Menu

‘Samimi, sıcak, gerçeğe yakın bir iş’

Eda Ece
Eda Ece

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Genel olarak dizilerde başrol olarak hep kumral ya da esmer oyuncular yer almıştır, genel algımız böyle. Eda Ece ise ‘sarışın başrol olmaz’ klişesini yıkan bir isim oldu...

Oyunculuk idealiniz miydi, nasıl gelişti? ‘Pis Yedili’ye geçişiniz nasıl oldu?
Tiyatroya ilgim küçüklükten beri vardı. 10 yaşında okul tiyatrosunda oynarken izleyiciler arasında şu anki menajerim Tümay Özokur vardı. Gelip benimle ve ailemle tanıştı, o zaman bir ajans kurma aşamasındaydı, benimle çalışmak istediğini söyledi. Ajansa 10 yaşında kaydoldum. Önce eğitimimi tamamladım. Yıllar sonra Tümay’la karşılaştık, Gani Müjde’nin projesindeki Cimbom rolünden bahsetti. Elemelerin son gününe gittim. Cast’ın çoğu tamamlanmıştı. İlk bölümden bir sahneyi oynamam için verdiler, rol benim oldu.

Oyunculuk eğitimi aldınız mı, sizce önemi ne kadar?
Profesyonel anlamda oyunculuk yapmıyordum. Süregelen bir tiyatro eğitiminin içinde de değildim. Psikoloji okuyan bir üniversite öğrencisiydim. Oyunculuk maceram okul tiyatrolarında kalmıştı. Beni bu işe sokan insanlar yeteneğime inandı. Başta çok şaşkındım, kameralara, ışıklara yabancıydım. Tecrübe kazandıkça, role kafa yordukça, verebileceklerimin farkına vardım. Şansım şu ki, Cimbom 16 yaşlarında bir genç kız ben 22 yaşındayım. Bana çok uzak bir psikolojide değil, o nedenle Cimbom’u anlamam zor olmadı. Şu an yarattığım Cimbom’u seviyorum.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik