Menu

Bunlar insan değil, melek!

Bunlar insan değil, melek!

İç giyim markası Victoria’s Secret’ın geleneksel defilesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kasım ayında yapıldı. Birbirinden çarpıcı 36 ünlü mankenin sunduğu çamaşır modellerinden çok yine Victoria’s Secret’ın meleklerinin kanatları ve güzellikleri şova damgasını vurdu

H. Anıl ÇIRPAN Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv

Son derece çekici süpermodellerin sunduğu şovla Victoria’s Secret’ın 2013 defilesi geçen hafta yapıldı. Bu yıl gösteri, her zamankinden daha ihtişamlıydı. Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Candice Swanepoel, Doutzen Kroes, Karlie Kloss, Lily Aldridge ve Lindsay Ellingson gibi marka yüzü olan resmi Meleklerin yanı sıra diğer mankenlerle birlikte toplam 36 süpermodel podyuma çıktı. Bu yıl Miranda Kerr podyumda değildi. Şu an Japonya’da bulunan Kerr, bu yılın başlarında üç yaşındaki oğluna daha fazla zaman ayırması gerektiğini söyleyerek bu gösteride yer almayacağını açıklamıştı. Victoria’S Secret’ın Melekleri’nin sunduğu defile ‘İngiliz İstilası’, ‘Cennetin Kuşları’, Pembe Ağ’, ‘Paris Geceleri’, ‘Kazazede’ ve ‘Kar Melekleri’ temalarına bölünmüştü. Gecede Taylor Swift ve Fall Out Boy sahneye çıkarak şarkılarıyla seksi mankenlere eşlik ettiler. Dokuz ay süren planlama ve hazırlık sonunda şov iç çamaşırlar, renkler, kanatlar, tüyler, danteller, organzeler ve ipekler içinde gerçekleşti.

victoriassecret20131119-4

Adriana Lima, markanın en eski meleği. İki çocuk annesi 32 yaşındaki süpermodel, 2000 yılından beri markanın defilesinde podyuma çıkıyor.

Tarihinde Heidi Klum, Tyra Banks, Claudia Schiffer, Eva Herzigova, Karolina Kurkova, Gisele Bündchen, Helene Christensen gibi en ünlü mankenlerin Victoria’s Secret meleği olarak podyuma çıktığı marka, 1995 yılından bu yana Victoria’s Secret Fashion Show adı altında mühiş şovlara imza atıyor.

victoriassecret20131119-2

Melekler bu özel defileye katılmadan aylar önce hazırlıklara başlıyorlar. Oldukça ağır olan kanatları taşıyabilmek için spor salonlarına giden mankenler, “Bu özel gecede insanın kendisini rahat hissetmesi, vücuduyla barışık olması lazım. En ufak bir kusurunuz varsa kameralar bundan rahatsızlık duyduğunuzu ve kendinize güvenmediğinizi anında anlar” diyor.

victoriassecret20131119-5

Victoria’s Secret meleği olabilmek için öncelikle en az 1.76 cm boyunda olmak gerekli. 18 yaşından küçük ve 30 yaşından büyükler Kabul edilmiyor. ABD vatandaşı olmak ve ABD’de oturma izni olması aranan koşullardan. Melek adayı, İngilizce okuyup konuşabilmeli, sağlığı mükemmel olmalı ve sabıka kaydı kesinlikle ama kesinlikle temiz olmalı.

Güney Afrikalı melek Candice Swanepoel markanın 10 milyon dolarlık özel fantazi sutyenini sundu. Merkezinde 52 karatlık armut biçimli yakut bulunan sutyende altınla birbirine tutturulmuş 4200 adet elmas, sarı safir, yakut gibi değerli taşlar bulunuyor.

victoriassecret20131119-8

Mankenlerin ayakkabı ve takılarını İngiliz ayakkabı tasarımcısı Nicholas Kirwood dizayn etti.

victoriassecret20131119-3

Mankenleri gösteriye 26 makyöz, 22 saç stilisti ve 8 manikürcü hazırladı.

Victoria’nın gizemli sırrı
1977 yılında Victoria’s Secret markasını Roy Raymond adlı bir iş adamı kurdu. Eşine iç çamaşırı alacağı zaman kadınların arasında dolaşarak çamaşır seçmekten utandığı için başka erkeklerin de sevgilisi veya karısı için çamaşır almaktan utanıyor olabileceğini düşündü. Utancı sayesinde koskoca bir iç çamaşırı imparatorluğunun ilk adımlarını attı. Kadınları düz beyaz iç çamaşırları giymekten vazgeçirip tıpkı İngiltere Kraliçesi Victoria dönemindeki gibi fırfırlı ve göz alıcı çamaşırlar giymeye yöneltti. Markasının adını da kraliçeden alarak Victoria’nın Sırrı koydu. Her ne kadar piyasada tutunsa ve çok kar yapmaya başlasa da iflastan kaçamadı. Ve firmanın kurucusu gizemli bir şekilde kendisini 67 metre yüksekliğindeki köprüden aşağı bırakarak hayatına son verdi. Şirketin sonraki sahipleri, çağımızın modern tanrıçalarını da yaratarak Victoria’s Secret Melekleri’yle birlikte markayı günümüze en görkemli haliyle getirdiler. Bugün bu defile dünyanın dört bir köşesinde hem canlı, hem internetten milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izleniyor. Üstelik hem kadınlar, hem de eşlerine-sevgililerine hediye alan erkekler tarafından beğeniliyor. 

victoriassecret20131119-7


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik