Menu

Nükhet Duru: 'Artık pamuk gibiyim'

Nükhet Duru: 'Artık pamuk gibiyim'

Ömür SABUNCUOĞLU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Fotoğraflar: Cengiz DİKBAŞ

Röportajımızı Nükhet Duru’nun Anadolu Hisarı’ndaki evinde gerçekleştirdik. Bahçe kapısından girer girmez, önce dışarıdaki köpekleri beni karşıladı. Eve girdiğimde ise, sevimli köpekleri ve kedileri ile tanıştım. Huzurlu ve sakin bir hayat kurmuş kendine Nükhet Duru. Biz röportajımızı yaptıktan birkaç gün sonra ne yazık ki, Nükhet Hanım, evinin merdivenlerinden düşerek ayağını kırdı. Kendisi ile konuşup, geçmiş olsun dileklerimi sundum ama bu satırlardan da acil şifalar dilemek istiyorum...

Nükhet Hanım, kaç yıl sonra albüm çıkardınız?
Arada iki tane single yaptım ama albüm yapmayalı tam dokuz sene oldu.

Dokuz yıl çok uzun bir süre.
Bazen böyle süreler gerekiyor. O geçiş döneminde herkesin zevkinin de, beğenilerinin de doymasını bekledik. Çünkü ben genel geçer kurallara göre albüm yapacak biri değilim. Özel yaşamımın içinde de değişiklikler oldu. Bir nadas dönemiydi diyelim. Biriktirdik, biriktirirken bazen de tembelleşiyor insan ve “Acaba mı?” oluyorsun. “Daha mı bir ara versem, yeniden nasıl başlayacağım?” gibi tembellikler oluyor. Ama tam o sıralar, Sezen Aksu ve oğlum devreye girdi; “Hadi kalk kalk yürü, çalışacaksın” dediler. Hatta oğlum, “Kendi kendine içine kapanıp, melankolik bir şekilde oturmanı istemiyorum” dedi.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik