Menu

‘Sana Bir Sır Vereceğim’ oyuncuları ile çok özel!

‘Sana Bir Sır Vereceğim’ oyuncuları ile çok özel!

Demet Özdemir ve Ekin Koç, Fox TV’de yayınlanan, Scor Films yapımcılığındaki ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ dizisiyle dikkatleri çektiler. Dizi sosyal medyada da çok büyük ilgi görüyor, canlandırdıkları Aylin ve Tilki karakterlerinin aşkı da... İkisi de çok gençler ve erken gelen bu güzel başarının heyecanını yaşıyorlar. Özdemir ve Koç ile oyunculuğa başlamalarını ve diziyi konuştuk

Çağnur ÖZTÜRK Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ekin20130924
“Tilki çok korumacı bir karakter, sevdiklerine karşı aşırı bir bağımlılığı var. Bu yüzden dengesizleşebiliyor ve ayarı pek tutturamayabiliyor. Bende de var bu. Bir de kıskançlık da ortak…” Ekin Koç

demet20130924

“Ağlıyorum diye çok üzülüyorlar, üzülmesinler… Güleceğim günler de gelecek inşallah” Demet Özdemir

Demet Özdemir ve Ekin Koç, ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ dizisinde genç birer oyuncu ve artık dizi ile yıldızlaştılar. Konuşurken ikisinin de gözlerinden oyunculuk yapma tutkuları okunuyor. Önce Ekin Koç’a soruyoruz…

EKİN KOÇ

ekinkoc20130924-2

Diziye nasıl dahil oldunuz, süreç nasıldı?

Ekin Koç: Ben Akademi 35,5’ta eğitim aldım, oradan Scor Films’e fotoğrafımı gönderdiler, ama ben seçmelere gidemedim birkaç kez. Sonra tekrar aradılar. Kötü geçti diye düşünüyordum ama yönetmenle görüşmeye çağırdılar. Daha sonra ilerledik, buralara kadar geldik.

Peki sizce Tilki karakteri için neden siz seçildiniz?

Hiçbir fikrim yok.. Bu yapımcılarımızın kararı sonuçta. Bende gördükleri ufacık bir şey bile etkilemiş olabilir.

Sizin için sürpriz oldu yani?

Evet, benim için milli piyango çıkmış gibi oldu.

Oyunculuk hayaliniz miydi, dizi öncesinde neler yapıyordunuz?

Oyunculuk hiç aklımda yoktu. Lisede bir tiyatroya katılmıştım, onda da hocam beni atmıştı. Bu olaydan beri düşünmüyordum. Sonra bir akrabam Altan Gördüm ve Vahide Gördüm’ü tanıyormuş, bu vasıtayla beni eğitim almam için akademiye yazdırdı.

Ne kadar eğitim aldınız?

7-8 ay kadar.
 

İki usta oyuncu, Vahide Perçin ve Altan Gördüm’den ders almak nasıldı?

O dönem Vahide Hocam’dan ders alamadım; rahatsızdı maalesef. Altan Gördüm’den kamera oyunculuğu dersi aldım. Bilgi ve donanım olarak müthiş biri, onunla oturup konuşabilmek bile harikaydı. Tecrübesi insanın ufkunu açıyor, çok verimli bir dönemdi.

İstanbul’a gelişiniz nasıl oldu?

Ben aslında Alanya’da doğdum, yedi yaşına kadar Manavgat’ta oturdum. ÖSS’de ilk tercihim İstanbul’du ve kazanıp İstanbul’a geldim.

Set ortamı nasıl? Esra Ronabar ve Murat Han gibi iki deneyimli isim ile çalışmak size neler hissettiriyor?

İkisi de çok usta, dışarıdan izleyen bunu anlayamaz ama içine girdiğinizde anlıyorsunuz ne kadar deneyimli ve usta olduklarını. Set ortamı çok neşeli… Sette pozitif enerjiyi korumak önemli. İletişim çok önemli ve çok güzel gidiyor. Gerektiğinde eğlenmeyi ve ciddi kalabilmeyi başarıyoruz.

Tilki karakterini ilk okuduğunuzda ne hissettiniz? “Acaba rolün üstesinden gelebilir miyim” dediniz mi? Çünkü ilk projeniz ve yükünüz ağır…

‘Sana Bir Sır Vereceğim’ benim olduğu kadar izleyici için de farklı bir proje. İlk televizyon deneyimimde böyle bir proje ile izleyici karşısında olmak beni heyecanlandırdı. Seçileceğimi hiç düşünmediğim için rolün bana verildiğini öğrendikten sonra bir sorgulama dönemim oldu. “Nasıl yapacağım, ne yapmam lazım?” gibi sorular oluştu kafamda. Hiçbir şey bilmiyordum çünkü. Boşluğa düşmüş gibi oldum. Tilki’yi çok sevdim, gerçekten eğlenceli bir karakter. Senaryoda okuduğum karaktere nasıl hayat verebileceğim üzerine kafa yordum. Yapımcımızın yönlendirmesiyle oyuncu koçumuz Ümit Çırak ile bir buçuk aylık bir çalışma yaptık. Yönetmenimizle de karakter üzerine çalışmalar yaptık. Bu sayede zamanla oturdu karakter.

Tilki karakteriyle benzeşen yönleriniz var mı?

Var… Tilki çok korumacı bir karakter, sevdiklerine karşı aşırı bir bağımlılığı var. Bu yüzden dengesizleşebiliyor ve ayarı pek tutturamayabiliyor. Bende de var bu. Bir de kıskançlık da ortak…

Çok fazla hayranınız oldu kısa sürede. Bu nasıl bir duygu? Sosyal medyadan sizin ve dizi için gelen yorumları okuduğunuzda neler düşünüyorsunuz?

Dış dünyaya kapalıyım şu an. Benim dünyam set ve ev arasında geçiyor. Bu yüzden bazı şeyleri gözden kaçırıyorum. Ama Twitter’dan aldığımız tepkilerle birlikte reytingler ve izlenme oranları yüksek olunca bambaşka bir noktaya geldiğimizin farkına vardım. Bu tabii bende şok etkisi yarattı. Bu kadar sevilebileceğimi hiç düşünmemiştim çünkü. Ama adapte oluyorum. Fanlarım da çok destek oluyorlar sağolsunlar.

Dizi öncesi fantastik sinema-edebiyata ilginiz var mıydı?

Sinemaya çok ilgim var, izlemediğim film çok azdır ama fantastik film de pek izlemem.

Yönetmenlerden kimleri seversiniz?

Stanley Kubrick, Martin Scorsese ve Darren Aronofsky’nin yerleri özellikle ayrı benim için. Sanat yapıyorlar.

Set dışında özel hayatınızda neler yapıyorsunuz? Hobileriniz neler?

Bu aralar özel hayatıma çok vakit ayırdığımı söyleyemem. Gitar çalıyorum. Müzikle ilgili her şey ilgimi çekiyor. Şu an hobilerim arasında ayağımı uzatıp televizyon izlemek var. Kitap okurum. Playstation oynuyorum ve rakibim yok, buradan söylersem belki çıkar (gülüyor).

Bundan sonra idealleriniz neler? Nasıl bir yol izleyeceksiniz?

Şu an diziye konsantreyim, sektörde çok iniş-çıkış var ama idealim bu şekilde devam edip kalıcı projelere imza atmak, güzel insanlarla çalışmak. Sinema, televizyon gibi ticari değil, çok özgür. Sinema favorim, yapmak istediğim şey bu.

DEMET ÖZDEMİR: ‘OYUNCULUĞA DANS VE TAKLİTLE BAŞLADIM'

demetozdemir20130924-2

demetcagnur20130924

Şimdi biraz da Demet Özdemir’e soralım… Diziden önce profesyonel dans geçmişiniz var, değil mi?

Evet, yaklaşık beş yıl dans ettim. Eğitim almadım, aslında dans etmek istiyorum diye başladım sadece. Sanatçı Bengü ile çalıştım, bir yarışma programında yer aldım. Bir buçuk yıl sadece konserlere gittim, şehir şehir dolaşıyordum sonra baktım çok yorucu oluyor... Aslında dansa okul hayatımla başladım, hem dans ettim hem liseye gidiyordum. Sonra dersleri aksattığımı fark ettim. Çok eğlenceli geçiyordu ama yoruldum.

Peki oyunculuk nasıl başladı?

Oyunculuk hep istediğim şeydi. Ablam da dansçı, bizde bir sahnede olma arzusu hep vardı. Mesela çok fazla konser izleyemem, içim gidiyor çünkü dans etmeye başlamadan önce de öyleydi. İzlemeye başladığım zaman “Niye ben orada değilim ki?”nin matematiğini çözmeye çalışırken artık oradan zevk almamaya başladım. Oyunculuk çok küçükken başladı, çok fazla taklit yapıyordum. 80 kişinin ortasında 80 kişinin taklidini yapıyordum örneğin, nasıl bir gözlemse herkes hayret ediyordu... Annem “Çok yapma, çok ayıp” falan diyordu (gülüyor). En olmayacak şeyleri de bulup çıkartıyordum ve yaptığım kişi de şaşırıyordu. Sonra televizyon izlemeye başladığımzamanlarda, televizyonda da aynı şey vardı. Televizyonda oynayan kadına bakıp kendimi oynatıyordum, hayal ediyordum.

Demek ki hayal edince oluyor...

Evet. Ben Balık burcuyum, 24 saatimin 20 saati hayal kurmakla geçiyor diyebilirim. Yani oyunculuk hayalimin temelleri çok küçükken başladı.

Diziye nasıl dahil oldunuz?

Ben bir tiyatro oyuncusu olmak istiyorum ama öncesinde eğitim almam gerekiyor diye düşündüm. Çünkü kusurlara tahammül edemiyorum. Bir şeylere başlayıp bundan emin olmak istedim. Yere daha güçlü basmak için eğitim almaya karar verdim. Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’ndan iki yıl tiyatro eğitimi aldım. Orada hocalarımdan biri televizyonda dizi yapmam gerektiğini söyleyerek beni yönlendirdi. Aslında tiyatro eğitimimi tamamladıktan sonra oyunculuk yapmak istiyordum. Ama planladığımdan hızlı gelişti işler. İlk işim bir reklamdı. Sonrasında da ‘Sana Bir Sır Vereceğim’de Aylin karakteri olarak seçildim.

Rol ilk teklif edildiğinde neler hissettiniz?

İnanamadım! Gerçekten inanamadım çünkü neye bağlı olduğunu kestiremiyoruz bunun. “Neden oldu?” ya da “Neden olmadı?”yı aslında tam olarak bilemiyoruz. Seçmelere gidiyoruz, oynuyoruz ama ne kadar oynuyoruz? Belki çok çok daha iyisini yapacaktık, belki de en iyisini yaptık ama hiç farkında değiliz. Bu yüzden olduğu zaman hem şaşırıyoruz hem seviniyoruz hem de bir sürü soru işareti oluyor. “Aynısını yapabilecek miyim?” korkusu bile oluyor. Sonrasında yapımcılarımızın yönlendirmesi doğrultusunda oyuncu koçu Ümit Çırak ile çalıştık bir buçuk ay ve karakter oturdu. Çok güzel bir zamandı. İlk dönemler çok heyecanlıydım.

Dizinin bu denli tutacağını tahmin etmiş miydiniz?

Aylin ve Tilki hayranları hızla çoğalıyor... Aslında dizinin sevileceğini düşünüyordum çünkü gerçekten titiz bir çalışmanın ürünü… Türkiye’de ilk defa böyle bir proje gerçekleştiriliyor. Senaryo iyi, Murat Han, Esra Ronabar gibi çok iyi isimler var. Ama ben Aylin karakterinin bu kadar sevilebileceğini, Aylin ve Tilki aşkının bu kadar fan kitlelerine sahip olacağını hiç düşünmemiştim. ‘Sana Bir Sır Vereceğim’im ilk bölümü yayınlandı, yayın bittikten sonra bir anda 17 bin takipçi geldi sosyal medyada. Şimdi 100 bine yaklaştık.

Takipçilerinize buradan ne söylemek istersiniz?

Ağlıyorum diye çok üzülüyorlar, üzülmesinler… Güleceğim günler de gelecek inşallah (gülüyor).

ekindemet20130924-3

Canlandırdığınız Aylin karakterine benziyor musunuz?

Kırılgan olmamız benziyor. Çünkü Aylin açıklama beklemiyor, onu kıracak bir şeyi izliyor, arkasını dönüp gidiyor. Ardından beş-altı gün ağlıyor. Bende de var aynı durum… Çok fazla içine atıp kimseye hesap soramaması, benimle aynı.

Çekimlerden arta kalan zamanlarda kendinize nasıl vakit ayırıyorsunuz? Neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

Çok fazla boş vaktim olmuyor. Olduğu zaman da vaktim setle senaryoyla ilgili geçiyor. Ama koşuşturmak çok güzel. Daha çok genciz. İleride bunun meyvelerini toplayacağımızı düşünüyorum. İşimiz çok eğlenceli. Ekibimiz çok genç ve dinamik, o yüzden hiç sıkılmıyoruz, çok güzel geçiyor.

Oyunculuk ve dans… İkisinin sizin için önemlerini bizim için kıyaslar mısınız? Hangisi daha önemli sizin için?

Kesinlikle oyunculuk. Oyunculuğa başladıktan sonra bu kanıya vardım. Oyunculuğa başladıktan sonra dans ederken konuşamayan ve sadece hareket eden biri gibi hissettim ki, ben dans ettiğim zaman kelimelere hiç gerek yoktur. “Çıkarsın, bütün duyguları anlatır, aşağı inersin” derdim. Bu hala geçerlidir benim için ama oyunculuğa başladıktan sonra dansın oyunculuktan tamamen ayrıldığını hissediyorum. Bu yüzden dans biraz eksik kalıyor. Ama bu da oyunculuk aşkımın fazla olması sebebiyle… Dans edersem de bayılırsınız (gülüyor).

Dizide dans edersiniz belki...

Belki, neden olmasın (gülüyor)?

Bir hayranınız merak ediyor, onun adına soruyorum: Oyuncu ve dansçı olmasanız hangi mesleği seçerdiniz?

Hiç düşünmeden söyleyeyim, psikolog olurdum!

Dizi öncesi fantastik konulara ilginiz var mıydı?

Pek fazla dram izleyemiyorum çünkü çok duygusalım, gerçekten izlediğimi yaşatıyorum. Korku filmi ve fantastik sinemayı çok izlerim. Fantastik dizileri ‘Heroes’u çok izledim. “Türkiye’de neden yok?” diye düşünürdüm. Fantastik dizi bizde olmaz artık diyordum, çok umutsuzluğa kapılmıştım. Bizde sadece çocuklara yönelik işler yapılıyordu. Gerçeği yapılmamıştı. Gerçekten bu işin içinde olmak bana çok gurur veriyor. Çünkü bu bir ilk ve bundan beşon sene sonra ne olur bilmem ancak gerçekten çok iyi bir adım attığımızı düşünüyorum. Bence Scor Films hiç yapılmamış bir işi Türk izleyicisiyle buluşturarak risk aldı ve bu riskin altından çok güzel kalkıldı

 


Benzer Öğeler (etikete göre)

Ortam

5 yorum

 • aabbbcccece
  aabbbcccece Çarşamba, 06 Kasım 2013 18:21 Yorum Linki

  evt aytilciyim sonsuz dek ekin koç ve demet özdemiri çok yakıştırıyorum inşallah sevgili olurlar öpüşüp sevişirler araya girer diye dilayada gıcık kapıyorum...

 • mervegül
  mervegül Çarşamba, 16 Ekim 2013 20:57 Yorum Linki

  bende balık burcuyun yani demetle huylarımız aynı duygusal ve hayal kurma en çok

 • fatma yıldır
  fatma yıldır Çarşamba, 16 Ekim 2013 17:29 Yorum Linki

  Harika bilgiler çok teşekkür ederim :)

 • ESİLA
  ESİLA Cumartesi, 28 Eylül 2013 13:55 Yorum Linki

  yanlız ben sakaryalıyım burda 2 migrostada yok bulanıma gircem lütfen gönderin

 • Zülal
  Zülal Perşembe, 26 Eylül 2013 18:29 Yorum Linki

  sizi seviyorum ama dilayla ekinede saygı duyuyorum ama beni çok kırdınız ilk haliniz oysa sonunuzu düşünemiyorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik