular. Radyocuyken de, beni bir şeyler “Gel” diye çağırdı ve ben de o sese doğru gittim.

2011-30-serhan-sokulgan-02 2011-30-serhan-sokulgan-03Sizi bu yola doğru teşvik eden birileri oldu mu?
Her şeyi kendi kendime yaptım. Bizim meslekte, işin arka tarafındaki kişi biraz ön plana çıkınca, “Aaa sen de mi şarkı söylüyorsun?” moduna geçilebiliyor. 2005’ten beri şarkı söylüyorum. Önce insanların kafasındaki algıyı değiştirdim. Şimdi sahnedeki ilk performansımla bugünkü durumuma bakıyorum, çok yol kat etmişim. Bu işi yapacak olan arkadaşlar önce akademik kariyer yapsınlar, sonra da sahneye çok önem versinler.

Peki sanatçılardan destek gördünüz mü?
Bizim işimizde, “Egom yok” diyen çok azdır. Egolarımızı yönettiğimiz sürece, sağlam adımlar atıp, doğru yerlere ulaşıyoruz. İnsanlar birbirlerinin başarı grafiğinin çok yüksek olmasını istemeyebiliyor.

Aynı zamanda DJ’lik de yapıyorsunuz değil mi?
Hem sahnede canlı performans yapıp, hem de DJ’lik yapan Türkiye’de tek ben varım. Bir gün sahnem oluyor, ertesi gün DJ kabininde şarkılar çalıyorum. Bundan dolayı çok mutluyum. İkisi de benim çocuğum gibi ve ayırt edemiyorum.

Bu işlerde çok büyük paralar döndüğü konuşuluyor. Siz iyi kazanıyor musunuz?
Allah’a şükür yettiği kadar. Allah herkese şaşırtmayacağı kadar para versin. Çünkü şaşıran çok oluyor. Ben yapmak istediklerime hep ulaştım şükürler olsun.

Konserlere gitmek için özel uçak ya da yat talep etme hayalleriniz var mı?
Ben en fazla kulise kiraz ve çilek istiyorum! (Gülüyor)

Sezen Aksu hayranlığınız nereden geliyor?
Çocukluğumdan beri Sezen Hanım’ın nasıl şarkı yazıp söylediğini merak ederdim. Konserlerine gittiğimde herkes eğlenirdi, ben put gibi durur detaylarla ilgilenirdim. Onunla aşkımız şimdi olgunluk dönemini yaşıyor.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİNDE
Ömür SABUNCUOĞLU


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik