Menu

ASLI TANDOĞAN Yakut’a kızıyorum bazen’

ASLI TANDOĞAN Yakut’a kızıyorum bazen’
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

402011-asli-3

Aslı Tandoğan’a pek çok proje sunuldu ama o ‘Zehirli Sarmaşık’ dizisini seçti. Bunun nedenini açıklar mısın?
Öncelikle hikayesi çok hoşuma gitti. Yaşanan olaylarla dizinin adı adeta birbirini tamamlıyor. Doğrusu böyle bir senaryonun içinde olmayı o anda arzu ettim zaten. Çünkü seyircinin de böyle bir diziyi izlerken fazlasıyla heyecan duyacağını tahmin ettim. Bu tahminimde de yanılmamışım. Dizi çok iyi gidiyor.

Yakut karakteri gerçekten de çok sevildi. Bunun nedeni sadece senaryoda mı gizli?
Yakut, son derece prensipli, çalışkan, saflık derecesinde iyimser bir genç kız. Öyle ki onun saflığına zaman zaman kızıyorum. Arkadaşı Sinem’i çok seviyor ve ne olursa olsun ondan kendisine bir kötülük gelebileceğini aklına bile getirmiyor. Bence Yakut’un sevgi dolu olması, onun sevilmesinin birinci nedenidir. Çünkü bu dünyada her şeyin çözümü sevgide bulunuyor.

Diziyle ilgili Aslı Tandoğan’a nasıl geri dönüşler oluyor?
Bana gelen geri dönüşlerde dizinin konusunu heyecanlı bulduklarını, oyuncuları, mekanları beğendiklerini söylüyorlar. Bu arada İpek Karapınar’ın canlandırdığı Sinem karakterine hem kızıyorlar hem de onun bundan sonra yapacaklarını merak ediyorlar. Ayrıca onu sevenler de var. İpek, doğrusu karakterini çok iyi oynuyor. İnsanlar onun kötüyü oynamasını değil, karakteri canlandırmasını seviyorlar.

Biraz da dizi setinden söz eder misin?
Yönetmenimiz Nihat Durak ve set ekibinin hepsi harika insanlar, çok iyi anlaşıyoruz. Ayrıca Yeşim Büber ve İpek Karapınar’la tanıştığım için çok mutluyum. Onlarla aynı dizide buluştuğum için şanslıyım. Ayrıca dizi setleri herkesin bildiği gibi çok uzun saatlerin yaşandığı bir ortam. Belli bir zaman sonrası herkes birbiriyle dost oluyor, arkadaş oluyor.

Genellikle bazı oyuncular her rolü oynamak istemez. Size göre bu doğru mudur?
Ben böyle bir tartışmaya asla girmem. Böyle bir ayrım da yapmam. Ancak herkes gibi ben de yeteneğimin ve fiziksel özelliklerimin uygun olduğu rolleri canlandırmak isterim.

Aslı Tandoğan’ın bugüne kadar en çok keyiflendiği rol hangisi oldu?
(Gülüyor) Tabii ki ‘Kabadayı’ filmindeki rolüm. Şener Ağabey (Şen), çekilen tüm sahnelerde bana hep güç verdi, moral verdi. O gerçekten olağanüstü bir insan.

Bir sinema projesi var mı?
Olabilir, neden olmasın? Var bir şeyler ama açıklamak için henüz erken.


BİR ÇOCUK SEVDİM

Cuma ekranında yaşanan müthiş mücadele
Beş ayrı kanalda, beş ayrı dizi, cuma ekranlarında aynı saatte (20.00’de) kıran kırana bir mücadele veriyor. ‘Bir Çocuk Sevdim’ Kanal D’de, ‘Alemin Kralı’ atv’de, ‘Firar’, Star TV’de, ‘Adını Feriha Koydum’ Show TV’de, ‘Başrolde Aşk’ ise TRT 1’de en çok seyirciyi televizyon başına çekebilmek için yarışıyor. ‘Bir Çocuk Sevdim’, ‘Firar’ ve ‘Adını Feriha Koydum’ ilk haftaların sonunda ilk üç mücadelesine girdi bile...

ADINI FERİHA KOYDUM

FİRAR


402011-metres-1

‘Metres’in ihtirası
Seksapelini ön plana çıkaran ve tutkulu kadın karakterleri canlandıran Asia Argento, 9 Ekim Pazar akşamı 21.30’da Smart Sinfest’te ekrana gelecek. Argento’yu ‘Metres’ filminde Villini karakteriyle izleyeceğiz. Fransız yazar Jules Amédéé Barbey d’Aurevilly’nin romanından uyarlanan film, 1835 Paris’inde geçiyor. Asia Argento’ya Roxane Mesquida ile Fu’ad Ait Aattou eşlik ediyor. ‘Metres’, toplumun içine yerleşmiş ‘aldatmaca’yı ve tutku ile ihtirasın bir insana neler yaptırabileceğini anlatan etkileyici bir film. D-Smartlılar’a duyurulur.


402011-rojda-demirer

Rojda ekrana dönüyor
En son Star TV’deki komedi dizisi ‘Geniş Aile’de rol alan Rojda Demirer, yeni projesiyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Demirer, Emre Altuğ’un Kenan adlı bir öğretmeni canlandıracağı ‘Elde Var Hayat’ adlı dizisiyle kamera önüne geçecek. TRT yönetimi dizinin bu sezon ekrana gelmeyeceğini açıklamıştı. Ancak daha sonra projeye yenilenmiş kadrosuyla devam etme kararı alındı.


402011-duymayan-kalmasin

Mutlaka izleyin
Duymayan Kalmasın Sunuculuğunu Hürriyet Gazetesi yazarı İpek Durkal ve Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz’in yaptığı programda; özel haberler, röportajlar, stüdyo konukları bulunuyor. Magazin gündemini izlemek isteyenlere.
Star TV Hafta içi her gün 09.00

402011-muhtesem-yuzyil

Muhteşem Yüzyıl
Prenses Fortuna’ya Kanuni’nin ilgisi özellikle Hürrem’i çileden çıkarır. Bunun tek sorumlusu olarak gördüğü İbrahim Paşa’ya iyiden iyiye kinlenir. Bu arada büyü konusunda ilginç gelişmeler yaşanır.
Show TV 5 Ekim Çarşamba 20.00

402011-bir-gunah-gibi

Bir Günah Gibi
1940’ların İstanbul’unda yaşananlar, o dekor içinde ilgiyle izleniyor. Özge Borak ve Burak Hakkı ikilisi her hafta seyirciye farklı sürprizler sunuyorlar.
atv 6 Ekim Perşembe 20.00

402011-hayrettin

Hayrettin
Sunuculuğunu Hayrettin Karaoğuz’un yaptığı program, konukları, sürpriz skeçleri, gizli kamera şakalarıyla cumartesi akşamlarının neşe kaynağı olmaya devam ediyor.
Star TV 8 Ekim Cumartesi 00.45
Okur mektupları
Dizilerdeki ortak özelliklerden birisi, sahnelerin gereksiz şekilde uzatılması oldu. Müzik eşliğinde sevgililerin birbirlerine bakışmaları, yakın planlar, dolan gözler, birbirlerine uzanan eller adeta bir klip görüntüsü veriyor. Tamam, senaristlerin de işi zor, her hafta sinema filmi uzunluğunda diyaloglar yazmak kolay değil ama biz seyirciyi de düşünün. Gereksiz uzatmalara bir son verirseniz mutlu olacağız.

Zeynep Gökçe - Florya
‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizinin geçen haftaki bölümünde duruşma sonrası salıverilen Kerim’i kapıda bekleyen Fatmagül’ün saçları nasıl da uçuşuveriyordu. Yakın planlarda Kerim’inkiler de uçuştu. Şampuan reklamı gibiydi... Ne var ki, arka plandaki ağaçlarda yaprak kıpırdamıyordu!
Hülya Bektaş – Beşiktaş

Yüksel Şengül
İzlediğiniz ilginçliklerin sayfamızda yer almasını istiyorsanız, bize yazın.
Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik