Menu

Sahrap Soysal & Fatih Ürek ‘Mutluluğumuzu Okan’a borçluyuz!’

Sahrap Soysal & Fatih Ürek ‘Mutluluğumuzu Okan’a borçluyuz!’


Hayata dair her şeyin ‘8 Numarada Şenlik Var’ adlı programda olduğunu söylüyor Sahrap Soysal ile Fatih Ürek. Hafta içi her gün üç saat canlı yayında ter döken ve bundan keyif alan ikili, sorularımızı cevapladı...

Bu programın formatı Okan Bayülgen’e ait, doğru mu?
Fatih Ürek: Evet, doğru. Okan Bayülgen, TV 8’in icra kurulunda ve bizim programın yapım ortağı. Format da ona ait tabii.

Teklif nasıl geldi peki?
Fatih Ürek: Okan’ı yıllardır tanırım, iyi arkadaşımdır. Telefon açtı ve “Konuşmamız gerekiyor” dedi. Buluştuk, konuştuk. Okan’a kim “Hayır” diyebilir ki!

Partner olarak Sahrap Soysal adı kimin aklına geldi?
Fatih Ürek: Benim aklıma geldi. Ekranda gülen bir yüz olması avantajdır elbette.

422011-sahrap-soysal-fatih-urek

Sahrap Hanım, teklif size nasıl geldi?
Sahrap Soysal: Beni aradılar ve hemen projeyi anlattılar. “Doktora soracağım” deyince şaşırdılar. Hastayım sandılar. “Yok” dedim, benim eşim doktor olduğu için ona öyle hitap ediyorum. 30 yıllık evliyiz ve ben her alacağım kararı mutlaka doktora (eşime) danışırım, fikrini alırım.

Doktor ne dedi peki?
Sahrap Soysal:
Formatı sordu hemen. Okan Bayülgen’in adını duyunca “Detaylara gerek yok” dedi. Annem de Fatih Ürek’i çok sever. Kısacası kocam ve annemden onay çıkınca ben de kadroya dahil oldum.

Böyle bir program yapmak daha önce aklınıza gelmiş miydi?
Sahrap Soysal:
Doğrusunu söylemem gerekirse hiç aklımda yoktu. Benim aklıma gelenler, mutfakla ilgili programlardı. Bu nedenle benim için sürpriz oldu.

Okan Bayülgen’le tanışıyor muydunuz?
Sahrap Soysal: Uzun yıllardır tanışıyoruz kendisiyle. Arada bir kanalda karşılaşınca “Abla sen Martha Stewart olabilirsin” derdi.

Sahrap Hanım’la ne zamandır tanışıyorsunuz?
Fatih Ürek:
Müzeyyen Senar’ın sağlığının iyiden iyiye bozulmadığı dönemde, Bodrum’da bir tekne turunda hep beraberdik. O zaman tanışmıştık ve ben Sahrap Hanım’la doktoru, yani eşini çok sevmiştim.

Hafta içi her gün üç saat canlı yayın sizi yormuyor mu?
Fatih Ürek:
Hayata dair her şey bizim programımızda. Her şey doğal olduğu için de akıp gidiyor zaman, zorlanmıyoruz. Mutluyuz ve mutluluğumuzu da Okan’a (Bayülgen) borçluyuz.

Sahrap Soysal: Evet doğru, Okan’a borçluyuz mutluluğumuzu. Sohbetten yemek tarifine kadar her şey var programımızda. Konuklarımız da oluyor. Yorgunluk hissetmiyoruz hiç. Reytinglerimiz çok iyi durumda. Daha ne isteyebiliriz ki!


422011-turkan-soray

Sultan takılarını bağışlayacak!
Yarın (20 Ekim Perşembe) Ezel Akay’ın yönettiği ‘Burası Osmanlı: 1711-Sır Kanunu’ dizisi, TRT I’de başlıyor. Türkan Şoray, Sultan rolünde. Dizideki takılar ve mücevherleri ise hanımları büyüleyecek. ‘Hürrem’in yüzüğü’nden sonra Şoray’ın küpeleri ya da gerdanlığı geniş yankılar yaratacak. Mücevherleri tasarlayan Loja’s firmasının genel müdürü Mustafa Özübek, takıların sosyal yardım amaçlı bir proje kapsamında satılacağını söyledi. Bu örnek davranışından dolayı Türkan Şoray’ı ve firmayı kutluyoruz.

422011-hande-yener
TRT, Hande’yi konuşuyor
Yalnız şarkılarıyla değil, çarpıcı açıklamalarıyla da her zaman gündemde olan Hande Yener, geçen hafta, gelecek yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek istediğini söyledi. Ardından da bir iddiada bulundu: “Kesinlikle birinci olarak dönerim.” Sound’ına, kıyafetine, şarkısına ve şovuna güvenen Yener’in bu çağrısı, TRT’de yankılandı. Şu anda konu çok üst düzey olarak görüşülüyormuş. Yani Eurovision için düşünülen birkaç isim arasındaymış Yener. Yakında, Eurovision Şarkı Yarışması’na Hande Yener’in gideceği açıklanırsa, sürpriz olmaz.


‘Anadolu Kartalları’yla kısmeti açıldı
Ozan Doğulu, 28 Ekim Cuma günü vizyona girecek olan başrollerini Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci ve Hande Subaşı’nın paylaştığı ‘Anadolu Kartalları’ filminin müziklerini besteledi. Doğulu’ya kayıtlar esnasında 50 kişilik İstanbul Orkestrası eşlik etti. Film vizyona girince sound track albüm olarak müzik marketlerde satışa sunulacak. Bunu duyan pek çok dizi yapımcısı şimdilerde Ozan Doğulu’nun kapısını çalmaya başlamış bile. Doğulu, bu konuyla ilgili gelen tekliflere karşı şimdilik mesafeli durduğunu söylüyor.

Mutlaka izleyin
DOKTORUM
Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı programda sağlık sorunları uzman hekimlerin ağzından çözüme kavuşturuluyor. Kanal D Hafta içi her gün 09.00

LALE DEVRİ
Çınar’ın gözü Yeşim’in üzerindedir. İkbal de Çınar’a bilmediklerini anlatmaya devam eder. Necip’in derdi ise Zümrüt’ün göğsünün alınmasına ikna olmasıdır. Fox TV 22 Ekim Cumartesi 19.45

KALBİM SENİ SEÇTİ
Handan, oğlunun gidişine engel olamadığı için çok üzgündür. Aylin’in Handan’a duyduğu kıskançlık giderek artmaktadır. atv 22 Ekim Cumartesi 23.00

ANNELER İLE KIZLARI
Gülizar adeta ölüm kıskacı içinde çırpınırken, Yusuf’a olan hasreti de büyüdükçe büyür. Ömer, verilmesi gereken kararın eşiğinde, başına gelecekleri düşünür. Star TV 24 Ekim Pazartesi 22.15

Reyting ölçer
Çarşamba: ‘Muhteşem Yüzyıl’ RT (AB Grubu): 14.7 SH Total: 37.3 Perşembe: ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ RT (AB Grubu): 15.5 SH Total: 41.4
Cuma: ‘Bir Çocuk Sevdim’ RT (AB Grubu): 11.2 SH Total: 20.3
Cumartesi: ‘İffet’ RT (AB Grubu): 8.4 SH Total: 21.9
Pazar: ‘Umutsuz Ev Kadınları’ RT (AB Grubu): 11.2 SH Total: 34.6
Pazartesi: ‘Yalancı Bahar’ RT (AB Grubu): 10.2 SH Total: 33.4
Salı: ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ RT (AB Grubu): 12.6 SH Total: 32.1

Okur mektupları
‘Muhteşem Yüzyıl’ tarihi bir dizi olduğu için izliyorum. Ancak son bölümleri canımı sıkıyor ve kızdırıyor beni. Koskoca Malkoçoğlu, mahalle çapkınları gibi kızların peşinden koşturup pencerelere tırmanıyor. Reytingi düşünenlerin biraz da ölçülü olmaları gerekmiyor mu?
HÜSEYİN NAKŞİLER - BURSA

Filiz Akın’la Halil Ergün’ü izlemek için televizyon karşısına oturdum ve şaşırdım. “Acaba ben mi yanıldım?” diye birkaç arkadaşıma telefon açıp sordum, onlar da “Evet, aynen öyle” deyince, köşenize yazmaya karar verdim. ‘Gün Akşam Oldu’ dizisinin konusu, tıpkı iki yıl önce yayınlanan merhum Osman Yağmurdereli’nin yapımcısı olduğu ‘Sessiz Gemiler’e benziyor. Araştıran olursa sevinirim.
OYA GÖKÇE - İSTANBUL

İzlediğiniz ilginçliklerin sayfamızda yer almasını istiyorsanız, bize yazın.

Yüksel Şengül


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik