Menu

Beyaz perdede korkutan rakamlar

Beyaz perdede korkutan rakamlar

Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar arasındaki gişe savaşlarında şimdilik Gökbakar’ın üstünlüğünü koruyor. Cem Yılmaz, ‘Pek Yakında’ filmiyle üç haftada 400 binli rakamlarda kalmasından sonra özellikle eleştirmenler tarafından bir hayli yıpratıldı. Sanatın gişeye takıldığı Türkiye’deki sinema sektörü ne zaman gerçek seyircisiyle buluşur bilinmez ama şimdilik gişeler Türk sinemasının geleceğini belirleyen yegane faktör olarak dikkat çekiyor. Gişe sonuçlarına bakınca da ortaya korku dolu bir tablo çıkıyorPek Yakında

sinema24102014-2

1 milyon 337 bin 750

Ozan Güven, Özkan Uğur ve Zafer Algöz’lü çekirdek kadrosunu ‘Pek Yakında’ filminde de koruyan Cem Yılmaz, ne yazık ki bayram üzerine denk getirdiği gösterim tarihine rağmen gişede çok büyük bir başarı yakalayamadı. İlk üç günlük gişe rakamlarına baktığımızda Şahan Gökbakar ‘Recep İvedik 4’ filmiyle 1.641.474 kişi tarafından izlenirken, Cem Yılmaz ilk dört günde sadece 461 bin 118 kişiye ulaşabildi. Biz haberi hazırlarken iki haftayı geride bırakan film, toplamda 1.337.750 kişiye ulaşmış ve 15.478.140 TL’lik bir gişe getirisi bırakmıştı. Film çekme hayalleriyle yanıp tutuşan bir korsan cd satıcısının hikayesini anlatan Cem Yılmaz’ın bu filmle Şahan Gökbakar’ı yakalayıp yakalayamayacağını zaman gösterecek.

Recep İvedik 4

sinema24102014-3

7 milyon 369 bin

Haberimize Cem Yılmaz’la başlayınca Şahan Gökbakar’dan bahsetmeden geçmek olmaz dedik ve Recep İvedik 4’ün gişe bilgilerini de haberimize koyduk. Bir ‘Survivor’ parodisi tadında geçen ‘Recep İvedik 4’ filminde genelde vizyondan aşina olmadığımız isimlere yer veren komedyen, 20 hafta sonunda 7 milyon 369 bin kişiye ulaştı ve serinin devam filminden de son derece başarılı bir gişe kazancı sağladı.

Stajyer Mafya

sinema24102014-4

32 bin 341

Rol aldığı dizilerde pek de başarılı bir çizgi yakalayamayan Naz Elmas, şansını bu defa beyazperdede denedi. ‘Stajyer Mafya’ adlı komedi filminde karşımıza çıkan Elmas’ın bu filmdeki rol arkadaşları arasında Hakan Türkşen, Ebru Güzel gibi isimler var. Film beş hafta sonunda 32 bin 341 kişiye ulaştı ve 305.759 TL’lik bir kazanç bıraktı. ‘Stajyer Mafya’nın konusuysa şöyle: İki çocukluk arkadaşı biriktirdikleri paralarla hurdadan alıp, mahalleden tanıdıklarının yardımıyla tamir hatta modifiye ettirdikleri eski model arabaları ile hiç beklenmedik olayların içine düşerler.

İtirazım Var

sinema24102014-5

134 bin 624

Yönetmen Onur Ünlü’nün son filmi ‘İtirazım Var’, ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinden aşina olduğumuz isimleri beyaz perdeye taşıyor. Serkan Keskin, Hazal Kaya ve Büşra Pekin isimlerini gördüğümüz filmin konusu şöyle: Selman Bulut, bir zamanlar antropolojiyle ilgilenmiş eski bir boksör şimdilerdeyse bir camide görev yapan sıra dışı bir imamdır. Bir gün camide namaz kıldırdığı sırada caminin içi silah sesleriyle yankılanır. İçeride bulunan kişilerden biri yere yığılır ve hayatını kaybeder. Olay yerine gelen polis ilk delilleri toplar ve araştırma süreci başlar. ‘İtirazım Var’ 17 hafta sonunda 134 bin 624 kişiye ulaştı ve Onur Ünlü’ye 1.456.959 TL kazandırdı.

HABERİN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 2014/43 SAYISINDA...


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik