Menu

Yarıştılar kazandılar

Yarıştılar kazandılar

Televizyon sadece boş vakit eğlencesi olmakla kalmıyor pek çok isme de şöhret kapılarını açıyor. Özellikle ses yarışmalarının sanat dünyasına yeni isimler kazandırdığı bugünlerde, şöhret basamaklarını televizyon yarışmalarından kazananları bir araya getirdik. İşte o isimler

Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv, DB Arşiv, Muhsin Akgün

Beren Saat - Türkiye’nin Yıldızları
1 numara işlerin kadını
Türk sinemasına ve dizi sektörüne büyük isimler kazandıran ‘Türkiye’nin Yıldızları’ yarışması aynı sene Engin Akyürek’in yanına çok güzel bir kadını, Beren Saat’i koydu. Yarışmanın ömrü her ne kadar kısa olsa da sektöre aynı programdan iki önemli isim kazandırarak aslında büyük bir misyon üstlendi. Yarışmayı ikinci olarak bitiren Beren Saat’in şöhret rüzgarını yakalaması çok da uzun sürmedi. Yarışmanın yapıldığı sene ‘Aşkımızda Ölüm Var’ adlı dizide rol alan Saat ardından pek çok yapımda boy gösterdi. Kariyeri boyunca çeşitli rollerde izleyici karşısına çıksa da, ‘Aşk-ı Memnu’ dizisindeki Bihter Yöreoğlu Ziyagil, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisindeki Fatmagül Ketenci Ilgaz, ‘İntikam’ dizisindeki Derin Çelik/Yağmur Özden ve ‘Benim Dünyam’ filmindeki Ela Bayındır performanslarıyla büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Kenan Doğulu’yla evliliğe doğru giden bir ilişki yaşayan Beren Saat, katıldığı yarışmada aldığı ikinciliğe rağmen bir numara işlerde oldu.

engin20140310

Engin Akyürek - Türkiye’nin Yıldızları
‘Türkiye’nin Yıldızları’ndan biriydi
Şu sıralar ‘Bi Küçük Eylül Meselesi’ adlı filmde izlediğimiz Engin Akyürek rol aldığı dizilerde ve filmlerde bu işin okulunu bitirmiş gibi görünse de aslında o bir yetenek yarışması olan ‘Türkiye’nin Yıldızları’ programı sayesinde oyunculukla tanıştı. 2004 yılında katıldığı ‘Türkiye’nin Yıldızları’ adlı yarışmayla hayatımıza giren yakışıklı oyuncu, rol aldığı başarılı işlerle kazandığı birinciliğin tesadüf olmadığını ispatlamış oldu. ‘Yabancı Damat’ın Kadir’i, ‘Bir Bulut Olsam’ dizisinin Mustafa Bulut’u oldu. Milyonlar onu ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisindeki Kerim rolüyle artık iyiden iyiye kabullendi. Özel hayatıyla fazlaca göz önünde olmayan Engin Akyürek, Türk dizi ve sinema sektöründeki diğer jönler arasında var olmak için çaba sarf ediyor. Yakışıklı oyuncunun ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinden sonra durgunluğa düşen şöhret ilerleyişi, belki de ‘Bi Küçük Eylül Meselesi’nden sonra yeniden yükselişe geçer.

ozgurcevik20140310

Özgür Çevik - Akademi Türkiye
Hem müzik hem ekran
Şöhret yolculuğuna her ne kadar bir müzik yarışmasında başlasa da sonrasında oyunculuğa merak salan Özgür Çevik, sempatik tavırları ve yakışıklı görüntüsüyle ekranda ön plana çıktı. ‘Akademi Türkiye’ yarışmasında birinci olamasa da karşısına çıkan oyunculuk teklifini geri çevirmedi ve şöhret kapılarını sonuna kadar araladı. 2004 yılında hemen yarışma sonrasında başladığı ‘Yabancı Damat’ dizisinin setinde 2007 yılına kadar kaldı ve bu süre boyunca canlandırdığı Niko karakteriyle Türk seyircisinin gönlünde silinmeyecek bir iz bıraktı. Bu proje sonrasında pek çok yapımda boy gösteren Özgür Çevik bir yandan oyunculuk kariyerini sürdürürken, bir yandan da müzik çalışmalarına devam ediyor.

HABERİN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 11/2014 SAYISINDA...

 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik