Menu

VAROLUŞTAN BİR KOLEKSİYON TASARLADI

VAROLUŞTAN BİR KOLEKSİYON TASARLADI

Bu hafta yine hiçbir yerde duyamayacağınız haberleri sizinle paylaşıyorum! YKM’nin ortağı Emir Kunt ile can dostu Arda Önen’in pek yakında hizmete sokacakları e-lifestyle platformu büyük ilgi çekecek... İş adamı Gürbüz Tümay, el konulan şirketini geri alacakmış... Deniz Berdan, farklı bir hikayeden esinlenerek ilk ciddi koleksiyonunu oluşturmuş...


FARKLI GİYİM TARZI, KENDİNE ÖZGÜ STİLİ VE MODA BLOG’UYLA OLDUKÇA DİKKAT ÇEKEN DENİZ BERDAN, SON DÖNEMDE TASARIMLARIYLA DA İLGİ TOPLUYOR.

‘Junk’ adını verdiği markasıyla önce aksesuar tasarlamaya başlayan Berdan, kısa süre önce ‘2D Junk by Deniz Berdan’ adını verdiği iki boyutlu kıyafet tasarımlarını Midnight Express mağazalarında satışa çıkarmıştı. Birkaç gün önce telefonda konuştuğum Berdan, ciddi anlamda ilk koleksiyonunu oluşturduğunu söyledi. 30 parçadan oluşan ve nisan ayında tasarım butiklerinde satışa çıkacak olan kıyafetlerin çok da ilginç bir hikayesi var. ‘Leak’ ismini verdiği 2011 yaz koleksiyonu için Berdan şöyle konuştu: “Koleksiyonumu, yönetmen Elias Merhige’in dünyanın kuruluşunu anlatan kült filmi ‘Begotten’da kanın simsiyah akan etkisi ve kontrast görüntülerinden esinlenerek hazırladım. Film, siyah-beyaz olmasına rağmen, bizim algıladığımız ölçüde kontrastlarla ve renk patlamalarla güçlendirdik. Tasarımlarda belirgin bir akan görüntü izlenimi bazı modellerde tamamını oluştururken, bir bölümünde sadece detaylarında yer alıyor. Koleksiyonun en önemli detayı ise akıyor izlenimi veren görüntülerin, giysilerin üste oturtmak ve vücudu şekillendirmek için dikişler ve farklı kumaşlarla yapılıyor olması, yani desen gibi durmaması. Bu arada üstteki parçalar hafif tutturmalarla birbirinden bağımsız kat kat parçalardan oluşuyor. Koleksiyonun bir bölümünde kullanılan kumaşlar el boyaması olarak benim tarafımdan hazırlandı. Kumaş boyamak ve modifiye etmek uzun süredir ilgilendiğim ve bizzat uyguladığım bir şeydi, dışarıda boyatmak olmazdı.” Anlayacağınız Deniz Berdan, tasarımcı kimliğiyle Türk moda sektörüne bomba gibi giriyor. Bu arada sonbaharda piyasaya çıkaracağı çorap tasarımları da büyük beğeni toplayacak. Hep diyorum; 10 parmağında 10 marifet var bu kadının diye. Vallahi bravo!

Adrenalin tutkunlarına müjde
Heyecan ve adrenalin tutkunlarına müjde sayılabilecek bir haberim var. İstanbul cemiyet hayatından çok iyi tanıdığımız YKM Mağazaları Yönetim Kurulu Üyesi Emir Kunt ile Bodrum Gündoğan’da yelken okulu olan yakın arkadaşı Arda Önen, muhteşem bir projeyle karşımıza çıkacak. İkili, kafa kafaya verip BUBAGO adını verdikleri bir e-lifestyle platformu oluşturmuş. Anlayacağınız internet üzerinden birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu tecrübeler yaşamanız mümkün olacak. Öyle sıradan heyecanlar değil bunlar. “Laf olsun torba dolsun” diye yola çıkılmamış anlaşılan. Bugüne kadar fark etmediğiniz aktivite dallarını görebilecek ve bilgi sahibi olabileceksiniz. Mesela, “Hafta sonu ne yapsak?” sorusu aklınıza geldiği zaman, BUBAGO’da hazırlanan konaklamalı ya da günlük etkinlikleri görüp satın alabileceksiniz. Etkinliklere örnek vermek gerekirse, bir akrobasi uçağı ile hayatınızın sonuna kadar unutamayacağınız adrenalin dolu bir uçuşu satın alabilir ya da sevdiklerinize hediye olarak gönderebilirsiniz. Bunların dışında aktivitelerin yurt dışı ayakları da var elbette. Moskova’ya uçup Husky’lerin çektiği kızaklarla safariye çıkabilir, heyecan dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu örneklere Güney Afrika’da motosiklet seyahatlerinden goril safarilerine, kutuplara gemi seyahatlerinden paraşüt eğitimlerine kadar onlarcasını eklemek mümkün. Emir Bey, tüm bunların yanında şimdilik açıklamadıkları dört aplikasyon sürprizleri olduğunu da sözlerine ekliyor. İkilinin bu portal için yola çıktıkları slogan ise çok manidar. “Heyecan verici aktivite ve ürünlerle kışkırttığımız üyelerimizi, yaşadıkları tecrübelerden sonra çıldırtmak istiyoruz” diyorlar. Site, yaz başında hizmete açılacak. Doğrusu ben de sitenin bir an önce açılmasını merakla bekliyorum. Bu arada bu oluşumun ortaklarından Arda Önen’i hatırlatmam gerekirse; onun adını bir dönem Ahu Türkpençe ile yaşadığı aşk nedeniyle magazin sayfalarında sık sık okuduğunuzu söyleyebilirim.

ŞİRKETİNİ TMSF’DEN GERİ ALIYOR
İstanbul cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Gürbüz-Semra Tümay çifti, 18 Şubat tarihinde büyük bir şokla karşı karşıya kalmıştı. Zira, Gürbüz Bey’in 2000 yılında kurduğu Expo Factoring adlı şirkete Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından bir anda el konuldu. Bu durumun sebebi ise, 2001 yılında yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle el konulan İktisat Bankası’nın borçlarının ödenmemesiydi. O dönem Gürbüz Tümay, bankanın yönetim kurulu başkanı ve ortağıydı. Banka üzerinde yetkileri ve hisseleri olan Tümay’a, TMSF’ye borcun ödenmemesi sebebiyle mali sorumluluk davası açılmıştı. Tümay’ın sahibi olduğu Ekspo Factoring Anonim Şirketi’ne işte bu alacak davası sonucu el konuldu. Yaklaşık 20 gündür herkes bu zor durumu diline dolamış konuşuyor. Anlayacağınız sosyetede en büyük dedikodu kaynağı, şu aralar Tümaylar’ın düştüğü bu durum. Tümay çiftinin, Emin-Çiğdem Hitay gibi gerçek dostları ise vereceği davetleri bile bu yüzden iptal etmişler. Tümaylar’ın dostlarına iyi bir haberim var. Öğrendiğime göre Gürbüz Tümay, TMSF ile anlaşma sağlamak üzereymiş. Kısa süre içinde yapılacak protokol sonunda, şirketinin yönetimini tekrar geri alacakmış.

Hızlı patron ödülü kaptı
Otomobil sporlarına gönül veren birçok yarışçı, geçtiğimiz günlerde TOSFED’in geleneksel sezon sonu ödül töreninde buluştu. Cemiyet hayatının ünlü isimleri de törende hazır bulundu. WOW Hotels & Convention Centre’da yapılan ödül töreninde, Türkiye Süper Grup Maxi Grup 1. Yarışı’nda, BMW 320’si ile Aytaç Biter birinci oldu. Converse’in CEO’su Furkan Gözalan ise Honda Type-R ile 30 saniye farkla ikinciliği göğüsledi. Gözalan, ödülünü TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu’nun elinden aldı. Furkan Bey’i birçok tanınmış iş adamı arkadaşı bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.

SERKAN BAL


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik