Menu

Sigara bıraktıran özel gösterim

Sigara bıraktıran özel gösterim

“Sigara sağlığa zararlıdır, sigara sizi öldürür” demeden, izleyenlere sigarayı bıraktırmayı hedefleyen ‘Bırakmak İstiyorum’ filminin özel konuklu özel gösterimi; 1 Nisan Salı akşamı Cinemaximum Kanyon’da gerçekleştirildi.

4 Nisan Cuma günü vizyona giren ‘Bırakmak İstiyorum’un özel gösterimine sanat ve cemiyet hayatından isimler katıldı. Yönetmenliğini Yücel Yolcu’nun, yapımcılığını Böcek Film - İpek Sorak’ın üstlendiği film, Emre Üstünuçar’ın 10 yıllık terapistlik tecrübeleri ışığında sigara bağımlılığına tutulan bir ayna... Üstünuçar, sigara içenlerin tüm bahanelerini yok eden ‘Bırakmak İstiyorum’da; sigara tiryakilerinin çok basit iki seçeneği olduğunu belirtiyor: İçlerindeki nikotin canavarını beslemek veya kurtulmak!

Emre Üstünuçar, sigara bırakmada esas sorunun sigaranın stresi azalttığı ya da keyif verdiği gibi düşüncelere dayanan psikoloji bağımlılık olduğunu söylüyor. Film, Üstünuçar’ın bir seansının özeti niteliğinde

sigara20140407-2
Bırak gitsin
Cem Yılmaz, gösterim sonrası “Çok ikna edici. Zorlu bir kitle izledi filmi. Bu kitle, bu kötü alışkanlığı bırakmakla ilgili reaksiyon gösteren, direnen bir kitle. Buna rağmen çok başarılı bir sunum olmuş. Bu yönden genç arkadaşlara tavsiye ediyorum” dedi.

sigara20140407-3

‘Biz içmiyoruz’
Gösterime sevgilisi Beren Saat’le el ele gelen Kenan Doğulu filmle ilgili olarak “Sigara bırakmak isteyenlere çok önemli bir hizmet olmuş. Biz sigara içmememize rağmen çok etkilendik” diye konuştu.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik