Menu

Öğretmenlik de pek yakıştı

Öğretmenlik de pek yakıştı

İki ünlü oyuncu bir okulda sınıfa girince ne olur? “Tabii ki ders kaynar” diyeceksiniz ama yanlış. Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık, dersine girdikleri sınıfta öğrencilere tasarruf yapmayı öğrettiler

‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinin yakışıklı oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ ve ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ yarışma programının sunucusu, sevilen oyuncu İlker Ayrık, Adana’da bir sınıfta derse girdiler. Marka yüzü oldukları Akbank’ın etkinliğine katılan ikili, çocuklara öğretmenlik yaparak tasarruf yapmayı anlattı. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge ile birlikte Adana’ya giden Tatlıtuğ ve Ayrık, ‘Tasarruf Seferberliği’ kapsamında yürütülen Akbank ‘Ekonominin Kahramanı Çocuklar’ Projesinin etkinliğinde yer aldılar. Bu etkinliğe doğduğu şehir olan Adana’da katılmasının kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ “Bir yandan çocuklara tasarruf konusunda ipuçları verirken, bir yandan da çocukluğumdan hatırladığım kendi tasarruf sırlarımı da paylaştım. Bu projede, tasarrufun ülkemiz için önemini daha iyi gördüm ve bunu çocuklara da anlatmaya çalıştım. Her biri birer zeka pırıltısı olan çocukların konuya ilgisini görmek harika. Çocukların şaşırtıcı sorularla derse katılmaları gerçekten müthiş. Bugün burada kendi ilkokulumda bu eğitime dahil olmak da benim için ayrı bir anlam ifade ediyor” dedi. Bu projeye katılmanın çok anlamlı olduğunu söyleyen İlker Ayrık da, eğitim sırasında kendi çocukluğuna döndüğünü belirterek, “Özellikle, ülkemizin kalkınmasında büyük önemi olan tasarruf konusunda katkıda bulunmaktan mutluyum” dedi.

akbank20140421-3

KUMBARA DAĞITTILAR
Proje kapsamında Adana’ya giden Suzan Sabancı Dinçer ve Kıvanç Tatlıtuğ Özel Çağ Koleji’nde, Hakan Binbaşgil, İlker Ayrık ve Galip Tözge de Bilfen Koleji’nde çocuklara tasarruf dersleri verdiler. Derslerde çocuklara harçlıklarını nasıl doğru bir şekilde kullanabilecekleri konusunda bilgi veren Suzan Sabancı Dinçer, Hakan Binbaşgil, Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık, derslere katılan çocuklara kumbara hediye edip ‘Ekonominin Kahramanı Çocuklar Sertifikaları’nı paylaştılar.

akbank20140421-2
 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik