Menu

‘AŞKTAN YANA BİR KIPIRTI VAR GÖNLÜMDE. HENÜZ ÇOK YENİ...'

‘AŞKTAN YANA BİR KIPIRTI VAR GÖNLÜMDE. HENÜZ ÇOK YENİ...'

Bengü, geçtiğimiz ekim ayında çıkardığı son albümü 'İkinci Hal' içinde yer alan 'Feveran' şarkısına muhteşem bir klip çekti.

Kıpır kıpır, yaz aylarına yakışan bir şarkı olan 'Feveran'ın klibi Bengü'nün hayatındaki yeniliklerden sadece biri. Kalbini aşkla çarptıran bir birlikteliğe adım atan güzel şarkıcının mutluluğu da gözlerinden okunuyor. İşte yepyeni enerjisiyle Bengü

Nuriye KIRMA

Yıllar geçse de, onun küçük hanımefendi görüntüsü hiç değişmiyor. Audrey Hepburn zarafeti var Bengü'de. Minyon, zarif ve bebek yüzlü güzelliğiyle, hep çıtır bir genç kız gibi... Aynı zamanda seksi de bir havası var ama bunu gözümüze sokmuyor. İşi konusunda son derece titiz ve çok emek veriyor. Emeklerinin karşılığını da almıyor değil, her yaptığı şarkı hit oluyor, en çok dinlenen kadın pop müzik şarkıcıları arasında ilk beşteki yerini her zaman koruyor. Şimdilerde son albümünden 'Feveran' isimli şarkısını kliplendiren Bengü ile Kuruçeşme'deki ofisinde buluştuk. Kariyerindeki gelişmelerden bahsederken, heyecandan gözlerinin içi gülüyor ama bunda aşk hayatındaki mutluluğunda etkisi var. Bir süre önce iş adamı Ahmet Çakır ile birlikte olmaya başlayan güzel şarkıcı, nazar değmesinden korktuğu için aşkını çok anlatmıyor ama mutluluğu her halinden belli oluyor...

Yeni klibiniz 'Feveran'a nasıl oldu?

Ben her klip çekimimin başında, “İzleyicilerimi ve dinleyicilerimi mümkün olduğunca şaşırtmam gerekiyor” diye düşünüyorum. Mümkün mertebe sıkıcı olmamasına özen gösteriyorum. ‘Feveran’, albümümdeki en güvendiğim şarkılardan bir tanesiydi ve çok büyük bir beklenti vardı zaten. O yüzden yine çok konuşulacak bir iş yaptık. Klip yönetmenliğini Gülşen Aybaba yaptı. Gülşen benim çekimler boyunca çok yakın arkadaşım oldu ve bu sebeple de, benim klibime ayrıca bir özen gösterdi. Klipte yine güzel ve güçlü bir kadın göreceğiz. Şarkının ismi ‘Feveran’; haykırış, çığlık anlamına geldiği için bu haykırışı klipte birtakım sembollerle göstermeye çalıştık. Mesela; genelde at, haykırışların sembolüdür. Biz de klipte bir at kullandık. Hayvanı stüdyoya soktuk ama sağ olsun o da bizi hiç yormadı.

Bu at çığlığı değil de, beyaz atlı prensi çağrıştırıyor olmasın sakın?

“Güçlü kadınım, seni ata döndürdüm” gibi bir şey de olabilir tabii… (Kahkahalar) Ah, evet doğru söylüyorsun, hiç o tarafından bakmamıştım olaya. Ben daha çok onun hareketlerini haykırış olarak gördüğüm için kullanmıştım. Klipte styling’imizi de Ceylan Atınç yaptı. Eminim çok beğeneceksiniz. Bu klipte, Bengü’yü biraz da ikon olarak göreceğiz. Ben uzun zamandır sakin şarkılar yapıyordum: ‘Yaralı’, ‘Saygımdan’, ‘İkinci Hal’… O yüzden ‘Fevaran’ tam yaz mevsimine uygun oldu. Herkesin sevebileceği, dans edip, eğlenebileceği bir şarkı. Kliple beraber çok ses getireceğine inanıyorum.

Klip hikayelerine nasıl karar veriyorsunuz?

Genelde ben fikirlerimi yönetmenlerimle paylaşıyorum ama çok da onların kafasını bulandırmayı sevmiyorum. Çünkü ben bir şeye yönlendirirsem, onların kafasındaki fikir yok oluyor. Onların içine sinmesi daha önemli. Sonuçta bu bir ekip işi.

Siz genelde kliplerinizde çok fazla oyuncu kullanmayı tercih etmiyorsunuz ve yalnız oluyorsunuz.Bilinçli bir tercih mi bu?


