Menu

Sırılsıklam aşk...

Sırılsıklam aşk...

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel pozlar veren Yeşim Salkım ve Hakan Eratik’le aşk kokan bir röportaj yaptık. Salkım ve Eratik çiftinin ‘Sırılsıklam Aşk’ diye nitelendirdiği pozları eşliğinde yaptığımız röportajda çift olarak birbirlerini ne kadar iyi tanıdıklarını sorduk. Ortaya bol kahkahalı, eğlenceli ve keyifli bir sohbet çıktı

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Marka Direktörü: Selçuk Kaya, Fotoğraflar: Eren Yiğit, Styling: Hüseyin Vural, Saç: Ali Tacir, Makyaj: Burçin Göksu


Onlar magazin dünyasının en gözde çiftlerinden… Birlikteliklerinin yedinci yılında aşklarını anlatan cesur pozlar verdiler. İstinyePark’ta röportaj için buluştuğumuzda da yeni birlikte olmaya başlayan çiftler gibi tutkulu ve aşk doluydular. Bir o kadar da eğlenceli ve sempatik… İddia ediyoruz, Yeşim Salkım ve Hakan Eratik’in bu kadar doğal diyaloglarına daha önce tanık olmadınız…

14 Şubat ‘Sevgililer Günü’ için çekilen fotoğraflar oldukça iddialı. Özellikle duştaki fotoğraf. Bu cesur fotoğrafa nasıl karar verdiniz?
Hakan Eratik (H.E.): Bu fikir marka direktörümüz Sekçuk Kaya’dan çıktı. Biz de bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyorduk. Seksapellik kokmadan sadece sırılsıklam aşkı anlattık. Çıkan sonuçtan çok da memnun olduk.
Yeşim Salkım (Y.S.): Biz yedi yıldır evli bir çiftiz. Fotoğrafların çok güzel olacağından emindik. Fotoğrafçımız Eren Yiğit’in de hakkını yememek lazım. Hakikaten iyi bir iş çıkarttı. Aşk dolu fotoğraflar, tam Sevgililer Günü’ne uygun oldu. Özellikle duştaki fotoğrafımızın adını ‘Sırılsıklam Aşk’ ismiyle düşündük.

Özel bir günde, yatakta ve duşta… Aşkın her hali anlatılmış. Gerçekte nasıl anlatırsınız aşkınızı?
H.E: Aşkı anlatmak çok zor. “Aşk nedir?” sorusuna ne filozoflar çare bulabilmiş ne de bilgeler… Bence dünya üzerinde yaşanabilecek en güzel duydu. Tüm insanlar aşk için yaşıyor zaten. Ya çocuğuna aşıktır, ya işine aşıktır, ya da başka bir şeye… Kısaca sevginin hazza dönüşmüş halidir diyebiliriz.
Y.S: Mesela kızım Ada, bu sabah uyandığında ilk olarak, “Babam nerede?” dedi. O soruda bile aşk vardı. Aşkı tam olarak bir yerlere oturtamıyoruz ama aşk aslında yaşamın her anında, her saniyesinde var. Bazen çok güzel bir fotoğrafa baktığında hissettiğin his, bazen de yediğin yemekten aldığın tat…

Peki birbirinize hissettiğiniz aşk size neler öğretti?
Y.S: Sabır… Aşk sabretmeyi öğretiyor.

“Seni seviyorum” ya da aşkınızı dile getiren cümleleri birbirinize çok sık tekrarlar mısınız?
H.E: Hayır. Çok fazla söyleyince değerinin azalacağını düşünüyorum. Yedi yılda herhalde yedi kez falan söylemişimdir. Özellikle benim neslim, öyle “Seni seviyorum” cümleleriyle büyüyen bir nesil değil. Şimdi çocuklar, “Seni seviyorum baba”, “Seni seviyorum anne” cümleleriyle büyüyor. Sarılıp babasına sevgisini dile getirebiliyor. Biz öyle değildik. Babana sarılıp, sevgini dile getirsen komik kaçardı (gülüyor).
Y.S: Erkek bunun çok söylendiği zaman yıpranacağını düşünüyor. Ama kadın da bunu sürekli duymak istiyor. Kadınlar, “Ne kadar güzelsin, çok seksisin, bu elbise sana çok yakışmış” Tarzında cümlelerle beslenir. O yüzden çok farklıyız. Biz birbirimize karşı çok romantik, bulutlarda uçan bir çift değiliz. Daha gerçekçiyiz. Yeri geldiği zaman da bir bakış bile yetiyor romantizm için.

Birbirinize hitap ettiğiniz özel cümleler ya da taktığınız isimler var mı?
H.E: Ben Yaşocan diyorum.
Y.S: Ben de “Hakaaaan” diyorum (gülüyor). Ama bunun aramızda bir esprisi var. Ada doğduğu zaman sürekli “Hakaaaan!” diye geziyordum evde. Kızım da merdivenin başından, benden duyduğu şekilde “Hakaaan!” diye sesleniyordu.
H.E: Evet her 30 saniyede bir adımı duyuyordum. “Hakan git!, Hakan gel!, Hakan o nerede?, Hakan bu nerede?” (kahkahalar)…

14 Şubat Sevgililer Günü tüm aşıkların el ele, diz dize olduğu, birbirini hediyelere boğduğu bir gün. Siz kutlar mısınız? Ya da o güne özel bir şey yapar mısınız?
H.E: Ben 15 Şubat’ı kutluyorum. Daha az ticari olduğu için (gülüyor).
Y.S: Kutluyoruz. Yani başbaşa yemek yiyoruz. Hediye de alıyoruz birbirimize çoğu zaman.
Aklınızda kalan çok etkileyici bir kutlama yaptınız mı şimdiye kadar?
Y.S: Hakan’ın bu yıl yılbaşında aldığı hediye beni çok mutlu etti. Çok çok mutlu oldum. Zaten o da beni ne kadar mutlu edeceğini biliyordu. Onun için almış. Çok büyük bir hediye değil ama çok sevdim.

Ne aldınız?
H.E: Ayakkabı aldım. Tam onun zevkine göre olduğunu düşündüğüm bir ayakkabıydı.

Biraz eskilere gidelim… Nerede ve nasıl tanıştınız? İlk görüşte başlayan bir aşk mıydı sizinki?
Y.S: Rahmetli Osman Yağmurdereli’nin yapımcılığını yaptığı ‘Sessiz Gemiler’ diye bir dizinin setinde tanıştık. Dizinin ilk fotoğraf çekimi yapıldığı gün gördük birbirimizi. Hakan bana karşı bir şey hissetti mi bilmiyorum, ama ben onu görünce çok etkilendim. Sonra çekimler boyunca Hakan biraz ağır takılıyordu. Havalıydı biraz (gülüyor).
H.E: Sonra aldı havamı (kahkahalar)! Ben Yeşim’i ilk gördüğümde tabii ki etkilendim. Yeşim’in enerjisinden etkilenmemek mümkün değil ama biraz daha ağır durmayı tercih ettim. Zaten ilerleyen zamanlarda da duygularımın çok daha fazla güçlendiğini hissettim. Taşlar yerine oturunca duygularımın da yoğunluğu hep daha fazla arttı. Aşk, çekildikten sonra yerine güzel duygular bırakıyorsa, sevgi, emek, yaşanmışlık gibi, mesele yok. Ama saman alevi gibi geçiyorsa ve yerine güzel bir şey bırakmıyorsa o zaman ayrılık gelir.

yesimhakan20140212-2

NİKAH MASASINDA ROMANTİK TEKLİF

Peki evlilik teklifi nasıl geldi?
Y.S: Evlenme teklifini nikah masasında aldım. Hiç evlenme teklifi etmedi bana. Hadi evleniyoruz dedik. Hazırlıklar yapıldı ve nikah masasına oturduk. Nikah memuru “Kabul ediyor musunuz?” dedi. Ben “Evet” dedim. Sonra Hakan’a sordu, Hakan bana döndü ve “Benimle evlenir misin?” dedi.
H.E: Düşünsene Yeşim, sana soruyormuşum, “Benimle evlenir misin?” diye. Sen “Evet” dediğinde, “Ama ben evlenmem!” deyip nikah masasından kalkıyormuşum (kahkahalar). Neyse ucuz atlattık! Böyle bir teklifi sen de kabul etmeyebilirdin. Büyük risk almışım.

Şimdilerde evlilik sözleşmeleri çok moda. Siz de evlenmeden önce böyle bir şey yaptınız mı?
Y.S: Evlilik sözleşmesi hep vardı aslında ama şimdi artık aşikar. Kanunlaştıktan sonra daha aleni olmaya başladı. Ama biz öyle bir sözleşme yapmadık. Bizim öyle bir şeye ihtiyacımız yoktu. Ayrıca o kadar paylaşamayacak kadar mal varlığımız da yok.
H.E: O kadar malımız mülkümüz olsaydı da olmazdı. Yine de yapmazdık. Biz öyle insanlar değiliz. Zaten Yeşim hiçbir zaman hakkı olmayanı almaz. O kocasının gücüyle yaşayan bir kadın değil. Oyunculuk ve şarkıcılık, iki tane mesleği var. Kendi işleriyle yeterince kazanabilecek bir kadın.

Yeri gelmişken, sizce kadının güçlü duruşu erkeği cezbeder mi yoksa korkutur mu?
H.E: Beni ne cezbetti ne de korkuttu. Ama Yeşim’in kendi özgürlüğüne ve bireyselliğine son derece saygı duyuyorum.
Cep telefonunlarınızda hangi isimlerle kayıtlısınız?
H.E: İkimiz de ‘Aşkım’ diye kayıtlıyız.
Birbirinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Mesela birbirinizin en sevdiği yemeğin ne olduğunu, ayakkabı numaralarını ya da bedenlerinizi biliyor musunuz?
H.E: Ben onun ciğerini bilirim be (kahkahalar)!
Y.S: Hepsini biliriz. Yani Seda Sayan’ın programına katılsak kazanırız (gülüyor). Mesela Hakan sebze yemeğini çok sevmez. Yedi yıldır ona ben yemek yaptığım için bilirim. Mesela sandiviçi koy önüne, hiç ses çıkarmaz.
H.E: Yeşim de sebzecidir. En sevdiği yemek kapuska ve karnabahardır. Ayak numarası da 37’dir.

‘HER İNSANIN SIRLARI VAR’
Birbirinize karşı sırlarınız var mı?
H.E: Söylemeyeceğiz. Çünkü sır (gülüyor).
Y.S: Her insanın sırları vardır. Kendine bile itiraf edemeyeceğin sırların olmalıdır bence. Çünkü sağlıklı olan budur.
H.E: Altının bile üstünde sırrı vardır. İçindeki değeri koruyabilmek için... İnsandaki de böyledir. Aynı altın gibi onu değerli ve güçlü kılar.

Röportajın devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2014/7 sayısında...

 

 
 


 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik