Menu

EK İŞ OLMAZSA GEÇİNİLMEZ

EK İŞ OLMAZSA GEÇİNİLMEZ

SANAT DÜNYASININ TANINMIŞ İSİMLERİ ŞARKICI VE YORUMCU KİMLİKLERİNİN YANI SIRA TİCARET HAYATINDA DA ÇALIŞIYORLAR. SAHNEDE KAZANDIKLARINI AKILLI YATIRIMLARLA BÜYÜTÜP PARALARINI KATLIYORLAR. KİMİ ÇİFTLİKTE İNEKLERİYLE SÜT ÜRETİYOR, KİMİ KEBAPÇI AÇIYOR, KİMİ TEKSTİLDE ŞANSINI DENİYOR. İŞTE ŞÖHRETLERİN YAN İŞLERİ

Gizem AYDOĞDU

Tuba Büyüküstün

Gözü Ortadoğu’da

Oyunculuktaki başarısını ticarete taşıyan Tuba Büyüküstün, dizi ve sinema filmlerinden kazandığı tüm gelirini Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri ve İstron Elektronik Teknolojileri adlı firmaya yatırması haberiyle ekonomi gazetelerinde yer almıştı. Annesi ve babasıyla birlikte kurduğu şirketin yurt dışına açılmasını da sağlayan Büyüküstün, Kazakistan, Azerbaycan ve Kırgızistan’da şubeler açtıktan sonra gözlerini Ortadoğu’ya çevirdi. Arap ülkelerinde gördüğü ilgi sayesinde şirketinin başarılı olacağına inanan güzel oyuncu, Dubai ve Suriye gibi yerlerde şirketinin faaliyet göstermesi için düğmeye bastı.

bulentersor20140203-2

Bülent Ersoy
Dozerci Diva

‘Bülent Ersoy Show’ ile son haftalarda gündemden düşmeyen Diva’nın gelirinin bir kısmını iş makinelerine yatırdığı manşetleri süslemişti. Ersoy’un 250 bin dolar değerindeki dozer ve kepçeleri belediye ve müteahhitlere haftalığı 10 bin dolardan kiraya verdiği iddial edildi.

mustafasandal20140203-3
Mustafa Sandal
Umduğunu bulamadı

‘Kimsin Sen’, ‘O Ses Türkiye’ gibi yarışma programlarında jüri üyeliği yapan Mustafa Sandal reklam ve seslendirme çalışmaları da yapıyor. Eşi Emina Sandal’la birlikte kamera karşısına geçtiği Turkcell reklam filminden eşiyle birlikte 1 milyon 250 bin dolar aldığı iddia edildi. BP’nin de yeni yüzü olan sanatçının yine iddialara göre üç reklam için 1 milyon 830 bin dolar karşılığında anlaştığı konuşuldu. Sandal, Bodrum’da ortağı Cüneyt Kurt ile Mandal adlı oteli açarak ticarete de girmişti. Verdiği bir röportajda “Otele bir müşteri gibi geliyorum. İmza atıyorum, çekiliyorum köşeme” demişti. Ancak Sandal’ın hayalleri kısa sürdü ve sözleşmeleri ikinci yılında feshedildi.

ibrahimtatlises20140203-4

İbrahim Tatlıses
İnşaat işçiliğinden bugünlere

Besteci, müzik yapımcısı ve sinema oyuncusu İbrahim Tatlıses, uzun süredir ticaretle uğraşıyor. Sanatçının Seyrantepe’de bir iş hanı, marketi, mağazası ve konfeksiyon fabrikası var. Bunların dışında, Bodrum ve Kuşadası’nda oteli, gece kulübü, uçak ve taksi şirketi ile Almanya Hamburg’da yoğurt, ayran ve peynir fabrikası var. Tatlıses, üstadı olduğu baba mesleğini yapmayı da ihmal etmiyor. İbrahim Tatlıses’in Seyrantepe, Cevahir, Avrupa Konutları, Etiler ve Kağıthane’de Tatlıses Kebap adlı kebap salonları bulunuyor.

Haberin devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2014/5 sayısında... 
 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik