Menu

Kim, hangi diziyi izliyor?

Kim, hangi diziyi izliyor?

Televizyon dizilerini takip etmek, özellikle kış aylarının en sevdiğimiz etkinliğidir. Bir sonraki bölüm yayınlanana kadar sabırsızlıkla bekleyip, merak içinde karakterler hakkında bayıla bayıla dedikodu yaparız. Sezonun başlamasıyla beraber yeni diziler de yayınlanmaya başladı. Hepsinin birek ikişer bölümülerini izleyip haklarında fikir sahibi olduk. Şimdi ise değerlendirme vakti. Ünlü isimlere yeni dizilerden hangilerini beğendiğini ve takip etmeye başladığını sorduk

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Murat TAMAY Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Fotoğraflar: Hürriyet ARŞİV


Atiye

“Türk dizisi izlemiyorum. Yabancı dizilerden de tercih ettiğim sadece bir dizi var o da, ‘Grey’s Anatomi’. Yabancı artistlerden tek sevdiğim Bruno Mars.

Sibel Can

Ünlü sanatçı Kurban Bayramın’da Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda en sevdiği dizileri şöyle sıraladı: ‘Karadayı’, ‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Aramızda Kalsın’, ‘Seksenler’, ‘A.Ş.K’.

dizi20131031-9

Ivana Sert

“Aslında pek dizi takip edemiyorum ama ‘Muhteşem Yüzyıl’a denk geldiğim zaman kaçırmıyorum. Yabancı dizilerden ise hiç takip ettiğim yok.”

Petek Dinçöz

“En sevdiğim ve takip ettiğim diziler ‘Seksenler’ ve ‘Doksanlar’. Kimse gücenmesin ama ben beni üzen, içimi burkan hikayeleri sevmiyorum. ‘Seksenler’ ve ‘Doksanlar’ı izlerken çok eğleniyorum. Enerjim artıyor.”

dizi20131031-10

Ebru Destan

“Yabancı dizi izlemiyorum. Türk dizilerinden ‘Yalan Dünya’yı bir durum komedisi olduğu için ve şu anki politik duruma dokundurduğu için seviyorum. Bir de ‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Karadayı’yı severek takip ediyorum. En sevdiğim oyuncular ise, Robert De Nero, Sean Penn ve Cate Blanchett.”

dizi20131031-4

Deniz Berdan

“Yerli dizilerden ‘Yalan Dünya’yı severek ve ilgiyle takip ediyorum. Yabancı dizilerden ise, ‘Orange is The New Black’i izliyorum. En sevdiğim oyuncular Engin Günaydın, Demet Evgar, Johnny Depp, Helena Bonham.”

Gülay Kamaz

“Yerli dizi ‘Deniz Yıldızı’, yabancı dizi olarak ‘Homeland’ı izliyorum. Serenay Sarıkaya’nın ve Leonardo Di Caprio’nun oyunculuklarına bayılıyorum.”

dizi20131031-5

Esra Kaktüs Üstünkaya

“‘Karadayı’ en sevdiğim Türk dizisi. Hiç kaçırmadan ilgiyle takip ediyorum. Yabancı dizi olarak ‘Sui’i beğeniyorum. Birçok kadının olduğu gibi benim de en beğendiğim oyuncu kesinlikle Brad Pitt.”

dizi20131031-6

Arzu Gençoğlu Kunt

“‘The Sopranos’, ‘The Simpsons’, ‘House’ ve ‘Grey’s Anatomy’ severek takip ettiğim yabancı diziler. Yerli dizi izlemiyorum. En beğendiğim oyuncular ise, Isabelle Huppert, Cate Blancherr, Glenn Close, Vincent Cassel, John malkovich, Anthony Hopkins ve Edward Nortan.”

dizi20131031-3

Yüksel Aytuğ
Televizyon yazarı

‘Uyarlama mı, tırtıklama mı?’
“Son dönemde dizilerde bir senaryo tıkanıklığından söz edebiliriz. Bu nedenle özgün senaryolar yerine, tarih kitaplarına, edebiyat klasiklerine ya da Hindistan ve Kore gibi gelişmemiş ülkelerin senaryolarına göz diktiler. Bunlar esinlenme mi, uyarlama mı, yoksa tırtıklama mı işte orası belli değil. Artık herkes daha önce reyting almış işlerin peşinde. Yapımcılar tarafından son zamanlarda dönem dizilerine ilgi arttı. İşler reyting alınca yapımcılar kesenin ağzını açmaya başladı. Birçoğu, ilk başlayanın dümen suyuna kapıldı ancaktaklitten öteye gidemedi. Geçen sezondan, ‘Karadayı’, ‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘İntikam’ ve ‘Huzur Sokağı’ gayet iyi gidiyor. Yeni sezonda başlayanlardan ise, ‘Medcezir’, ‘Ben Onu Çok Sevdim’, ‘Güneşi Beklerken’ ve ‘Doksanlar’ın gayet başarılı olduğunu gözlemliyorum.”
 dizi20131031-12

dizi20131031-2


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik