Menu

Gerçek mi değil mi ?

Gerçek mi değil mi ?

Soğukların iyice bastırmasıyla birlikte ünlülerin kendilerini sıcak tutacak ve şık gösterecek kıyafet seçme yarışı da başladı.

Bu kıyafetler arasında belki de en çok tercih edilen ise kürk. Son derece pahalı bir ürün olduğu için giyildiğinde dikkat çekme garantisi sunan kürkler, aynı zamanda hayvansever ünlüler tarafından bir polemik malzemesi de oluyor. İşte son dönemin kürklü polemikleri

Tülin Şahin

‘Sadece imitasyon’

Podyumların ünlü ismi Tülin Şahin, ajansıyla yaptığı anlaşmada “Gerçek kürk giymem” maddesinin olduğunu söylüyor. Bu konuda katı kurallarını olduğunu söyleyen Şahin; “Son dönemde hayvanseverlik modası çıktı gibi görünüyor ama ben buna oldum olası karşıyım. Hayvanlara yapılan eziyeti hiçbir şekilde kabul edemiyorum. Yıllar önce izlediğim foklarla ilgili belgesel hala gözümün önünden gitmiyor. Moda defilelerinde ya da fotoğraf çekimlerinde bile gerçek kürk giymiyorum” diyor.

ajdapekkan20140204.jpg

Ajda Pekkan

‘Maalesef kürk kullandım’

Süperstar Ajda Pekkan, hemen her açıklamasıyla gündeme oturmayı başardığından, kürkle ilgili sözleriyle de son derece dikkat çekiyor ve bir anda polemik malzemesi olabiliyor. Geçtiğimiz ay katıldığı bir basın toplantısında “Maalesef kürk kullandım. Kendimi kahrediyorum. Hepsini attım zaten. Yıllar önceydi. Şimdi giyenlerden ve kürkleri tasarım haline getiren modacılardan da nefret ediyorum. Giyen de kendi bilir. Bu hayvanların hala kürkleri kullanıyor. Moskova’ya gittim. Ruslar iyice kürk konusunda şaşırmış durumdalar. Abartmışlar. Kürk giymek zenginlik değil görgüsüzlük” açıklamasıyla gündeme gelen sanatçı, modacılar tarafından eleştirilirken, hayvanseverlerden tam not almıştı.

fatihurek20140204.jpg

Fatih Ürek

‘Ajda yurt dışında vizon giyiyor’

Bir AVM’de gazeteciler tarafından kürküyle görüntülenen Fatih Ürek, Ajda Pekkan’ın başlattığı polemiğe katıldı. Pekkan’ın sözlerine inanmadığını söyleyen Ürek, onun gerçek kürk giymeye devam ettiğini söyledikten sonra şu açıklamayı yaptı: “Kürk giyenlerden nefret ettiğini söylemiş ama ben bu sözü üzerime alınmıyorum. Zaten ne kadar ‘sahte’ dese de, hala yurt dışına gittiğinde gerçek vizon kürklerini giymeyi sürdürüyor.”

pinaryagmuratacan20140204.jpg

Pınar Altuğ Atacan

‘Tabii ki orijinal değil’

‘Çocuklar Duymasın’ dizisinin güzel oyuncusu Pınar Altuğ, bir süre önce katıldığı bir davet çıkışında eşi Yağmur Atacan’la birlikte objektif karşısına geçti. Üzerindeki kürk mantoyla gazetecilerin karşısına çıkan Pınar Altuğ, son zamanlardaki kürk polemikleriyle ilgili olarak gazetecilerin sorduğu “Üstünüzdeki kürk orijinal mi?” sorusuna ise “Tabii ki orijinal değil. Biz evcil hayvan besleyen insanlarız” diye yanıt verdi. Yağmur Atacan ise eşinin sözünü keserek “Orijinal kürke o kadar para verilir mi?” diye espri yaptı.

esraceydaersoy20140204.jpg

Esra -Ceyda Kardeşler

‘Hem hayvanseveriz hem kürk giyeriz’

Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlar ve gündem yaratan açıklamalarıyla dikkat çeken Esra-Ceyda kardeşler kürk hakkında demeç verenlerden. Bir süredir yurt dışında olan Cicişler, Türkiye'ye döner dönmez köpeklerine alışveriş yapmak için dışarı çıktılar ve gittikleri alışveriş merkezinde gazetecilere yakalandılar. Hayvanseverlikten bahseden Cicişler, sözlerini Milano’dan 10 bin Euro’ya aldıkları tilki kürkle sürdürünce hayvanseverleri kızdırmamak adına şunları söylediler: “Hem hayvanseveriz hem de kürk giyeriz. Kimse bize kızmasın biz herkesten çok hayvanları seviyoruz. Tüm dünyada yasaklansın biz de almayız.”

seraysever20140204.jpg

Seray Sever

‘Sık olmasa da giyerim’

Sıkı bir hayvansever olan ve kürk karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Ömür Gedik’in yakın arkadaşı Seray Sever, yaptığı açıklamayla arkadaşının sert tepkisine aldırmadığını göstermiş oldu. Harbiye’deki Plak isimli mekanda sahne alan Gedik’i izleyen Seray Sever, mekan çıkışı basın mensuplarına poz vermeyi ihmal etmedi. Gazetecilerin Ajda Pekkan’ın “Kürk giyenler görgüsüzdür” açıklamasını hatırlatması üzerine Sever, “Ben bu açıklamaya katılmıyorum. Yanlış bir açıklama olmuş. Ben de çok sık olmasa bile kürk giyerim” diye konuşarak polemikte kürk giymekten yana tavır koyduğunu göstermiş oldu.

cenkeren20140204.jpg

Cenk Eren

Satıp parasını bağışlayacak

Şarkıcılık ve işletmecilik kimliğini başarıyla taşıyan Cenk Eren, Twitter hesabından attığı bir tweet’le haberimize konuk oldu. Rusya’dan bir arkadaşının kendisine kürkten bir kalpak gönderdiğini söyleyen Eren, bulduğu çareyi, attığı şu tweet’lerle duyurdu: “Derdim büyük. Bir arkadaşım Rusya’dan kürk bir kalpak hediye göndermiş. Ne edeyim, taksam mı takmasam mı bilemedim. Yardım... Buldum! Kürk kalpağı satıp parasını da hayvan barınaklarına bağışlayacağım ama satın alan takacak bu sefer yahu...”  

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik