Menu

Pandemik yaz eğlenceleri rehberi

Pandemik yaz eğlenceleri rehberi

Yaz tatili yapamadan bir yaz mı geçireceğiz endişenizi çok iyi anlıyoruz. Tatil yöreleri ve oteller açılmış olsa da çok sınırlı kontenjanlarla ve zor şartlar altında tatil yapıldığını inkar etmek mümkün değil. Tatil yörelerindeki pandemi şartlarına ve kurallarına takılmadan biraz daha özgür bir tatil seçeneği arayanlar içinse farklı tavsiyelerimiz var.

1. Kamp seçeneğini değerlendirin
Eğer aracınız varsa ve kalabalıklardan biraz uzaklaşıp, doğanın içinde, kimseyle karşılaşmadan, sakin bir kamp yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bu yıl tatil bütçenizi çadır, mat, kamp sandalyesi gibi ürünlere ayırabilirsiniz. Hatta bu tür bir dinlence için mutlaka dağ-taş, dere tepe dolaşmanız da gerekmiyor. Sahil kasabalarında, deniz kenarı bölgelerinde, kalabalıklardan biraz uzakta, doğanın içinde kamp kurabilir ya da günü birlik, deniz kaçamakları yapabilir, sakinliğin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

2. Balık tutmaya ne dersiniz?
Hafta sonu yalnız, arkadaşlarınızla veya ailenizle, uzak bir gölde veya sakin bir sahilde, balık tutmak da son derece dinlendirici bir aktivite olabilir. Yine kamp sandalyenizi yanınıza alın, içeceklerinizi, yiyeceklerinizi soğutucuya koyun ve sallayın oltanızı. Dilerseniz bu etkinliği kısa bir kampa bile dönüştürebilirsiniz.

3. Bisiklet ve kaykay
Şehirden çok uzaklaşmaya vaktiniz ve enerjiniz yoksa, boş vakitlerinizi bisiklet veya kaykay gibi hobi aktiviteleriyle zenginleştirebilirsiniz. Rüzgarı yüzünüzde hissetmek, aylar süren pandemi karantinalarından sonra mutlaka iyi gelecektir.

4. Doğa yürüyüşleri
Küçük bir arkadaş grubu veya ailenizle, hafta sonu çıkacağınız 10-15 km’lik bir doğa yürüyüşü, bütün stresinizi atıp doğanın içinde tazelenebileceğiniz bir fırsat olacaktır.

5. Denize açılma imkanınız var mı?
Eğer küçük de olsa bir tekne kiralama imkanınız varsa, biraz kıyıdan açılıp balık tutmak, sakin bir koyda denize girmek hatta karadan ulaşılamayan koylara denizden ulaşıp ıssız sahilin tadını çıkarmak mümkün olabilir. Ancak daha önce kayık bile kullanmadıysanız, deniz araçları konusunda deneyimli bir tanıdığa ve aracı kullanacak profesyonel bir denizciye ihtiyacınız olacak. Denizle şaka olmaz.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik