Menu

İyi ki doğdun yakışıklı

İyi ki doğdun yakışıklı

Yakışıklı, karizmatik, akıllı, yetenekli... Ünü ülke sınırlarını aşan, oynadığı dizilerin yurtdışında da gösterilmesiyle hayran kitlesini genişleten Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran'da 41 yaşına girecek.

Yer aldığı son dizisi 'Karadayı'nın final yapmasıyla birlikte bir süre dizilere ara vereceğini söyleyen İmirzalıoğlu'nun yeni yaşını kutluyoruz

Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv

Dizi ve sinema sektörünün esmer jönü Kenan İmirzalıoğlu, Mustafa ve Yıldız İmirzalıoğlu çiftinin en küçük çocukları olarak, 18 Haziran 1974 tarihinde, Ankara’ya bağlı olan Bala, Üçem Köyü'nde dünyaya geldi. Derviş ve Yasemin adında kardeşleri bulunan İmirzalıoğlu, İlköğretimini Bala’da tamamladıktan sonra ortaöğretimini tamamlamak için Ankara’ya teyzesinin yanına taşındı. Orta ve lise öğrenimini Ankara’da yaptı. İlk denemesinde üniversite sınavını kazanamayarak ailesinin yanına dönmüş olsa da, bir sonraki üniversite sınavında başarılı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yerleşen İmirzalıoğlu, burada Matematik bölümünde okudu. Üniversitedeki arkadaşlarının ısrarları üzerine katıldığı 'Best Model of Turkey' yarışmasından, başarıyla ayrılması üzerine modellik kariyerine başlayan ve 1997 yılında 'Türkiye’nin En İyi Modeli' seçildi. Türkiye birincisi olarak katıldığı 'Best Model of the World' yarışmasını da kazanan İmirzalıoğlu, bu yarışmayı kazanan ilk Türk erkeği oldu. Televizyon ve sinema ekranlarıyla tanışması ise, ünlü yönetmen Osman Sınav’ın sayesinde gerçekleşti. Sınav’ın desteğiyle takıldığı 'Deli Yürek' dizisinin seçmelerinde başarılı oldu ve 1999-2002 yılları arasında yayın hayatını sürdüren dizide, 'Yusuf Miroğlu' karakterini canlandırdı. Bu dizi Kenan İmirzalıoğlu için bir dönüm noktası oldu, dizi yayınlandığı dönemde bir fenomen haline geldi ve başarılı oyuncuyu tanınır hale getirdi. Dizinin devamı olarak gösterilebilecek olan sinema filmi 'Deli Yürek: Bumerang Cehennemi’nde rol alarak sinemaya da atıldı. 'Deli Yürek' süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya giden oyuncuAmerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif aldı. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği 'Alacakaranlık' dizisini kabul etti. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı 'Yazı Tura' adlı sinema filminde rol aldı. 2006’da Suat Yalaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği 'Son Osmanlı Yandım Ali’de rol aldı. Alacakaranlık’ı 2005-2007 yılları arasında Selin Demiratar ile beraber başrollerini paylaştığı 'Acı Hayat' ve 2009 yılında başlayan 'Ezel' adlı diziler izledi. Cansu Dere ile beraber başrolünü paylaştığı ve de usta yönetmen Uluç Bayraktar tarafından yönetilen dizi, Türk televizyonlarının en çok izlenen aksiyon ve drama dizilerinden birisi oldu. 2007 yılında vizyona giren 'Kabadayı’da efsanevi oyuncu Şener Şen ile beraber çalışma fırsatını yakalayan İmirzalıoğlu, bu filmde canlandırdığı uyuşturucu bağımlısı mafya babası 'Devran' rolüyle sevenlerinin gönlünde taht kurmayı başardı. 2010'da yeniden Uğur Yücel ile biraraya gelen oyuncu Yücel'in yönetmenliğini yaptığı 'Ejder Kapanı' filminde başroldeydi. Şimdilerde ATV ekranlarında final yapmaya hazırlanan ve başrollerini Bergüzar Korel ile paylaştığı 'Karadayı' dizisinde 'Mahir Kara' karakterine hayat veren Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran'da yeni yaşına girecek. Oyuncuya yeni yaşında başarı ve mutluluk dolu bir ömür diliyoruz.  

1-2

 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik