Menu

Ünlü isimlerden 2030 yılına mektuplar

Demet Sabancı Çetindoğan
Demet Sabancı Çetindoğan

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Murat TAMAY Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

‘Her şey değişse bile sevgi kalacak’
Sevgili Demet,
Tarihler 2030’u gösteriyor. Son 30 yılda dünya daha önce 300 yılda almadığı kadar yol almış. İnsanlar temiz su kaynaklarını bütün uyarılara rağmen kurutmuş. Petrol bitti bitecek. 30 sene önce uğruna savaşılan sınırlar çoktan anlamını yitirmiş. Uçan arabaların satışa çıkacağı söylentileri yayılmış. Sanal gerçeklik hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş. Sinemalar tek bir gözlüğe, bilgisayarlar ise derimizin altına yerleştirilen bir çip haline dönüşmüş. Artık telefonumuzu gözümüzle yönetip, düşüncelerimizle mail yazabiliyoruz. Velhasıl dünya bambaşka bir yer olmuş demek mümkün. Ama her şey değişti demek için çok erken. İnsana dair duygular varlığını koruyacaktır. ‘İyi’ ile ‘kötü’nün mücadelesi hiç değişmez. Hala iyiler ve kötülerin, hala iyiliklerle kötülüklerin çarpıştığı bir çağ olacaktır 2030. ‘Başarı’ ve ‘başarısızlık’, ‘mutluluk’ ve ‘mutsuzluk’ kol kola geziyor olacaktır.
Sen tarafını ‘iyi’lerden yana seç. İyilik için çalış. İyi ile kötüyü birbirinden nasıl ayıracağım diye korkma. Her insanın içinde taşıdığı vicdan denen cevher, o gün de yerinde duruyor olacak. Vicdanın sana iyiliğin yolunu gösterecektir. Sen tercihini ‘başarı’dan yana yap. Çalışkan ol. Dünya ne kadar değişirse değişsin gidecek yol vardır. Ailenin ve tüm insanlığın senin başarına ihtiyacı var. Nasıl başaracağım diye korkma. Çalışkan ol. Çalışırsan başarısız olman için bir neden yok.
Ve ne olursan ol, önce mutlu olmayı seç. Mutlu ol. Çünkü herkes gibi senin de tek bir hayatın var. O hayat sana verilmiş bir hediyedir. Kıymetini bil.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik