Logo
Bu sayfayı yazdır

Sinan Akçıl... Bakü ve ödülleri

Sinan Akçıl
Sinan Akçıl

ÖMÜR SABUNCUOĞLU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haydar Aliyev Sarayı’nda düzenlenen geceye lacivert kadife ceketi, beyaz pantolonu, pembe gömleği ve aynı renkteki kravatıyla katılan Akçıl, şıklığı ve farklı tarzıyla da yine herkesin büyük beğenisini topladı. Azerbaycan halkı tarafından internette ve SMS ile yapılan oylamada birinci seçilerek ‘Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı’ ödülünü alan Sinan Akçıl, sahneye çıktığında Azerice konuşunca, seyirciden büyük alkış aldı. Geçen yıl Aygün Kazımova ile düet yaptıkları ‘İkinci Sen’ şarkısı da dört milyonluk dinlenme rakamıyla ‘Azerbaycan Yılın Düeti’ ödülünü aldı. Ödül töreninin ardından düzenlenen yemeğe katılan Akçıl, Azerbaycan’a ilk kez geldiğini, hem ülkeye hem de insanların sıcaklığına hayran kaldığını söyledi.

BAKÜ SOKAKLARINDA BİR YAKIŞIKLI
Törenin ertesi günü ise Bakü’de birlikte kısa bir şehir turu yaptık. Önce Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘En Yüksek Bayrak Direği’ olarak giren ‘Bayrak Meydanı’na gittik.162 metre uzunluğundaki direğin ağırlığı 220 ton. Gerçekten çok görkemli ve etkileyiciydi. Azerbaycan’daki ikinci durağımız ‘Eski Bakü’ oldu. 10. ve 12. yüzyıldan günümüze kadar ulaşan yapılar gerçekten şahaneydi. Eski Bakü’den sonra yeni Bakü’ye geçtik ve şehrin ne kadar büyük bir hızla geliştiğine birlikte tanıklık ettik. Kardeş Azerbaycan ile birçok özelliğimiz benziyor ama beni en çok şaşırtan ‘trafik benzerliği’ oldu. İnanın, İstanbul trafiğinden hiç farkı yok. Havalimanına gitmek için 40 dakikalık mesafeye yaklaşık iki saatte ulaştık. Ama ne olursa olsun yeşillikler içinde, Hazar Denizi’nin mavisiyle, misafirperverlikleriyle Bakü bizi büyüledi. Hamınıza sevgiler ve teşekkürler...

13063-gdy-1
Sinan Akçıl’la birlikte Bakü’deydim.
13063-gdy-2
 

En Anneci tweet
“Annesinin bir tanesini hor görmesinler...”
Hakan YILMAZ

FISILTILAR
• Oyuncu Fırat Çelik’in en sevdiği ressam Salvador Dali’ymiş.
• Gamze Karaman, kışın bile şeftali yiyormuş.
• Tarkan, haziran ayının sonunda Karadeniz Ereğli’de sahneye çıkacak.


13063-gdy-3 Sabah programı bittikten sonra Amerika’ya gideceğini açıklayan Saba Tümer, bu kararından vazgeçti.
 

Boşanıyor mu?
Ebru Şallı’nın, Harun Tan ile uzun yıllardır devam eden mutlu bir evliliği var. Çocukları Beren ve Pars ile bu mutlu aile tablosu daha da bir perçinlendi. Ancak birkaç ayda bir bu güzel yuva ile ilgili, evliliklerinin çatırdadığına ve çiftin aralarında sorun olduğuna dair haberler çıkıyor. Olayın gerçeğini öğrenmek için bu dedikoduları Ebru’ya sordum. Haberlerin asılsız olduğunu ve eşiyle aralarının çok iyi olduğunu söyledi. Üçüncü bebek fikrine ise sıcak bakmıyor. Zaten Beren, Pars’ı çok kıskanıyormuş. Öyle ki annesine, “Sen bunu karnına koy, geri gönder” diyormuş. Ağabeyinin sözlerini ciddiye alan küçük Pars da çok üzülüyormuş. Anne olarak Ebru Şallı’nın işi şu dönem biraz zor gözüküyor. Ama büyüdükçe iki kardeşin birbirlerine sıkı sıkıya sarılacağı muhakak. Şallı’nın Beyaz TV’de yaptığı sabah programının da 5 Temmuz’a kadar devam edeceğini buradan müjdeleyeyim.

13063-gdy-4Ebru, Pars, Harun, Beren Tan


Bennu Gerede, oğlu Dilan ile yaklaşık bir aydır wakeboard dersleri alıyor.

Kosova’da büyük ilgi
Ece Vahapoğlu’nun üç yıl önce Doğan Kitap’tan çıkan ve uzun süre çok satanlar listesinde yer alan ‘Öteki’ isimli romanı, Piriştina Kitap Fuarı’nda da büyük ilgi gördü. Biri başı açık diğeri türbanlı iki kızın hikayesi üzerinden günümüz Türkiye’sini anlatan kurgu roman Kosova’da da çok beğenildi. Vahapoğlu fuarda imza gününe katılan yabancı basının sorularını yanıtladı ve “Günümüzde Türkiye’de ve dünyada tartışmaların ana sebebi ötekileştirmek. ‘Öteki’nin yaşam biçimine ve düşüncelerine saygı göstermeliyiz. Tıpkı kitabımda anlattığım gibi, insanlar görüntülerinde farklı olabilir ama içimiz ruhlarımız benzer. Aslında, ‘Öteki’ yok” dedi.

13063-gdy-5Ece Vahapoğlu


‘Devir’in uluslararası başarıları
Yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı ‘Devir’ filmi, İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışması’ndan aldığı ‘Jüri Özel Ödülü’nden sonra, uluslararası festival yolculuğuna devam ediyor. ‘Devir’, 1947 yılından beri kesintisiz biçimde devam eden Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nin ‘Directors Showcase’ bölümüne yani yönetmenlerin vitrinine seçildi. Katogoride tanınmış yönetmenlerin yenilikçi ve farklı filmleri seyirciye sunuluyor. 19-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Edinburgh Festivali, Londra Uluslararası Film Festivali ile birlikte Birleşik Krallık’ın en önemli iki festivalinden biri olarak görülüyor.

13063-gdy-6


ÇIKTI
• Emre Altuğ, şarkıları, tiyatro oyunu ve örnek aile yaşamıyla herkesin takdirini topluyor.

13063-gdy-7

• Voleybolcu Neslihan Demir ve oyuncu Kamil Güler aşkı şu sıralar en çok konuşulan ve yakıştırılan birlikteliklerden biri.

• Etiler’deki ‘Maria’nın Bahçesi’ Ege mutfağı ve yazlık ev konseptiyle bu yazın trendy restoranlarından biri.

İNDİ
• Platform topukları artık hanımlar pek tercih etmemeye başladı.

• ’Yalan Dünya’da oynayan Hakan Meriçliler, geçen sezonki popülaritesini kaybetti.

13063-gdy-8

• Usta aktör Halil Ergün kendini özletti, sevenleri onu ekranda görmek istiyor.


Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.