Evet, öyle aslında. Hikayeli klipler sevmiyorum; kavgalar, gürültüler oluyor, birbirine yastıklar fırlatılıyor falan… Cast ihtiyacı duymuyorum. Sadece sanıyorum, ‘Haberin Olsun’ şarkımı kliplendirirken bir erkek mankenle yakınlaşmam vardır, orada da bir tuhaf hissettim kendimi. O yüzden yalnızlık daha iyi.


Kliplerden bahsetmişken; aklıma 2000 yılında yeni çıkan Bengü’nün çiçeklerle beraber havuzun içindeki dans eden görüntüsü geldi…

‘Sen Bir Çiçeksin’ şarkısı, evet (gülüyor). O zamandan bu zamana çok şey değişti. O klibi Deniz Akel çekmişti. Ama şimdi de o klibi döndürsek, aslında iki klipte de kızın gözlerinin içi aynı bakıyor; aynı heyecan, aynı mutluluk… Ama tabii ki büyük bir tecrübe farkı var. Artık bir ismi temsil ediyorum. Bir ‘Bengü’ var artık piyasada.


'YILLARCA GÜVENİRLİLİĞİMİ KORUMAYA ÇALIŞTIM'


İsminizi marka yaptığınızı düşünüyor musunuz?

Kendine has her şeyin marka olduğunu düşünüyorum. Bir şey dediğinizde insanların aklına ben geliyorsam, marka olmuşum demektir. Yıllarca güvenirliliğimi korumaya çalıştım, işime büyük emek verdim, dolayısıyla ismimi bir marka yaptım. Bu markaya da zarar gelmemesi için arkamdaki kocaman ekibimle azimle çalışıyoruz. Tekil olarak bakarsak, kendi halimde bir kadınım ama iş olarak bakarsak, başka bir Bengü var. Ekibimle beraber hepimiz bu markaya hizmet ediyoruz.


Peki isminizi var ederken, sizi diğerlerinden öne çıkaran farklılıklar neler?

Bence ilk çıktığım günden beri insanlar kendi evlerinden biri gibi gördüler; anneler kız evlatları gibi, genç kızlar ablalarıymış gibi… Bunu yakalamak da çok zordur. Tabii ki bir starın ulaşılmaz olması gerekiyor ama bende samimiyet gördü insanlar. İşimi doğru yapmaya çalışıyorum, işim dışında çok fazla ortalıklarda görünmemeye çalışıyorum. Boş görünmeyi gerçekten sevmiyorum. Artık sosyal sorumluluk projelerine daha fazla ağırlık verdim; insanlara yardım etmeyi çok seviyorum ve daha da fazla yardım edebilmek için elimden geleni yapacağım.

‘İkinci Hal’ geçtiğimiz ekim ayından beri raflarda. Dinleyicilerinizden beklediğiniz ilgiyi görebildiniz mi? Yani albüme nasıl tepkiler geliyor? Beklenen ilgiyi gördü mü?

Gördü ve görmeye de devam ediyor. Rakamsal olarak baktığımızda da çok iyi. ‘Sahici’, ilk silahımızdı ve 90’dan vurdu. Haftalarca bir numarada kaldı. Hatta şu an hala radyo listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Peşinden ‘İkinci Hal’i verdik çünkü albümün ismiydi ve o şarkının benim yorumculuk kimliğime çok şey kattığını düşünüyorum. ‘Bengü iyi şarkıcı’yı bir kere daha hatırlattım. Bu albümün baştan sona bir hikayesi var. Hemen üç, dört ay içinde bir şey söyleyemem çünkü çok erken. Bu albümün iki sonbahar görmesi lazım.


Lise yıllarınızda bir müzikalde oynamışsınız. Tekrar böyle bir teklif gelse düşünür müsünüz?

Eveeet! Bak sen söylerken bile tüylerim diken diken oldu. ‘Oliver Twist’ müzikaliydi. Keşke Türkiye’de ciddi anlamda müzikaller yapılsa da, içinde yer alsam. Ama ne yazık ki yeteri kadar müzikal yapılmıyor. Yurt dışından bile şahane gruplar geliyor fakat yeteri kadar rağbet göremiyor. Ben müzikalde oynamayı çok isterim. Ben ‘Oliver Twist’e İzmir Amerika Koleji’nde okurken hazırlanmıştım ve başroldeydim. Hem şarkı söyleyip hem de oyunculuk yapmak bambaşka bir deneyimdi.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 14/2015 SAYISINDA...

bengu 20150409-2


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik