Menu

Hoş geldin Hira bebek!

Hoş geldin Hira bebek!

Demet Akalın-Okan Kurt çiftinin aylardır heyecanla beklediği bebekleri 4 Şubat 2014, Salı günü dünyaya geldi. Sanat dünyasının tanınmış isimleri Hira bebek için anne ve babayı tebrik etmeye hastaneye akın etti 

Murat TAMAY Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Pop müziğinin başarılı sesi ünlü şarkıcı Demet Akalın anne oldu. Aylardır eşi Okan Kurt’la birlikte doğmadan önce Hira adını verdikleri kız bebeklerinin doğumu için gün sayan Demet Akalın’ın ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Salı günü sabah saatlerinde Maslak Acıbadem Hastanesi’ne gelen şarkıcı, yapılan tetkiklerden sonra ameliyata alındı. Saat 09.55’de yapılan sezaryen operasyonu sonrası Hira dünyaya geldi ve bebeğin göbek bağı hastanenin Kordon Kanı Saklama Bankası’na konuldu.

hira20140212-2

BABA OKAN KURT ÇOK HEYECANLIYDI
Öğleden sonra hastanenin kapısına çıkarak açıklama yapan baba Okan Kurt bebeğin ve annenin sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu söyledi. Ameliyathaneye girip eşine destek verdiğini söyleyen Okan Kurt ise baba olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtip “Hira annesinden birkaç damla süt aldı emdi. Her şey yolunda çok şükür. Bebeğimiz 3 kilo 70 gram olarak dünyaya geldi. 47 cm boyu var. Ameliyata ben de girdim” diye konuştu. Okan Kurt “Kızımın doğduğu anı gözlerimle gördüm. Hira birebir annesine benziyor” diye sözlerine devam etti.

‘40 KİŞİLİK EKİP DOĞURTTU’
Basın mensuplarının “Dokuz ay sizin için nasıl geçti?” sorusunu “Heyecanlı ve zor bir süreçti. Eşim de zorlandı” diye yanıtlayan Kurt, Akalın’ın doğum öncesi kızılcık ve mandalinaya aşerdiğini anlattı. Demet Akalın’ın doğumhaneye güle oynaya girdiğini söyleyen Kurt “Demet Hanım dirayetli. Ameliyathanede 40 kişilik bir ekip vardı. Ben korktum, o hiç korkmadı” dedi.

‘KURBANLAR KESİLİYOR’
Kurt, basın mensuplarının “Kızınız doğduğunda 11 tane kurban keseceğinizi söylemiştiniz. Kesildi mi?” sorusuna “Hastane yönetimi burada kesilmesine izin vermedi. 11 kurban bugün benim iş yerimde kesiliyor” diye yanıt verdi. Okan Kurt, nazara inandıkları için Hira’yı 40 gün sadece yakınlarının görebileceğini açıkladı. Bu arada, Akalın ve Kurt’a bebeklerin fotoğrafını herkesten önce yayınlamak isteyen bazı dergilerin a 100 bin teklif ettiği, ancak ünlü çiftin 40 gün süreyle fotoğraf çekimine izin vermeyeceği öğrenildi. Okan Kurt daha sonra kızı için yapılan patik şeklindeki şekerlerden basın mensuplarına ikram etti.

hira20140212-4

DEMET AKALIN TWEET ATTI
Demet Akalın mutlu haberi Twitter sayfasına yazdığı “Küçük Hira’mızı sağlıkla kucağımıza aldık. Dualarınız için, güzel dilekleriniz için teşekkürler...” notuyla takipçileriyle paylaştı. Akalın, Instagram hesabından da fotoğraflar paylaştı. Akalın, odasının süslerini, bebeği için dağıttıkları patik şeklindeki bebek şekerlerini, odaya gelen ziyaretçilerin hatıra olarak yazdıkları notların fotoğraflarını çekerek paylaştı. Doğum sonrası ziyaretçi istemediğini açıklayan Demet Akalın’ı hastane odasına tebrik etmeye gelen çok isim oldu.

hira20140212-5
Ziyaretçilerin tebrik mesajlarının fotoğrafını Instagram hesabından paylaşan Demet Akalın bu fotoğrafı şu notla birlikte paylaştı: “Odamızdan… Hira’ya bırakılan notlar! Ayaklarınıza sağlık.”

BEBEK HEDİYESİ LÜKS ARAÇ
Bu arada doğumdan iki hafta önce Okan Kurt, eşine doğum hediyesi olarak 250 bin Euro (a 750 bin) değerinde 2014 model Range Rover Vogue cip satın aldı. Akalın Instagram hesabında yeni aracının videosunu çekip paylaşarak “En güzel hediye kocadan geldi. Islatayım bari arabamı lallallaa” diye yazdı.

hira20140212-6
Tuğba Özerk
Hastane odasında Demet Akalın’ı ziyaret eden Tuğba Özerk “Hira Bebek çok tatlı. Maşallah kaymak gibi. Demet’le göz göze geldik ve duygusal anlar yaşandı. Annesine de benziyor. İnşallah bahtı güzel olur. Kısa bir ziyaret yaptık daha sonra evlerine ziyarete gideceğiz. Ben de teyze oldum” diye konuştu.

hira20140212-3

Gülben Ergen
“Demet Hanım’la konuşma fırsatı buldunuz mu, onları görebildiniz mi?” sorumuza Gülben Ergen “Tabii canım, öptüm kokladım ikisini de. Demet çok iyi, hayatında hiç olmadığı kadar güzel ve mutlu. Bebek ikisine de benziyor. Sağlığı çok iyi. Duygusal anlar yaşandı fakat çok iyiler Demet’i bu kadar güzel görmemiştim ilk defa bu kadar güzel gördüm” dedi.

 Haberin devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2014/7 sayısında...

 

 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik