Menu

Ebru Şallı: 'Aşka inancımı kaybetmedim'

Ebru Şallı: 'Aşka inancımı kaybetmedim'

 

Türkiye'de pilates denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ebru Şallı, şimdilerde işiyle ilgili yepyeni heyecanlar yaşıyor. Yeni DVD'si çıkan ve hemen ardından kitabı çıkacak olan Şallı ile projelerini ve elbette aşkı konuştuk

Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Tamer YILMAZ, Hürriyet Arşiv, DB Arşiv

“Enerjim çok yüksek, yorulmuyorum. Tam tersine zamanla yarışmak hoşuma gidiyor. Sadece bir sıkıntım var, çok iyi kullanmama rağmen 24 saat bana yetmiyor”

“Her anne gibi ben de çocuklarıma çok düşkünüm. Onları çok seviyorum. Beren artık benim arkadaşım gibi oldu. Pars da çok tatlı, abisinin izinde ilerliyor”

Skinny jean giymek isteyen kadınların imdadına yetişen Ebru Şallı, yeni DVD'si ile iki haftada iki bedene kadar incelmeyi vaadediyor. Ama Şallı'nın yenilikleri bununla da sınırlı değil. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan pilatese yeni başlayanlar için uygulamalı fotoğraflarla bir kitap hazırlayan güzel model, takipçilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyor. Şallı, aşktan güzellik sırlarına kadar hakkında merak edilenleri anlattı

Yeni bir DVD'niz çıktı. Biraz bahseder misiniz; neler bekliyor Ebru Şallı takipçilerini?
Yeni DVD beni çok heyecanlandırıyor. DVD'lerimin yedincisi olarak, beş gün önce 'Skinny Jeans Egzersizleri' çıktı. Bu egzersizler hanımları baştan çıkartacak. Muazzam bir DVD hazırladım. İki haftada iki beden incelten çok etkili egzersizler var. İçeriğinde bacak ve basenlerde daralma ve incelme söz konusu. Egzersizler oldukça zorlayıcı ama sonuç muhteşem oluyor.

Önümüzdeki günlerde de yeni bir kitabınız çıkacak. İçeriği nasıl olacak?
Evet, pilatesi anlatan yeni bir kitap hazırladım. 10 yıldır pilatesle ilgili çalışıyorum ve yedi adet DVD yaptım. Buradan bütün takipçilerime çok teşekkür ediyorum. Çünkü hala DVD'ler Top 10'dan inmiyor. Bu başarıdan sonra bu kitabı yapmam gerekiyordu. Kitap, üç hafta sonra raflarda olacak. Pilates nedir, kimler yapabilir, kimler yapamaz, yararları nelerdir gibi sorulara cevap veren, oldukça geniş ve açıklayıcı ama gayet anlaşılır, güzel bir kitap oldu. Pilatese yeni başlayanlar bu kitaptan kolayca başlayıp yapabilecekler. Egzersizleri de bol fotoğraflarla anlatıyorum.

Güzelliğiniz herkesçe takdir ediliyor. Neler yapıyorsunuz?
Her kadın gibi ben de güzelliğe ve bakıma çok meraklıyım. Her ay düzenli olarak cilt bakımı yaptırırım.

İyi bir iş kadını olur mu Ebru Şallı'dan?
Bence oldu bile (gülüyor). Oğlak buruyum. Çalışkan ve disiplinliyim diyebilirim.

Neden kendi isminizle, kendinize özel bir güzellik merkezi açmıyorsunuz? Sizi takip eden kadınlar oldukça fazla.
Ben garantici bir kişiliğe sahibim. Yapacağım iş gerçekten mükemmel olmalı. Dolayısıyla iyi bir markayla bütünleşmek de daha çok güçlü kılıyor bence.

ebrusalli20140407-2

'24 saat bana yetmiyor'

Annelik, modellik, yemek kitabı, pilates ve sunuculuk... Aynı anda bu kadar fazla şeye nasıl yetişiyorsunuz? Bir sırrınız var mı?
Evet. İnanın küçüklüğümden beri böyle biri olacağımı biliyordum. Öğrenmeyi, çalışmayı, üretmeyi çok seviyorum. Sonrasında da bu öğrendiklerimi insanlarla paylaşmak beni çok mutlu ediyor. Benim enerjim çok yüksek, yorulmuyorum. Tam tersine zamanla yarışmak hoşuma gidiyor. Sadece bir sıkıntım var; çok iyi kullanmama rağmen 24 saat bana yetmiyor.

Peki sizin hepsinden önce gelmesini istediğiniz kimliğiniz bunlardan hangisi ve neden?
Esasında ayırt edemiyorum. Modellik, yazarlık, pilates eğitmenliği, sunuculuk, hepsi çok keyifli...

Yıllardır göz önünde ve ünlü bir kadınsınız. Başarınızı neye borçlusunuz?
Başarının sırrı kesinlikle çok çalışmak. İşten hiç korkmam. İş benden korksun (gülüyor).

Şöyle bir geriye dönüp baktığınızda, sizce kariyerinizin dönüm noktası neresi?
Kariyerimin dönüm noktası kesinlikle 10 yıl önce pilatesle başladı ve tabii ki Türkiye Güzeli seçilmem de bir dönüm noktasıdır.

'Hırslı olmayan, başarılı olamaz'

Hırslı bir kadın mısınız?
Hırslıyım diyebilirim. Ama bu iyi bir hırs. Ayrıca hırslı olmayan insanlar bence başarılı olamaz.

Güzelliğin olmazsa olmaz kuralları neler sizce?
Güzellikte en önemli şey, temizliktir. Temiz bir cilt her zaman daha bakımlıdır. Ben düzenli el, ayak bakımı, ayda bir kese ve cilt bakımı yaptırıyorum. Ayrıca doğru ve dengeli beslenmek, spor yapmak da güzelliğin bir parçasıdır.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 15/2014 SAYISINDA...  


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik