Logo
Bu sayfayı yazdır

Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri

Ünlü oyuncu ve Aromaterapist Ayşe tolga Saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Yaş ilerledikçe saçların uzama hızı yavaşlar. Sağlıklı, gür ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir.

Bununla birlikte pek çok duygusal değişiklikte saçlarımızda da değişiklik yapma isteğimiz saçımızın uzamasına izin vermiyor. Bunu engellemek için birçok doğal yöntem var. Sağlıklı saçların hızlı ilk olarak elbette ki sağlıklı beslenmekten geçiyor. Bu bağlamda öncelikle sağlıklı beslenmeli ve saçlarımıza besleyici, doğal ürünlerle bakım yapmalıyız. Saçlara her 10 günde bir bakım yapmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda evde bulunan doğal ürünlerle yapabileceğimiz ve kolaylıkla uygulayabileceğimiz maske, bakım ve uzatma uygulaması önerimiz var.

Sağlıklı saçlar için bol su!
Saçların sağlıklı ve gür olması; metabolizmanın hızlı çalışmasına ve sağlıklı beslenmeye bağlıdır. Günde 2 litre su içmek, saç sağlığı için gözle görülür bir fark yaratacaktır.

Saç derisine yağlarla masaj yapın
Saçların sağlıklı olması, canlı görünmesi ve hızlı uzaması için saç derisini beslemek oldukça önemlidir. Özellikle; lavanta yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, sedir ağacı yağı ve kekik yağlarını 3’er, 4’er damla bir kapta karıştırıp kısık ateşte çok hafif ısıtalım. Ardından bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayalım. 30-40 dakika sonra saçımızı yıkayalım. Bu uygulamayı haftada ya da 10 günde bir yaptığınızda değişimi far edeceksiniz.

Yağlı yumurta maskesi saçları sağlıklı uzatır
Yumurta doğal protein kaynakları arasında en kalitelilerindendir. Bundan dolayı da düzenli olarak her gün yumurta tüketmek ve yumurta maskeleri kullanmak oldukça önemlidir. Yumurta maskesi için: 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı bir kasede karıştırıyoruz. Saç diplerine masaj yaparak sürüyoruz ve yarım saat bekledikten sonra yıkıyoruz.

Saçlarımızı düzenli olarak tarayalım
Saçların taranması saç diplerine masaj etkisi yaratmaktadır. Kan akışının hızlanmasını sağlayan tarama, düzenli olarak yapılmalıdır. Fakat burada kullandığımız tarak çok önemli. Tarağımız geniş dişli ve geniş aralıklı, saçları kırmayan yumuşaklıkta olmalı.

Kaynak: http://www.aysetolgaiyiyasam.com/sac-uzatma-yontemleri

Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.