Menu

Torunlarının Üstüne Titriyorlar

Torunlarının Üstüne Titriyorlar

Hülya Koçyiğit, küçük torunu Aslışah’ın peşinden New York’a gitmiş...

Nilgün Esinli, uzun zamandır hobi olarak sürdürdüğü takı tasarımcılığını bir süre önce profesyonel olarak yapmaya başlamış... Erdal Acar, şimdi de otelciliğe soyundu. Acar, bir yıl içinde beş butik otel açıyor... Volkan-Aslışah Ekinci çifti, eylül ayında yapılacak olan Türkiye Su Kayağı Şampiyonası’nda yarışacak...

2011-29-aslisah-alkoclar 2011-29-neslisah-alkoclar
Aslışah Alkoçlar Neslişah Alkoçlar

Torunlarının Üstüne Titriyorlar
Alkoçlar Otelleri’nin sahipleri Ender-Gülşah Alkoçlar’ın küçük kızı Aslışah, iki hafta öncesine kadar Bodrum’daki otellerinde tatilin keyfini çıkarıyordu. Bu yıl üniversiteye başlayacak olan Aslışah Alkoçlar, geçtiğimiz hafta New York Üniversitesi’nin hazırlık programına katılmak üzere Amerika’ya gitmiş. Anneannesi Hülya Koçyiğit ile dedesi Selim Soydan da üzerine titredikleri torunlarını yalnız bırakmamak için hemen tası tarağı toplayıp New York’un yolunu tutmuşlar. New York’ta bir ev kiralayan Koçyiğit ve Soydan, küçük torunları Aslışah’ın eğitim programı bitene kadar onunla beraber Amerika’da kalacaklarmış. Bu arada Aslışah’ın ablası Neslişah Alkoçlar da, hem kız kardeşiyle birlikte olabilmek hem de tatil yapmak için 15 günlüğüne New York’a uçmuş.

2011-29-erdal-emel-acar
Erdal - Emel Acar

Beş otel birden açıyor
Geçtiğimiz yıllarda Home Store’u satın alıp işin başına eşi Emel Acar’ı geçiren iş adamı Erdal Acar, şimdi turizm sektörü için kollarını sıvadı. Geçtiğimiz hafta eşi ve çocukları ile Bodrum’da tatil yapan Erdal Acar, Home Store adıyla beş butik otel birden açacağını söyledi. Şimdilik sadece İstanbul’a yatırım yapacağını açıklayan Acar, otellerin Beykoz, Ataşehir, Maslak, Beyoğlu ve Kavacık’ta olacağını belirtti. Tesislerin 100 kişi kapasiteli ve ultra lüks olacağını da söyleyen Erdal Bey, İstanbul’dan sonra güney bölgelerimize de bu hizmetleri götüreceğini sözlerine ekledi.

2011-29-nilgun-esinli
Nilgün Esinli

Mağazasını açıyor
İstanbul cemiyet hayatında pozitif enerjisi, mütevazılığı ve sempatikliğiyle tanınan Nilgün Esinli, uzun zamandır hobi olarak sürdürdüğü takı tasarımcılığını, bir süre önce profesyonel olarak yapmaya başlamış. Hatta öyle ki, hazırladığı koleksiyonları kısa zaman öncesine kadar kendi adıyla Beymen Nişantaşı ve Londra’daki Selfridges mağazalarında satışa sunmuş. Tesadüfen karşılaştığımız Nilgün Hanım ile yaptığımız ayak üstü sohbet sırasında öğrendim tüm bunları. Aksesuara olan merakının çocukluktan başladığını belirten Esinli şunları söyledi: “Küçük bir kız çocuğuyken bile elbisemle uyumlu olan çantam, ayakkabılarım, kolyem ve yüzüğüm olmadan evden çıkmak istemezdim. Tabii zamanla o küçük kız çocuğu büyüyünce, kolye, yüzük ve bilezik seçimlerinde zevkim değerli taşlara doğru kaymaya başladı. Bu arada kendi seçtiğim takıların modellerini değiştirebildiğimi ve kendi özgün aksesuarlarımı tasarlayabildiğimi keşfettim. Bu işi yapan çok insan gibi benim için de takı tasarımı önceleri hobi olarak başladı. Yakın çevrem ve arkadaşlarım, kendi yaptığım takıları üzerimde görüp beğendiklerinde onlara da yapıp hediye ediyordum. Ancak zaman içinde takılarımın sokakta, alışveriş yaparken hiç tanımadığım insanlar tarafından da beğenildiğini gördüm. Dostlarımın desteğiyle takı tasarımı ve üretimini hobi olmaktan çıkarıp, ürünlerimi ticari olarak değerlendirmeye karar verdim.” Nilgün Esinli, şimdi de hazırladığı ürünleri kendi istediği gibi sergilemek ve ilk elden alıcıyla buluşturabilmek amacında. Bunun için de kendi mağazasını açmak için telaşlı bir şekilde Nişantaşı’nda yer bakıyormuş. Haydi hayırlısı...

2011-29-volkan-ekinci 2011-29-asl-ustunkaya-ekinci
Volkan Ekinci Aslı Üstünkaya Ekinci

Ekinci çifti şampiyonaya hazırlanıyor
Beşiktaş eski başkanı Mehmet Üstünkaya’nın kızı Aslı Üstünkaya, geçtiğimiz yıl şubat ayında iş adamı Yasin Ekinci’nin oğlu Volkan Ekinci ile Paris’te nikah masasına oturmuştu. Temmuz ayında da oğulları Aslan’ın dünyaya gelmesiyle genç çiftin mutlulukları taçlanmıştı. Oğlunun üzerine titreyen Aslı Hanım, hemen her şeyden elini eteğini çekip, bir yıldır tüm zamanını oğluna ayırıyordu. Aslı Ekinci, oğlunun bir yaşına gelmesiyle birlikte çok sevdiği su kayağı sporuna da geri döndü. Eşi Volkan Bey ile 2009 yılında milli takıma seçilen Aslı Hanım, o yıl İtalya’da yapılan 16’ncı Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil etmişti. Öğrendim ki, şu aralar tekrar antrenmanlara başlayan Ekinci çifti, eylül ayında yapılacak Türkiye Su Kayağı Şampiyonası’na katılacaklarmış.

Serkan BAL


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik