Menu

Aytuğ Kolankaya – Zahide Yetiş: Onlar Türkiye’nin sağlık melekleri

Aytuğ Kolankaya, Zahide Yetiş
Aytuğ Kolankaya, Zahide Yetiş

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hafta içi her sabah Kanal D’de ekranlara gelen ‘Doktorum’ programında çaresiz hastalara yaptıkları sağlık yardımlarıyla birçok insan tarafından ‘Kanatsız Melekler’ olarak nitelendirilen sunucu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile D Yapım’da buluştuk. İkisi de programda olduğu gibi çok sıcak ve mütevazıydı. Yetiş ve Kolankaya, programla birlikte sokakta insanlardan aldıkları tepkileri ve kendi yaşamlarına etkilerini Hafta Sonu’na anlattılar...

Bu yardım duygusu çocukken de var mıydı sizde?
Zahide Yetiş: Ben ilk paramı öyle kazanmıştım. Bizim mahallede evini yaptıran bir beyefendinin tuğlalarını arkadaşlarımla birlikte taşımıştık. Sonra da bu yardımın karşılığı olarak bize para vermişlerdi. Ben de babaanneme gidip göstermiştim; “Sen böyle bir yardımdan nasıl para alırsın” diye kızmıştı bana. Benim iyilikle beslenen bir yapım var. Düşen bir teyzeyi kaldırmak, elindeki torbaları almak... Çocukluğumdan beri öğretilmiştir bana bunlar. Şimdi şükrediyorum ki böyle bir programda görevliyim ve insanlara yardım edebiliyorum.
Aytuğ Kolankaya: Çocukluğumu bilmiyorum ama ben zaten tıp okumaya karar vererek bu yardım durumunun içine gönüllü girmiştim.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik