Menu

Seyirci onları sevdi

Seyirci onları sevdi

Özellikle ‘Muhteşem Yüzyıl’ gibi son derece kalabalık kadrolu yapımların diğer dizilere pek de isim bırakmadığı günümüz televizyonculuğunda yapımcılar dizilerinde yeni ve genç yüzleri daha fazla ön plana çıkarmaya başladı. Yeni jenerasyon oyuncular son derece sağlam işlerde ne istediklerini bilerek ilerlerken, bir yandan da reyting canavarına yem olmamak için büyük bir savaş veriyorlar. İşte ekranın yeni yüzleri

Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv, DB Arşiv

‘Güneşi Beklerken’
Hande Doğandemir
Beğenilerek izlenen gençlik dizilerinden ‘Güneşi Beklerken’, kadrosundaki genç isimlerle öne çıkıyor. Dizinin başrol oyuncularından Hande Doğandemir, 22 Kasım 1985 Ankara doğumlu. Dizide Zeynep karakteriyle izlediğimiz Doğandemir, TRT’de yayınlanan ‘Şubat’ dizisindeki Elem karakteriyle dikkat çekti ve ardından ‘Güneşi Beklerken’ dizisinde başrolü kaptı. Bunun haricinde ‘Keskin Bıçak’, ‘Bir Bulut Olsam’ ve ‘Kahramanlar’ gibi dizilerde izlediğimiz Doğandemir, 2011’de ‘Hatırlar mısınız?’ adlı programda sunuculuk yapmış. Bir reklam filminde Nejat İşler’le birlikte izlediğimiz Hande Doğandemir, kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanıyor.

kerem-bursin20140116

Kerem Bürsin
Genç kızların yeni yakışıklısı Kerem Bürsin bir reklam filminde sergilediği karın kaslarıyla göz doldurdu. 4 Haziran 1987 yılında doğan Bürsin, yüksek lisans mezunu. 15 yaşından beri Amerika’da yaşayan Kerem Bürsin, Boston Emerson Collage’dan sonra üniversite eğitimini tamamlamış. Ardından Los Angeles’a taşınarak oyunculuk kariyerine başlamış. Bürsin geçtiğimiz haftalarda katıldığı ‘Burada Laf Çok’ programında özel hayatına dair açıklamalarda bulunmuştu. İşte o açıklamalardan satır başları; “Sevgilim yok. Kadınları seviyorum, onlara saygım sonsuz. Zamanım yok. Tek yaşıyorum. 26 yaşındayım. Yaptığım işi çok ciddiye alıyorum, çok saygım var. Çalıştığım insanlarla çok mutluyum. Acayip bir aileyiz. Zor bir insanım. İkizler burcuyum. Baya sıkıcı bir insanım. Yakın arkadaşlarım sıkılır benden. Bir sürü şeye odaklanmaya çalışıyorum ama aynı zamanda hemen böyle stres oluyorum. Muntazam olması lazım. Elimden geleni yapmam lazım…” Bürsin “Hangi tip kızlardan hoşlanıyorsun?” sorusuna; “Politik bir cevap vermeye çalışıyorum burada. Genelde eski kız arkadaşlarıma bakarsak çoğunluk sarışın” yanıtını vermiş.

yagmurtanrısevsin20140116

Yağmur Tanrısevsin

‘Güneşi Beklerken’ dizisinin güzel ve yeni yüzlerinden biri de Yağmur Tanrısevsin. 24 Ağustos 1990 Mersin doğumlu güzel oyuncu, ‘Adını Feriha Koydum’ dizisindeki Ece karakteriyle tanındı. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencisi olan Yağmur, Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim alıyor. Dizide Melis rolünde izlediğimiz Yağmur Tanrısevsin, kariyerini yurt dışına taşımak istiyor. Haluk Bilginer’i kendisine örnek alan Tanrısevsin, bir gün aynı diziyi ya da sahneyi Bilginer’le paylaşmayı hayal ediyor.

ismailege20140116

İsmail Ege Şaşmaz 
Genç isimlerle dolu ‘Güneşi Beklerken’ dizisinde Barış karakteriyle izlediğimiz İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 doğumlu. Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu ve Polinas Endüstri Meslek Lisesi mezunu. İlknur-Yaşar Şaşmaz çiftinin büyük oğlu. Ege’nin, Aytaç adlı bir erkek kardeşi var. Çikolata reklamlarından da tanıdığımız yakışıklı oyuncu, İstanbul macerası başlamadan önce Manisa’da yaşıyormuş. Küçüklüğünden beri oyunculuğa merakı olduğunu söyleyen Şaşmaz, uzun boyu ve fiziğiyle genç kızların beğendiği oyuncular arasına girmeyi başardı. Oyunculuk anlamında yabancılar arasında en çok Robert De Niro, Marlon Brando, Al Pacino, Johnny Depp, Jim Carrey’i örnek aldığını ifade eden Ege Şaşmaz, Şener Şen, Emre Kınay, Uğur Yücel ve Bülent Emin Yarar’ın da büyük hayranı.

tugcekursunoglu20140116

‘Sevdaluk’
Tuğçe Kurşunoğlu
Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ı buluşturan keyifli dizi ‘Sevdaluk’ yayın hayatına yeni başlayan dizilerden. Dizinin kadrosunda yer alan genç oyunculardan biri olan 1992 Bursa doğumlu Tuğçe Kurşunoğlu’ysa, televizyon seyircisinin simasına çok da uzak olmadığı biri. Modellik de yapan güzel oyuncu, 1,78 boyu ve mavi gözleriyle kadın oyuncular arasında bir basamak öne çıkmayı başarıyor. Tuğçe Kurşunoğlu, daha önce ‘Leyla ile Mecnun’ ve ‘İşler Güçler’ dizisinde rol almıştı.
Yağmur Tanrısevsin

Haberin devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2014/3 sayısında...  

 Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik