Menu

Seçim düellosu

Seçim düellosu
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

siyasi partiler, belediye başkan adaylarını birer birer açıkladılar. İst anbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için büyük çekişme, adeta düello yaşanacağı düşünülen seçimlerden önce, cemiyet ve sanat dünyasının tanınmış isimlerine kendi adaylarının kim olduğunu sorduk. Ünlüler hem gönüllerindeki belediye başkanını hem de nasıl hizmetler beklediklerini anlattı

• Sizce İstanbul Belediye Başkanı kim olmalı?

• Nasıl icraatlar görmek isterdiniz?

• Bilinen adayların dışında kendi adayınız var mı?

Yeşim Salkım

‘Şafak Pavey aday olsaydı oy verirdim’

“Geçmişe doğru baktığımız zaman epey değişim yaşandığını görüyoruz. Ama zaten bu değişim olmalı. Bu yüzden insanlar hükümetin başındakilere ya da şehirlerin başına geçecek olanlara oy verir. Ben belediye başkanlarının kadın olmasından yanayım. Devletin içerisinde yani mecliste çok az kadın olduğunu düşünüyorum. Bu ülkede çok akıllı kadınlar var. Evini çekip çevirebiliyorsa bir şehri de çok güzel çekip çevirir. Hatta harikalar yaratabilir. Şafak Pavey belediye başkanlığına aday olsaydı kesinlikle gider ona oy verirdim. Şu anda olan adaylardan ise Mustafa Sarıgül’ün doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ama Kadir Topbaş’a da haksızlık etmek istemem. İstanbul için gerçekten güzel işler yaptı. Kimsenin hakkını yememek gerekiyor."

semacelebi20140121.jpg

Sema Çelebi

‘Temennimiz çok’

“Kadir Topbaş’ın yeniden başkan olmasını istiyorum. İstanbul’da trafiğin rahatlaması, çevre düzenlemelerinin yapılıp yeşilin daha çok olması, şehrin kalabalıklaşmasından dolayı artan kapkaççıların ve yankesicilerin önünün kesilmesi, düzgün yapılaşma da temennimiz...”

artetahir20140121.jpg

Arte Tahir

‘Kadın platformları artmalı’

“Bilinen adaylar dışında benim bir adayım yok. Bence İstanbul’un belediye başkanı Mustafa Sarıgül olmalı. Kadın platformlarının artması, kadına şiddetin ciddiye alınması gerekiyor belediye bazında. Ayrıca temiz, yeşil bir İstanbul istiyorum.”

nilgunbelgun20140121.jpg

Nilgün Belgün

‘İstanbul’un mimarisinin korunmasını isterim’

“Kadir Topbaş da iyi yönetiyor fakat oturmakta olduğum Şişli’de faaliyetlerini yakından takip ettiğim ve beğendiğim başkanımız Mustafa Sarıgül’ün başkan olmasını isterim. İstanbul’un mimarisinin korunmasını isterim, ne de olsa sanatçıyız. İmarın her yere açık olmamasını isterim. En önemlilerinden biri de, hepimiz çalışan insanlarız zamanımızın çoğu yollarda geçiyor. Trafik başlı başına bir sorun, onun çözülmesini çok ama çok isterim.”

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik