Menu

‘Dünyanın En Güzel Kadını’ 39 yaşında

‘Dünyanın En Güzel Kadını’ 39 yaşında

‘Dünyanın En Güzel Kadını’ olarak nitelendirilen, Amerikalı aktris, model ve Birleşmiş Milletler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, 4 Haziran günü 39 yaşına basacak. Geçtiğimiz Ocak ayında eşi Brad Pitt’e doğum günü hediyesi olarak içinde şelale olan bir arazi satın alan Jolie’ye, eşi tarafından gelecek doğum günü hediyesinin ne olacağı ise merak konusu.

Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv

Hollywood’un tartışmasız en güzel ve yetenekli oyuncularından biri olan Angelina Jolie, 4 Haziran 1975’te Los Angeles’ta dünyaya geldi. Babası Jon Voight ve annesi Marcheline Bertrand film oyuncusuydu. Ayrıca Jolie, Chip Taylor’un yeğeni ve ünlü Fransız aktris Jacqueline Bisset ve Maximillian Schell’in vaftiz kızıydı. 1976 yılında annesi ve babası boşandıktan sonra, erkek kardeşi ve annesiyle birlikte New York’a taşındı. Jolie’nin oyunculuk tohumları anne ve babasıyla birlikte gittiği set ortamlarında atıldı. Zira Jolie, Lee Strasberg Theatre Institute’de iki yıl oyunculuk eğitimi almaya karar verdi ve sahnelenen birçok oyunda rol aldı. Sonraları ailenin Los Angeles’a geri dönmesiyle Beverly Hills High School’a kaydolan Jolie, zengin aile çocuklarının arasında sadeliğiyle dikkat çekiyor ve ikinci el giysiler giyiyordu. 14 yaşında modellik yapmak üzere Finesse Model Management’la anlaşma imzalayan Jolie, bazı ünlü şarkıcılarında kliplerinde oynadı. 1 yaşında mezun olduktan sonra annesinin evine oldukça yakın bir yerde ev tutan ve tiyatro çalışmalarına başlayan Jolie, babasının ailesine olan ilgisizliğinden dolayı ondan çok soğumuştu. Hatta Temmuz 2002’de babasının soyadını istemediğini mahkemeye bildiren Jolie’Nin bu isteği kabul edilerek, soyadı değişikliği 12 Eylül 2002’de resmen gerçekleşti.

angelina20140602-2

Angelina Jolie’nin ilk profesyonel film tecrübesi düşük bütçeli ‘Cyborg 2’de başrolü oynamasıyla gerçekleşti. 1995’te ‘Hackers’ filminde canlandırdığı Kate rolüyle dikkat çeken ve eleştirmenlerden olumlu puan alan Jolie, filmdeki rol arkadaşı Jonny Lee Miller’a aşık oldu ve çift 28 Mart 1996’da dünya evine girdi. Ancak bu evlilik 3 Şubat 1999’da son buldu. Mojave Moon,Love Is All There Is,Foxfire ve True Women gibi filmlerde rol aldıktan sonra ona en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Golden Globe kazandıracak ve Emmy ödüllerine de aday olmasını sağlayacak George Wallace isimli TV filminde rol aldı. 1998’de süper model Gia Caranginin hayatını canlandırdığı HBO yapımı TV filmi Gia için kamera karşısına geçen Jolie’nin performansı ayakta alkışlandı. Gia rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında Golden Globe ve Emmy ödüllerini kazanan Jolie, 2 yıl üstüste en prestijli ödüllerin sahibi olmuştu. Ayrıca başrollerini Winona Ryder’la paylaştığı ‘Girl Interupted’ isimli filmdeki rolüyle 1999’da ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ oscarının sahibi oldu. Jolie’in ikinci evliliği 5 Mayıs 2000 tarihinde, Billy Bob Thornton ile olduysa da bu evlilik sadece üç yıl sürdü. Jolie’nin dünya çapında tanınmasını sağlayan film ‘Lara Croft Tom Raider:The Cradle of Life’ oldu. 2005 Jolie’nin hayatı için oldukça önemli bir yıl oldu. Zira Jolie, Mr.&Mrs. Smith filminde birlikte rol aldığı Brad Pitt’le yakınlaşınca, o dönem evli olan Pitt yüzünden magazin basını her gün yeni bir haberle okuyucunun karşısına çıkıyordu. Yuva yıkan kadın olmadığını her fırsatta dile getirse de Jolie, Pitt-Aniston çiftinin ayrılmasında en büyük etkenlerden biri olarak görüldü. Pitt’le beraber bir aile kurma kararı alan ancak evlenmeyen Jolie’nin evlat edindiği çocukları Brad Pitt de kendi nüfusuna geçirdi ve soyadları Jolie Pitt şeklinde değiştirildi. 2002’de Kamboçya’dan Maddox Chivan, 2005’te Pitt’le birlikte Etiyopya’dan Zahara Marley, 2007’de Vietnam’dan Pax Thien’ı evlat edinen ünlü yıldız, ilk biyolojik çocuğu olan Shiloh-Nouvel'i 27 Mayıs 2006'da Namibya'da sezaryenle doğurdu. 2008 yılında Fransa'da Nice kentinde de ikizlerini doğurdu. Bir kız ve bir erkek doğuran Jolie, kız olana Vivienne Marcheline ismini, erkek olana ise Knox Léon ismini verdi. Pitt’le büyük bir aile kurma hayaline kavuşan Angelina Jolie, 4 Haziran günü yeni yaşına basacak. ‘Dünyanın En Güzel Kadını’na mutlu yıllar diliyoruz!


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik