Logo
Bu sayfayı yazdır

2014’ün en beğenilen gelinliğini seçtiler

2014’ün en beğenilen gelinliğini seçtiler

 Bu yaz birçok ünlü çift muhteşem düğünlerle dünya evine girdi. Gelinlerin hepsi o gece için özel olarak aylar öncesinden hazırlandı ve düğün gecesi göz kamaştırdı. Hafta Sonu da ünlü isimlerin yıl boyunca dikkatleri üzerlerine toplayan gelinliklerini işin uzmanlarına sordu. İşte yılın en beğenilen gelinlikleri ve moda tasarımcıları ile stil danışmanlarının seçtikleri yılın gelinlikleri…


Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv, DB Arşiv

Deniz Marşan (Stil danışmanı)

gelinlik17102014-1

‘En çok Nehir Erdoğan’ı beğendim’

“Ben en çok Nehir Erdoğan’ın gelinliğini beğendim. Muhtemelen vintage bir gelinlik. Değilse de vintage havası, hem kumaşı, kullanılan danteli, hem de kalıbıyla çok iyi verilmiş. Saçı ve aksesuarları da gelinlik seçimine çok uygun. Bütün olarak baktığım zaman, çok naif ve hoş bir görüntü çiziyor. Benim favorim Nehir Erdoğan oldu.”

Simay Bülbül (Moda tasarımcısı)

gelinlik17102014-2

‘Nehir Erdoğan’ın gelinliği başarılıydı’

“Ben Nehir Erdoğan’ın gelinliğini çok başarılı buldum. Gelinlik modelinin naif, sade, vintage olması ve tarih kokması diğer gelinlik modellerinden ayıran özellik oldu. Başarılı bir seçim olmuş. Alışık olduğumuz gelinlik modellerinden ayrılmış.”

Didem Antebi (Stil danışmanı)

gelinlik17102014-3

‘Buse Terim ve Neslişah Alkoçlar şahaneydi’

“Buse Terim, çok doğru bir gelinlik seçimi yapmış. Vücut yapısına çok uygun, zarif ve genç bir gelin olmuş. Saç modeli seçimi de duvağıyla tamamlanmış ve ortaya sade ve şık bir görünüm çıkmış. Volkan Bey’in de smokin tercihini çok beğendim. Lacivert, siyah detaylı smokini cesur bir seçim. Fakat kendisine yakıştırmasını bilmiş. Neslişah Alkoçlar’ın da straplez kesim, zarif gelinlik seçimi çok hoş. Yaşına uygun, olması gerektiği gibi. Abartıdan uzak, güzel bir gelin olmuş. Aksesuarları ve gelin çiçeği de bu görüntüyü tamamlamış.”

Vural Gökçaylı (Moda tasarımcısı)

gelinlik17102014-4

‘Gelinlik dediğin elde dikilir’

“Maalesef ünlülerimizin gelinliklerinin hiçbirini beğenmedim. Hazır gelinlik oldukları için beğenmedim. Gelinlik dediğin dikilir; jean pantolon alınır gibi mağazaya gidilip alınmaz. Geliklik iki iğneyle tutturulup rötuşla olacak iş değildir. Ünlülerimizin saç tasarımları da gelinliklerine bence uygun değildi. Dolayısıyla ve özetle hiçbirin ibeğenmedim kusura bakmasınlar…”

Yıldırım Mayruk

gelinlik17102014-6

‘Hepsi de çok zarifti ama hiçbirinin gelinliği şaşırtıcı değildi’

“Bu yıl çok beğendiğim bir gelinlik olmadı. Ünlülerin hepsi de çok zarif gelinlerdi, hepsi de zaten çok güzel ve seçilmiş insanlar. Gelinlikleri de yakışmış mı evet yakışmış ama hiçbirinin gelinliği öyle ‘vay’ dedirtecek gelinlik değildi. Hepsi de sade gelinlikler giymişlerdi. Belki de bizim gelinlerimiz öyle çok genç kızlar olmadıkları için böyle tarzlar benimsemişlerdi ama onlar öyle beğenmiş, bize de eleştirmek düşmez. Gülben Ergen de gayet sade bir gelinlik giymişti. Başındaki çiçeğiyle, elindeki buğdayıyla çok zarifti. Ama yine de öyle şaşırtacak, çok beğendim diyebileceğim bir gelinlik değildi. Hepsi güzel insanlar, mutlu olsunlar inşallah…”


Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.