Menu

Bu kışın in ve out’larını seçtiler

Bu kışın in ve out’larını seçtiler

Ünlü Türk moda tasarımcılarına bu kışın in-out parçalarını ve renklerini sorduk. Çoğunluğun yorumuna göre maskulen parçaların sıkça kullanıldığı bir sezon bizi bekliyor. Kış gardırobunuz için alışveriş yapmadan önce haberimize bir göz atın

Nuriye KIRMA
Fotoğraflar: Hürriyet ARŞİV

Deniz Berdan

out-07112014-

‘Desenler detaylarda kaldı’

“Bu kış siyahlar ön planda olacak gibi duruyor. Canlı kırmızılar da ön planda. Desenler artık detaylarda kaldı diyebilirim. Üst üsteymiş gibi giyilen tek parçalar 'in' olacak gibi. Moda işi biraz moda zekası gerektiriyor. Yani hiç bir arada olmaması gereken bir parçayı başka biri öyle bir kombinler ki, ‘Woaav!’ dersin. O yüzden, 'out' kısmını kesin çizgilerle ayıramıyorum.”

Tuvana Büyükçınar

out07112014--

‘Jean yok, şalvar var’

“Ben modayı körü körüne takip eden bir modacı değilim. Çünkü modayı körü körüne takip ettiğin zaman demode bir kadın oluyorsun, benim bakış açım böyle oldu hep. Artık jean'lerin geride kaldığını ve 'out' olmaya başladığını söyleyebilirim. Onun yerine şalvarlar ve bol pantolonlar ön sıralara yerleşmeye başladı. Bu kış kadını makulen bir yapıda göreceğiz. Deriler, parlak kumaşlar, değişik origamit katlamalar altın çağını yaşayacak. Renk olarak beyazlar ön planda duracak. Jean’lerde ise skinny modası biraz rafa kalkmış durumda.” 


 Mehtap Elaidi

out07112014-3

‘Kadınlık sınırları değişiyor’

“Moda öyle bir yere geldi ki her şey 'in' ama kombinlemeyi beceremezsen de her şey 'out'. Styling çok önde. Bence bu kış yeni renkler kapıları tırmalıyor; yeşil, bordo, özellikle lacivert... Çünkü eskiden laciverti siyahla giymek yasaktı. Şimdi o tabu ortadan kalkınca lacivert birden bire hayatımıza girdi. Onun haricinde bu kış biraz makulen bir dişilik var. Yani bas bas bağıran bir dişilik değil de, daha maskulen tarzlarla yorumlanan bir kadın duruşu var. Orada biraz kadınlık sınırları değişiyor. Pantolonlar artık çok çeşit; pol paça, skinny, İspanyol vb. hepsi mevcut. Elbise biraz koltuğunu bıraktı çünkü styling'le birlikte artık giyimde iki parçadan oluşan ilişkiler yaşanıyor.”

HABERİN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 45/2014 SAYISINDA...

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik