Menu

Kış sezonunda ekranda gözyaşı, dram ve entrika var

Kış sezonunda ekranda gözyaşı, dram ve entrika var

Soğuk havalar henüz bizden uzakta olsa da, televizyon kanalları kış sezonunun dizilerini açıklamaya başladı. Milyonlarca Türk seyircisinin en büyük eğlencesi olan diziler bu yıl da bol miktarda gözyaşı, dram, entrika, heyecan ve biraz da kahkaha barındırıyor. İşte kanalların yeni yayındaki iddialı dizileri

Kanal D
İddialı dizilerle yeni sezona ‘merhaba’ demeye hazırlanan Kanal D'nin yeni yapımları dışında ‘Güneşi Beklerken’ ve ‘Güzel Çirkin’ gibi yaz sezonunda başlayan yapımları da dikkat çekiyor.

ask20130905

‘A.Ş.K’
Kanal D’nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği iddialı dizilerden olan ‘A.Ş.K.’ta; Hazal Kaya, Aslı Tandoğan, Nebahat Çehre, Hakan Kurtaş, Kaan Urgancıoğlu ve Erkan Can başrolleri paylaşıyor. Eylülde ekrana gelecek dizinin yapım kadrosu ve konusu şöyle:
Dizi, Azra (Hazal Kaya) ve Kerem’in (Hakan Kurtaş) aşkı üzerine kurulu. Fakir, ellerinde sadece aşkları olan aşıkların hikayesini anlatıyor. Spor Akademisi’nde tanışan ikiliden Azra, ailesine güç bela bakabiliyor, Kerem ise uzun zamandır iş arıyor. Yani aşk dışında iyi giden bir şey yok hayatlarında. Zengin, istediği her şey onun olan ama mutlu olmayan bir kız Azra. Sevilmemiş, belki de yeterince sevememiş. Aşka doymadan, aşka kanmadan ölmek istemeyen Şebnem, içini Azra’ya açar. O güne kadar başına gelen en iyi ve en kötü şeydir Azra. Hem melek hem şeytan hem dost hem de düşman. Azra hayallerini gerçekleştirmeye, kendisini ve aşkını, yani Kerem’i kurtarmaya çalışırken Şebnem’i kullanacaktır. Ancak aşkını kurtarmak için aşkını feda edebilir mi insan? Aşkınız için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Gold yapımın imza attığı dizinin yönetmeni Ömür Atay.

 

fatih20130905

‘Fatih’
'Muhteşem Yüzyıl'ın kazandığı başarıyı ve kazandırdığı parayı gören yapımcılar, bu karlı alana el atmakta gecikmedi. Fatih Sultan Mehmet'in hayatını anlatacak olan ‘Fatih’ dizisinin kesin kadrosu açıklanmış olmasa da, Mehmet Akif Alakurt (Fatih Sultan Mehmet), Seda Akman (Gülbahar Hatun) ve Gamze Özçelik (Çiçek Hatun) isimleri öne çıkıyor. ‘Fatih’ dizisi için Beykoz Kundura Fabrikası’nda dev bir plato kuruldu. Platoda, Fatih’in sarayı, karşısındaysa büyük düşmanı Voyvoda III. Vlad’ın sarayı var. Kazıklı Voyvoda diye de bilinen III. Vlad, Drakula’ya esin kaynağı olmuştu. Dizide, III. Vlad’ı Metin Büktel canlandıracak. Dizinin yapımcısı Med Yapım.

 

kayıp20130905

 

aslienver20130905

‘Kayıp’
Mutlu bir aile tablosunun bir anda yok olması üzerine kurulan dizinin kadrosunda; Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alınaçık ve Menderes Samancılar gibi önemli isimler yer alıyor. D Yapım imzası taşıyan dizinin konusuysa şöyle: Kemal ve eşi Leyla’nın, çocukları Kerem ve Yasemin’le birlikte herkesi kıskandıracak bir hayatları vardır. Büyük bir aile şirketi, güzel bir ev, dışarıdan her şeye sahip kusursuz bir aile… Ancak bu muhteşem aile tablosu bir gecede yerle bir olur. Leyla Şarman Özdemir ve Kemal Özdemir’in biricik oğulları Kerem, annesi ve babasının evde olmadığı bir gece, iki polis tarafından götürülür ve kendisinden haber alınamaz. Ailenin oğullarını bulmak için verdikleri mücadele, aile içerisindeki ilişkilerin sarsılmasına ve herkesin kendine sakladığı sırların açığa çıkmasına neden olur. Müziklerini Gökhan Kırdar'ın yaptığı dizinin görüntü yönetmeni Sedat Yücel.

 

calikusu20130905

‘Çalıkuşu’
Sezonun uyarlama yapımlarından olan ‘Çalıkuşu’ Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'i bir araya getiriyor. Dizi daha önce TRT için çekilmiş ve Aydan Şener'le Kenan Kalav'ı buluşturmuştu. Reşat Nuri Güntekin'in ünlü eserinde, Feride ve Kamuran’ın engellerle dolu aşkını izlerken gözyaşlarımızı tutamayacağız. Gözyaşını garanti eden bir diğer etken de, dizinin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak'ın oturması. Dizinin yapımcısı, ‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Suskunlar’ gibi dizileriyle tanınan Tims Yapım.

STAR
‘Muhteşem Yüzyıl'ı transfer ederek “Dizi rekabetinde biz de varız” diyen STAR, yaz döneminde ‘Benim Hala Umudum’ var adlı diziyi yayınladı. Dizi, kış sezonunda cuma günleri ‘Dila Hanım'ın ardından yayınlanacak. STAR'ın yeni sezonda kesinleşen tek dizi projesinin adı ‘Med Cezir’…

medcezir20130905-2

‘Med Cezir’

‘The O.C.’ adlı dizinin uyarlaması olan dizi Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya gibi gençliğin idol isimlerini bir araya getiriyor. Ay Yapım imzası taşıyan dizinin diğer oyuncularıysa; Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Can Gürzap ve Hazar Ergüçlü. Dizinin senaryosunu reyting rekorları kıran dizilerin yaratıcıları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu kaleme alıyor. Dizinin yönetmeni Ali Bilgin.

 

gokcebahadır20130905

‘Aramızda Kalsın’
Gökçe Bahadır, bu defa bir komedi dizisiyle ekranlara dönüyor. Çekimlerine Çengelköy'de başlanan yeni komedi dizisi ‘Aramızda Kalsın’ın ilk bölümünün bazı sahneleri için ekip Gaziantep'e gidecek. Caner Cindoruk'un da da seyirciyle buluşacağı dizide 30 yaşında, iki çocuklu bir kadının hayatı eğlenceli bir peri masalına dönüşüyor. Star TV'de yayınlanacak dizide Gökçe Bahadır'ın canlandırdığı Yadigar, Antep'te yaşıyor. İstanbul'a Bahattin (Uğur Yücel) ve Hüsne'nin (Binnur Kaya) yanına gelmesiyle olaylar birbirini izliyor...

FOX
Yaz sezonunda reyting listelerinde üst sıralarda yer bulan ve ‘Babam Sınıfta Kaldı’, ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ ve günlük dizisi ‘Kahireli Palas'la atağa kalkan FOX, kış sezonunda dört diziyle birden rekabette yerini alacak.

 

fatihharbiye20130905

‘Fatih Harbiye’
Peyami Safa’nın hayatı ve aşkı, tüm çelişkileri ve çatışmalarıyla sergilediği eserinden uyarlanan dizinin başrollerini Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül paylaşıyor. Geleneksellikle modernlik arasına sıkışmış Fatihli genç bir kız, Neriman. Bir yanda Fatih’te birlikte büyüdüğü, çocukluk aşkı Şinasi, diğer yanda İstanbul’un varlıklı üst sınıfından yakışıklı Macit. Farklı kültür ve değerler arasında bocalayan, duygusal gelgitler yaşayan genç bir kız, Neriman. Fatih Harbiye ‘aşk ile sevgi’nin çıkmazlarıyla izleyiciyi karşı karşıya bırakılacak. Dizinin yapımcısı Ata Türkoğlu, yönetmeniyse Sadullah Çelen

gorusgunukadinlari20130905

‘Görüş Günü Kadınları’
Eylül ayında başlayacak olan ve yapımcılığını NTC Medya’nın üstleneceği ‘Görüş Günü Kadınları’ dizisinin kadın oyuncularının Şenay Gürler, Semra Dinçer, Yıldız Çağır Atiksoy ve Nesrin Cavadzade, erkek oyuncularının ise İlhan Şeşen, Sinan Tuzcu, Alpay Atalan, Kemal Uçar ve Selim Erdoğan'ın olacağı kesinleşti. Hayatları, sosyal konumları ve dünyaları birbirinden tamamen farklı dört kadının tek ortak noktaları cezaevindeki sevdikleridir. Bu dört kadın, sevdikleri adamları görebilmek için gittikleri ‘görüş günlerinde’ tanışacak ve hayatları hiç ummadıkları bir şekilde birbiriyle karışacaktır. Öyle ki, artık onlar yaşamak için birbirlerine tutunmak, cezaevindeki eşlerinden uzak ayakta kalabilmek için birbirlerine yaslanmak zorundadır. Her birinin kendilerine ait sırları, eşlerine dair bilmedikleri vardır…

 

cocuklarduymasın20130905
‘Çocuklar Duymasın’

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden olan ‘Çocuklar Duymasın’, yenilenmiş yüzüyle eylül ayında FOX ekranlarında olacak. Mint Film Yapımcılık’ın yapımını üstlendiği dizinin yönetmeni Bora Tekay. Meltem ve Haluk'un yeni maceralarını yine Birol Güven kaleme alacak.

 

rakun20130905
‘Rakun’
FOX'un yeni sezonda ekrana süreceği ‘Rakun’un başrollerinde Yunus Günçe ve geçtiğimiz sezon ‘Survivor’da dikkat çeken Hasan Yalnızoğlu var. Dizi FOXTv İç Yapımlar tarafından hazırlanıyor. Polisiye bir dizi olan ‘Rakun’, aksiyon sahneleri ve birbirinden ilginç olaylarıyla yaz sezonunda izleyici ile buluşacak. Sloganı ise “Hırsızlar, katiller, hainler ve vahşiler, gece karası kanatlarını açmış ortalığı kötülüğe boyadığında birileri uyanır…” Yönetmen koltuğunda Volkan Adıyaman oturuyor.

TRT 1
'Leyla ile Mecnun' dizisini sonlandıran TRT 1 yeni yayın dönemi için iddialı bir diziyle seyircisini selamlayacak.

 

eskihikaye20130905
‘Eski Hikaye’
Dizinin başrol oyuncusu Buğra Gülsoy. Mete'nin (Buğra Gülsoy) hayattaki tek akrabası olan dayısının intikamını almak üzere giriştiği uğraşın hikayesi gibi görünse de, aslında kahramanın geçirdiği değişim anlatılacak. Buğra Gülsoy ile birlikte ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinde rol alan Murat Daltaban, Damla Debre, Tuğçe Kumral, Ali Barkın, Tayfun Erarslan, Sermet Yeşil, Osman Alkaş, Ferda Işıl, Songül Sevdik, Diren Polatoğlulları, Mehmet Esen ve Sinan Demirer dizide rol alıyor. ‘Eski Hikaye’nin eylül ayında yayınlanması planlanıyor.

atv
Geçen sezon yayınladığı hemen hemen bütün dizi projeleriyle başarılı olan atv, bu başarısını yeni sezonda devam ettirecek gibi görünüyor. Yaz sezonunda ‘Doksanlar’, ‘Aldırma Gönül’ ve ‘Yüksek Giriş’ adlı komedi dizilerini yayına sokan kanalın, kış sezonu için kesinleşmiş iki dizi projesi var:

‘Kaçak’
Dizi, yeraltı dünyasının en acımasız adamının oğlunu öldüren ve bu yüzden kimliğini değiştirerek Anadolu’da ücra bir kasabada kahvecilik yapmaya başlayan eski bir polisin hikayesini anlatıyor. Farklı hikayesiyle dikkat çeken dizinin başrolünde Gürkan Uygun ve Berk Hakman'ı görüyoruz. Dizinin diğer ağır toplarıysa; Mustafa Avkıran, Begüm Birgören, Özlem Yılmaz, İnanç Konukçu, Hasan Küçükçetin ve Selda Özer.

 

selcukyontem20130905

cansutosun20130905
‘Bugünün Saraylısı’
Başrollerini Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Cansu Tosun, Ali Ersan Duru, Serhat Teoman, Gözde Çığacı ve Derya Durmaz'ın paylaştığı ‘Bugünün Saraylısı’, parayla satın alınamayacak duyguların; aşk, aile bağları ve insani değerlerin günümüz değerleri ile girdiği kaçınılmaz savaşın hikayesini konu alıyor. Kökleri saraya dayanan Katiboğlu Ailesi, maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Kuyumculuk mesleğini atadan devralan ‘Saraylı Bey’ lakaplı Ata Katiboğlu, ailenin iki asırdır oturduğu yalıyı satışa çıkarmak zorunda kalır. Statülerini kaybetmek üzere olan karısı Üftade ve kızı Feride bu durumdan çok hoşnutsuzdur. Yalıya beklenmedik bir alıcı çıkar. Hayatında Kayseri’deki bağ evinden başka bir yer görmemiş olan genç, güzel ve milyoner Ayşen, ‘Bugünün Saraylısı’ olarak yalıya yerleşir. Yalının bu şekilde el değiştirmesiyle herkes şoke olurken, Ayşen’le beraber herkesin hayatı değişecektir. Dizinin yapımcısı Avşar Film.
 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik