Menu

Sinan Akçıl... Bakü ve ödülleri

Sinan Akçıl
Sinan Akçıl

ÖMÜR SABUNCUOĞLU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haydar Aliyev Sarayı’nda düzenlenen geceye lacivert kadife ceketi, beyaz pantolonu, pembe gömleği ve aynı renkteki kravatıyla katılan Akçıl, şıklığı ve farklı tarzıyla da yine herkesin büyük beğenisini topladı. Azerbaycan halkı tarafından internette ve SMS ile yapılan oylamada birinci seçilerek ‘Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı’ ödülünü alan Sinan Akçıl, sahneye çıktığında Azerice konuşunca, seyirciden büyük alkış aldı. Geçen yıl Aygün Kazımova ile düet yaptıkları ‘İkinci Sen’ şarkısı da dört milyonluk dinlenme rakamıyla ‘Azerbaycan Yılın Düeti’ ödülünü aldı. Ödül töreninin ardından düzenlenen yemeğe katılan Akçıl, Azerbaycan’a ilk kez geldiğini, hem ülkeye hem de insanların sıcaklığına hayran kaldığını söyledi.

BAKÜ SOKAKLARINDA BİR YAKIŞIKLI
Törenin ertesi günü ise Bakü’de birlikte kısa bir şehir turu yaptık. Önce Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘En Yüksek Bayrak Direği’ olarak giren ‘Bayrak Meydanı’na gittik.162 metre uzunluğundaki direğin ağırlığı 220 ton. Gerçekten çok görkemli ve etkileyiciydi. Azerbaycan’daki ikinci durağımız ‘Eski Bakü’ oldu. 10. ve 12. yüzyıldan günümüze kadar ulaşan yapılar gerçekten şahaneydi. Eski Bakü’den sonra yeni Bakü’ye geçtik ve şehrin ne kadar büyük bir hızla geliştiğine birlikte tanıklık ettik. Kardeş Azerbaycan ile birçok özelliğimiz benziyor ama beni en çok şaşırtan ‘trafik benzerliği’ oldu. İnanın, İstanbul trafiğinden hiç farkı yok. Havalimanına gitmek için 40 dakikalık mesafeye yaklaşık iki saatte ulaştık. Ama ne olursa olsun yeşillikler içinde, Hazar Denizi’nin mavisiyle, misafirperverlikleriyle Bakü bizi büyüledi. Hamınıza sevgiler ve teşekkürler...

13063-gdy-1
Sinan Akçıl’la birlikte Bakü’deydim.
13063-gdy-2
 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik